Do darmowej dostawy brakuje: 250 zł *
Call Us Zadzwoń:   44 649 47 37   696 088 990

Federico Paternina Reserva

  • dla koneserów
  • na prezent
  • polecane

Marqués de la Concordia
76,00 zł

 X 

w zestawie

Czas realizacji zamówienia: 3-5 dni

Opis

Ponad 100-letnia winiarska tradycja


Federico Paternina została założona w roku 1896 i przez ponad 100 lat działalności wypracowała sobie jedną z głównych pozycji na rynku win z regionu La Rioja. Mimo że winnica wielokrotnie zmieniała właściciela, zawsze przyświecał jej ten sam cel – tworzenie win jak najwyższej jakości z zachowaniem tradycyjnych metod winiarskich i prawdziwego, hiszpańskiego charakteru. Dziś wina Federico Paternina traktowane są jak prawdziwy symbol La Rioja.


Wytrawne, czerwone, eleganckie


Wino jest kupażem lokalnych szczepów: Tempranillo (85%) i Garnacha (15%). Bukiet przejawia się aromatami czarnej porzeczki z wyraźnymi waniliowymi nutami. Smak wina jest dobrze wyważony z niemalże niezauważalną cierpkością. Dominują w nim aromaty czerwonych owoców, wiśni, malin i dojrzałych czerwonych porzeczek. Leżakowanie w beczce nadało mu niuansów dębu i tytoniu. Całość składa się na elegancki trunek odpowiedni do degustacji przy odświętnej kolacji.


Do polędwicy wołowej i jagnięciny


Federico Paternina Reserva doskonale skomponuje się z polędwicą wołową duszoną z grzybami leśnymi a także z aromatycznym tagine z jagnięciną i ostrą papryką. 


Charakterystyczne opakowanie


Klasyczna butelka z ciemnego szkła udekorowana została charakterystyczną dla wszystkich win Federico Paternina etykietą z przechodzącą przez środek szarfą. Kolor szarfy imituje piękny, głęboki kolor trunku. W połączeniu z kremowym tłem naklejki i elementami o barwie jasnego złota tworzy elegancką całość. 


Nagrody


Rocznik 2014 wina zdobył aż 91 punktów w konkursie International Wine & Spirits Competition w roku 2019.

Napisz własną opinię

Tylko zarejestrowani kiienci mogą pisać opinie. Prosimy zalogować się lub zarejestrować