Do darmowej dostawy brakuje: 250 zł *
Call Us Zadzwoń:   44 649 47 37   696 088 990

Wina

5 wynik(i)

na stronę

 • Mołdawskie wino na królewskich stołach

  Chateau Purcari był pierwszym producentem wina w Mołdawii, który w roku 1827 zdobył status pierwszej wyspecjalizowanej wytwórni win, potwierdzony dekretem Cara Mikołaja I. Od tamtej pory nieprzerwanie zachwyca świat jakością produkowanych trunków. W roku 1878 wino Purcari zdobyło złoty medal na paryskim World Expo, konkurując z najlepszymi winami z Bordeaux. Dzięki temu marka stała się rozpoznawalna na arenie międzynarodowej, a jej produkty powszechnie pojawiały się na stołach Cara Mikołaj II Romanowa, Króla Jerzego V oraz Królowej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Wiktorio Hanowerskiej. Dziś Purcari znana jest jako najczęściej nagradzana winiarnia w Europie Środkowo-Wschodniej. 

  Tradycyjne metody

  Wino zostało stworzone z ręcznie zbieranych i selekcjonowanych winogron i za pomocą tradycyjnych metod winifikacji. Po fermentacji leżakuje przez 6 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego. 

  Czerwone, wytrawne, o smaku wiśni i czekolady

  Jest to wino jednoodmianowe, wykonane z międzynarodowego szczepu Cabernet Sauvignon. Ma intensywnie rubinową barwę z fioletowymi refleksami. Bogaty bukiet zdominowany jest aromatem czarnej wiśni, który uzupełniają nuty egzotycznych przypraw: mięty i zielonej papryki. W ustach intensywnie owocowe, o posmaku wiśni, czekolady, wanilii i rodzynek. Konsystencja wydająca się być „gęstą” i miękkie taniny dodają jeszcze więcej przyjemności z degustacji. Po smakowaniu w ustach pozostaje subtelny posmak dębiny.

  Do wołowiny i serów

  Najlepiej posmakuje w towarzystwie smażonej polędwicy wołowej w sosie z sera Gorgonzola lub pieczonych żeber wołowych z dodatkiem grillowanych gorzkich papryczek Pimienton. Równie dobrze łączy się z półtwardymi serami typu Cheddar lub Mimolette oraz z serami z mleka owczego, np. hiszpańskimi jak Queso Manchego. Serwować w temperaturze 18⁰C. 

  Biało-czarna elegancja

  Wino zamknięto w butelce o delikatnie pękatym kształcie w górnej części, wykonanej z czarnego błyszczącego szkła. Na szyjce obleczono czarny, prosty kaptur, a dolną część butelki udekorowano prostokątną białą etykietą. Na etykiecie widnieje nazwa producenta i logotyp, którym jest rysunek przedstawiający winiarnię Purcari, nazwę serii „1827” oznaczającą rok, w którym firma stała się oficjalnym producentem wina oraz nazwę wina i szczegóły dotyczące trunku. Nieskomplikowany design w kolorze czerni i bieli oddaje elegancję i zdecydowanie, którym charakteryzuje się to wino. 

  Dowiedz się więcej
  31,99 zł Kup więcej od: 28,79 zł

 • 260,00 zł

  221,00 zł

  Zobacz szczegóły

 • Najlepszy producent wina w Mołdawii

  Winnica  Chateau Purcari to już 193 lat historii w branży winiarskiej! Jest to jedyny producent wina z Mołdawii, który w roku 2003 po przebudowie i zmianie wyposażenia winiarni, wspiął się na poziom producenta win Premium. Do dziś jest to najlepsza mołdawska marka, której nie dorównuje żaden inny producent w kraju. Od 2004 roku marka zebrała ponad 40 wyróżnień i medali, a w roku 2017 została uznana za najczęściej nagradzaną winiarnię w Europie Środkowo-Wschodniej. 

  Unikalne połączenie szczepów

  Purcari Freedom Blend to bardzo odważna , pełna charakteru mieszanka, która oddaje połączenie gorącego serca Gruzji, wspaniałego terroir Mołdawii i ducha niepohamowanej wolności Ukrainy. Wino tworzone jest z ręcznie zbieranych i selekcjonowanych winogron oraz za pomocą tradycyjnych metod winifikacji. Zanim trafia na rynek leżakuje przez 12 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego. 

  Czerwone, wytrawne, aksamitne, o aromacie wiśni, migdałów i drewna

  Wino jest kupażem trzech szczepów: gruzińskiego Saperavi (35%), mołdawskiego Rara Neagra (5%) oraz ukraińskiego Bastardo (60%). Ma intensywnie rubinowy kolor. W bukiecie dominują aromaty wiśni, jeżyn i czerwonych porzeczek, które uzupełniają wyraźne nuty migdałów, suszonych śliwek, czerwonej papryki i pikantne niuanse wilgotnego drewna i skóry. Na podniebieniu intensywnie owocowe o posmaku czereśni, żurawiny i czerwonej porzeczki o wysokim poziomie kwasowości, które spotykają się z wyrafinowanymi nutami drewna i czerwonego pieprzu zamkniętymi w aksamitnej konsystencji. 

  Mięso, sery i czekolada

  To wyjątkowe wino wymaga równie wyjątkowej oprawy, dlatego najlepiej łączyć je z wyraźnie doprawionym czerwonym mięsem, jak pieczone na rożnie prosie lub grillowane żebra wołowe w kaukaskich przyprawach. Skomponuje się również z deską serów pleśniowych, także tych z niebieską pleśnią i z gorzką czekoladą wysokiej jakości, a także deserami z jej użyciem jak czekoladowy fondat. 

  Etykieta jedyna w swoim rodzaju

  Wino zamknięto w klasycznej butelce, którego szyjkę otoczono czarnym prostym kapturem. Uwagę przyciąga  niezwykła etykieta, w której górnej części umieszczono malowany obraz przedstawiający białe ptaki latające na tle soczyście błękitnego nieba. Pod malunkiem widnieje nazwa wina oraz niewielkie flagi trzech krajów, których rodzime odmiany zostały wykorzystane do produkcji trunku. Na samym dole umieszczono jeszcze logotyp i nazwę marki Purcari. 

  Dowiedz się więcej

  Normalna cena: 76,00 zł

  Promocja 68,40 zł

 • Wioska o winiarskiej tradycji

  Mołdawska wieś Purcari, od której winiarnia przejęła swoją nazwę może poszczycić się winiarską tradycją sięgającą antyku. Sama winiarnia powstała w roku 1827 i od tamtej pory regularnie zdobywa prestiżowe nagrody w najlepszych międzynarodowych konkursach. Wina od Purcari od samego początku doceniane były przez arystokratów, carów i królów, a dziś stanowią jedną z najbardziej ulubionych marek winiarskich Królowej Elżbiety II. 

  Jedno z najlepszych win marki

  Rosu De Purcari uważane jest za jedno z najlepszych win, jakie zostało stworzone przez mołdawską winnicę Purcari. Niezwykle eleganckie, wykwintne wino, wzbogacone o intensywne aromaty wanilii sprawia, że jego smak jest unikalny i niezapomniany. Doskonały trunek dla doświadczonych degustatorów i miłośników wina dojrzałego, bogatego i pełnego smaku. 

  Wykonane jest z ręcznie zbieranych i selekcjonowanych winogron oraz za pomocą tradycyjnych metod. Przed butelkowaniem leżakuje przez 18 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu.

  Czerwone, wytrawne, o aromacie owoców leśnych, żurawiny i wanilii

  Wino jest kupażem trzech szczepów: Cabernet Sauvignon (50%), Merlot (40%) oraz Malbec (10%). Ma ceglastoczerwoną barwę i intensywny bukiet złożony z aromatów owoców leśnych: jeżyn, malin i jagód z aromatami żurawiny i suszonej śliwki z delikatnymi i słodkimi niuansami wanilii. Owocowy smak zaskakuje wyrafinowaniem, głębią i gładkością konsystencji, która zapewnia długotrwały posmak na podniebieniu. 

  Do dań o wyrazistym i pikantnym smaku

  Najlepiej skomponuje się z daniami na bazie wyrazistego w smaku mięsa lub dojrzałych, wręcz pikantnych serów. Dlatego warto łączyć je z kotlecikami jagnięcymi przyprawionymi tymiankiem i miętą lub pieczonym dzikiem z czosnkiem i majerankiem. Równie dobrze sprawdzi się jako towarzysz deski serów z Parmezanem lub Cheddarem. 

  Dla najlepszych efektów smakowych należy otworzyć je na 30 minut przed degustacją. 

  Etykieta z mołdawskim pejzażem

  Butelka prezentuje charakterystyczny dla marki nowoczesny i minimalistyczny styl. Prosty kształt i czarne szkło zdobi tłoczona data 1872, czyli rok powstania winiarni. Szyjkę oblega czarny prosty kaptur ze złotą nazwą producenta, a środkową część butelki zajmuje szeroka biała etykieta. Na etykiecie większość miejsca zajmuje delikatny rysunek przedstawiający mołdawski pejzaż z posiadłością Purcari i otaczającymi ją winnicami. Pod rysunkiem znajduje się nazwa wina i kilka informacji na jego temat. 

  Dowiedz się więcej
  129,00 zł

  Brak w magazynie

 • To zupełnie wyjątkowe i unikatowe wino jest najlepszym pomysłem na prezent dla miłośnika win, który podczas swojej winiarskiej podróży poszukuje trunków niespotykanych, nietuzinkowych i oryginalnych. Sprawdzi się również w roli podarunku dla wszystkich osób, które urzekł autentyczny i naturalny klimat Europy Wschodniej i Kaukazu.

  Dodatkowo zamknięte w eleganckiej bejcowanej skrzyni z logotypem marki nie potrzebuje kolejnego opakowania, a po zakończeniu degustacji skrzynkę będzie można wykorzystać ponownie. Z pewnością stanie się ulubionym dodatkiem wystroju codziennego wnętrza. 

  Prawie 200 lat historii najlepszych mołdawskich win

  Chateau Purcari to mołdawski producent win, który tworzy swoje słynne trunki już od 193 lat! W roku 2003 po przebudowie i zmianie wyposażenia winiarni, winiarnia Purcari wspięła się na poziom producenta win Premium i do dziś pozostaje najlepszą mołdawską marką, której nie dorównuje żaden inny producent w kraju. Od 2004 roku marka zebrała ponad 40 wyróżnień i medali, a w roku 2017 została uznana za najczęściej nagradzaną winiarnię w Europie Środkowo-Wschodniej. 

  Połączenie najlepszych owoców Gruzji, Mołdawii i Ukrainy

  Purcari Freedom Blend to bardzo odważna , pełna charakteru mieszanka, która oddaje połączenie gorącego serca Gruzji, wspaniałego terroir Mołdawii i ducha niepohamowanej wolności Ukrainy. Wino tworzone jest z ręcznie zbieranych i selekcjonowanych winogron oraz za pomocą tradycyjnych metod winifikacji. Zanim trafia na rynek leżakuje przez 12 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego. 

  Czerwone, wytrawne, o smaku żurawiny, czereśni porzeczki

  Wino jest kupażem trzech szczepów: gruzińskiego Saperavi (35%), mołdawskiego Rara Neagra (5%) oraz ukraińskiego Bastardo (60%). Ma intensywnie rubinowy kolor. Bukiet zdominowany jest aromatami wiśni, jeżyn i czerwonych porzeczek, uzupełnionych nutami migdałów, suszonych śliwek, czerwonej papryki z pikantnymi niuansami wilgotnego drewna i skóry. Na podniebieniu intensywnie owocowe i wyraźnie cierpkie z posmakiem czereśni, żurawiny i czerwonej porzeczki i z wyrafinowanymi nutami drewna i czerwonego pieprzu zamkniętymi w aksamitnej konsystencji. 

  Czerwone mięso, deska serów i czekoladowy deser

  Purcari Freedom Blend to wino, które doskonale łączy się z wyrazistym w smaku czerwonym mięsem, np. polędwicą wołową smażoną na maśle z dodatkiem sosu czekoladowego lub grillowanym stekiem argentyńskim z grubą solą morską i tymiankiem. Równie dobrze posmakuje z deską serów pleśniowych a nawet z deserami czekoladowymi jak brownie z sosem malinowym lub czekoladowy tort z wiśniami macerowanymi w alkoholu. 

  Wolne jak ptaki

  Wino zamknięto w klasycznej butelce, którego szyjkę otoczono czarnym prostym kapturem. Uwagę przyciąga  niezwykła etykieta, w której górnej części umieszczono malowany obraz przedstawiający białe ptaki latające na tle soczyście błękitnego nieba. Pod malunkiem widnieje nazwa wina oraz niewielkie flagi trzech krajów, których rodzime odmiany zostały wykorzystane do produkcji trunku. Na samym dole umieszczono jeszcze logotyp i nazwę marki Purcari.

  Dodatkowym opakowaniem jest bejcowana skrzynka z logotypem i nazwą marki na froncie. Skrzynka otwierana jest poprzez przesunięcie do góry przedniej części. Wyposażona jest w uchwyt, którym jest lina i wyłożona w środku specjalnym dekoracyjnym siankiem. 

  Dowiedz się więcej

  97,00 zł

  87,30 zł

  Brak w magazynie

5 wynik(i)

na stronę