Do darmowej dostawy brakuje: 250 zł *
Call Us Zadzwoń:   42 295 02 10   695 14 00 15   696 088 990

Zestaw specjalny Tokaji 3 Puttonyos -50%

  • na prezent
  • polecane
Promocja
Nowość
-50%

Cena z konfiguracji:

354,00 zł

177,00 zł


 X 
Zestaw składa się z:
The Wine of Kings, the King of Wines Tokaji Aszu 3 Puttonyos 2001 3 szt.
The Wine of Kings, the King of Wines Tokaji Aszu 3 Puttonyos 2001 3 szt.

Dostępność: Ostatnie sztuki

Opis

Tokaj to jedna z największych atrakcji na Węgrzech. Region ten został wpisany w 2002 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na swoje tradycje i krajobraz winiarski. To właśnie tu idealne warunki mikroklimatyczne łączą się z wyjątkowymi umiejętnościami winiarzy, którzy z pokolenia na pokolenie przekazują tajemną wiedzę.

Pochodzące stąd wino Tokaji Aszu ma długą i wybitną historię i jest dumnie cytowane nawet w węgierskim hymnie narodowym („…na winnych polach Tokaju sączyłeś słodki nektar..”). Król Francji Ludwik XIV Wielki nadał mu zaś zaszczytny tytuł Wina Królów – Króla Win. To właśnie w XVI wieku na europejskich dworach narodziła się tradycja obdarowywania osób cennych sercu butelką węgierskiego Tokaja Aszu.

Termin „aszu” nawiązuje do słodkich, pomarszczonych winogron, które są zbierane po dziś dzień ręcznie i odkładane w specjalnych drewnianych naczyniach zwanych „puttonami”. Każde z nich może pomieścić od 20 do 25kg winogron. Wino trafia potem do 136 litrowych beczek, które złożone w chłodnych piwnicach tokajskich winnic mogą leżakować latami, czekając na fanów tego niezwykłego trunku, przybywających do Tokaju z całego świata!

Napisz własną opinię

Tylko zarejestrowani kiienci mogą pisać opinie. Prosimy zalogować się lub zarejestrować