Do darmowej dostawy brakuje: 250 zł *
Call Us Zadzwoń:   44 649 47 37   696 088 990

Coto de Imaz Gran Reserva

  • dla koneserów
  • nagrodzone
  • polecane

Bodegas El Coto de Rioja
129,00 zł

 X 

w zestawie

Czas realizacji zamówienia: 3-5 dni

Opis

Winnica prowadzona z pasją


Winnica Bodegas El Coto de Rioja została założona w roku 1970 jako mała firma grupy pasjonatów winogronowego trunku. Skromne początki przerodziły się w jednego z największych producentów wina hiszpańskiego, którego produkty dostępne są w 50 krajach na całym świecie. Postęp zarówno w osiąganiu coraz lepszych win jak i w zdobywaniu coraz większej ilości winnic uprawnych zawdzięczają otwartości na nowe technologie.


Precyzyjna winifikacja i długie starzenie


Starannie wyselekcjonowane owoce winorośli poddawane są winifikacji w kadziach ze stali szlachetnej przez 21-30 dni z jedynie delikatną maceracją, by wino zyskało równowagę między owocowością, a kwasowością. Po fermentacji wino starzone jest przez minimum 24 miesiące w małych beczkach z dębu francuskiego i amerykańskiego i następnie minimum 36 miesięcy w butelkach. Starzenie w butelce zazwyczaj trwa o wiele dłużej niż 36 miesięcy.


Czerwone, wytrawne, intensywnie owocowe


Wyjątkowe wino tworzone głównie z lokalnego szczepu Tempranillo z niewielkim dodatkiem Graciano. Ma wyrazisty czerwony odcień z ceglanymi odcieniami. Bukiet wina to aromaty czerwonych owoców, wiśni i truskawek przeplatany aromatami czarnych owoców, jagód, jeżyn i śliwek. W tle ukazują się nuty balsamiczne, czyli miód i wanilia i dąb. W smaku wino jest łagodne pomimo dużej ilości garbników i pozostawia w ustach długi posmak. 


Do pieczonego mięsa i twardych serów


Wino najlepiej komponuje się ze stekami wieprzowymi, pieczonym dzikiem i deską długo dojrzewających kiełbas typu Fuet i twardych serów jak Parmezan. Podawać w temperaturze pokojowej 16-18⁰C.


Klasyczne opakowanie


Klasyczna butelka z czarnego szkła ozdobiona jest etykietą w jasno-kremowym kolorze, na której przedstawiony został rysunek odwzorowany na winnicy należącej do Bodegas El Coto de Rioja. 


Nagrody


Wino Coto de Imaz Gran Reserva zostało wielokrotnie nagrodzone. Między innymi zdobyło aż 97 punktów w rankingu Decanter World Wine Awards 2019 i tytuł „Best in Show” i było to jedyne wino wyróżnione w apelacji Rioja DOCa. 

Napisz własną opinię

Tylko zarejestrowani kiienci mogą pisać opinie. Prosimy zalogować się lub zarejestrować