Do darmowej dostawy brakuje: 250 zł *
Call Us Zadzwoń:   44 649 47 37   696 088 990

Wina

4 wynik(i)

na stronę

 • Mołdawskie wino na królewskich stołach

  Chateau Purcari był pierwszym producentem wina w Mołdawii, który w roku 1827 zdobył status pierwszej wyspecjalizowanej wytwórni win, potwierdzony dekretem Cara Mikołaja I. Od tamtej pory nieprzerwanie zachwyca świat jakością produkowanych trunków. W roku 1878 wino Purcari zdobyło złoty medal na paryskim World Expo, konkurując z najlepszymi winami z Bordeaux. Dzięki temu marka stała się rozpoznawalna na arenie międzynarodowej, a jej produkty powszechnie pojawiały się na stołach Cara Mikołaj II Romanowa, Króla Jerzego V oraz Królowej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Wiktorio Hanowerskiej. Dziś Purcari znana jest jako najczęściej nagradzana winiarnia w Europie Środkowo-Wschodniej. 

  Tradycyjne metody

  Wino zostało stworzone z ręcznie zbieranych i selekcjonowanych winogron i za pomocą tradycyjnych metod winifikacji. Po fermentacji leżakuje przez 6 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego. 

  Czerwone, wytrawne, o smaku wiśni i czekolady

  Jest to wino jednoodmianowe, wykonane z międzynarodowego szczepu Cabernet Sauvignon. Ma intensywnie rubinową barwę z fioletowymi refleksami. Bogaty bukiet zdominowany jest aromatem czarnej wiśni, który uzupełniają nuty egzotycznych przypraw: mięty i zielonej papryki. W ustach intensywnie owocowe, o posmaku wiśni, czekolady, wanilii i rodzynek. Konsystencja wydająca się być „gęstą” i miękkie taniny dodają jeszcze więcej przyjemności z degustacji. Po smakowaniu w ustach pozostaje subtelny posmak dębiny.

  Do wołowiny i serów

  Najlepiej posmakuje w towarzystwie smażonej polędwicy wołowej w sosie z sera Gorgonzola lub pieczonych żeber wołowych z dodatkiem grillowanych gorzkich papryczek Pimienton. Równie dobrze łączy się z półtwardymi serami typu Cheddar lub Mimolette oraz z serami z mleka owczego, np. hiszpańskimi jak Queso Manchego. Serwować w temperaturze 18⁰C. 

  Biało-czarna elegancja

  Wino zamknięto w butelce o delikatnie pękatym kształcie w górnej części, wykonanej z czarnego błyszczącego szkła. Na szyjce obleczono czarny, prosty kaptur, a dolną część butelki udekorowano prostokątną białą etykietą. Na etykiecie widnieje nazwa producenta i logotyp, którym jest rysunek przedstawiający winiarnię Purcari, nazwę serii „1827” oznaczającą rok, w którym firma stała się oficjalnym producentem wina oraz nazwę wina i szczegóły dotyczące trunku. Nieskomplikowany design w kolorze czerni i bieli oddaje elegancję i zdecydowanie, którym charakteryzuje się to wino. 

  Dowiedz się więcej
  31,99 zł Kup więcej od: 28,79 zł

 • 260,00 zł

  221,00 zł

  Zobacz szczegóły

 • Wioska o winiarskiej tradycji

  Mołdawska wieś Purcari, od której winiarnia przejęła swoją nazwę może poszczycić się winiarską tradycją sięgającą antyku. Sama winiarnia powstała w roku 1827 i od tamtej pory regularnie zdobywa prestiżowe nagrody w najlepszych międzynarodowych konkursach. Wina od Purcari od samego początku doceniane były przez arystokratów, carów i królów, a dziś stanowią jedną z najbardziej ulubionych marek winiarskich Królowej Elżbiety II. 

  Jedno z najlepszych win marki

  Rosu De Purcari uważane jest za jedno z najlepszych win, jakie zostało stworzone przez mołdawską winnicę Purcari. Niezwykle eleganckie, wykwintne wino, wzbogacone o intensywne aromaty wanilii sprawia, że jego smak jest unikalny i niezapomniany. Doskonały trunek dla doświadczonych degustatorów i miłośników wina dojrzałego, bogatego i pełnego smaku. 

  Wykonane jest z ręcznie zbieranych i selekcjonowanych winogron oraz za pomocą tradycyjnych metod. Przed butelkowaniem leżakuje przez 18 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu.

  Czerwone, wytrawne, o aromacie owoców leśnych, żurawiny i wanilii

  Wino jest kupażem trzech szczepów: Cabernet Sauvignon (50%), Merlot (40%) oraz Malbec (10%). Ma ceglastoczerwoną barwę i intensywny bukiet złożony z aromatów owoców leśnych: jeżyn, malin i jagód z aromatami żurawiny i suszonej śliwki z delikatnymi i słodkimi niuansami wanilii. Owocowy smak zaskakuje wyrafinowaniem, głębią i gładkością konsystencji, która zapewnia długotrwały posmak na podniebieniu. 

  Do dań o wyrazistym i pikantnym smaku

  Najlepiej skomponuje się z daniami na bazie wyrazistego w smaku mięsa lub dojrzałych, wręcz pikantnych serów. Dlatego warto łączyć je z kotlecikami jagnięcymi przyprawionymi tymiankiem i miętą lub pieczonym dzikiem z czosnkiem i majerankiem. Równie dobrze sprawdzi się jako towarzysz deski serów z Parmezanem lub Cheddarem. 

  Dla najlepszych efektów smakowych należy otworzyć je na 30 minut przed degustacją. 

  Etykieta z mołdawskim pejzażem

  Butelka prezentuje charakterystyczny dla marki nowoczesny i minimalistyczny styl. Prosty kształt i czarne szkło zdobi tłoczona data 1872, czyli rok powstania winiarni. Szyjkę oblega czarny prosty kaptur ze złotą nazwą producenta, a środkową część butelki zajmuje szeroka biała etykieta. Na etykiecie większość miejsca zajmuje delikatny rysunek przedstawiający mołdawski pejzaż z posiadłością Purcari i otaczającymi ją winnicami. Pod rysunkiem znajduje się nazwa wina i kilka informacji na jego temat. 

  Dowiedz się więcej
  129,00 zł

  Brak w magazynie

 • Jakościowe wina z Mołdawii

  Chateau Purcari to pierwszy producent win jakościowych w Mołdawii, który zdobył ten status już w roku 1827 za sprawą dekretu sporządzonego przez Cara Mikołaja I. Odkąd w roku 1847 marka zdobyła pierwszy złoty medal na lokalnej wystawie agroturystycznej, jej działalność nieprzerwanie łączy się z sukcesami. W roku 1878 wino Purcari zostało nagrodzone złotym medalem na międzynarodowej wystawie World Expo w Paryżu, gdzie degustatorzy byli przekonani, że smakują kolejne wino z Bordeaux. Po takim sukcesie produkty Purcarci na stałe zagościły na stołach królów, carów i arystokratów, m.in. na stołach Cara Mikołaj II Romanowa, Króla Jerzego V oraz Królowej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Wiktorio Hanowerskiej. Dziś Purcari jest najczęściej nagradzaną winiarnią w Europie Środkowo-Wschodniej, a jej wina w dalszym ciągu pijane są przez wielkie osobistości. 

  Król win czerwonych

  Owoce, które tworzą to wino zbierane i selekcjonowane są wyłącznie ręczną metodą i poddawane winifikacji za pomocą tradycyjnych technik. Zanim trafi do butelek starzeje się w beczkach z dębu francuskiego przez 18 miesięcy. Negru de Purcari to król wśród win czerwonych w portfolio marki - szlachetny, o bogatej strukturze i doskonałym bukiecie.

  Negru de Purcari nazywane jest również „winem Królowej Brytyjskiej” ze względu na to, iż Królowa Elżbieta II regularnie je zamawia i serwuje na swoich królewskich stołach. 

  Czerwone, wytrawne, o smaku słodkich śliwek i fig

  Wino jest kupażem szczepów Cabernet Sauvignon (70%), Saperavi (25%) i Rara Neagra (5%). Wyróżnia się szkarłatno-czerwoną barwą z granatowymi odblaskami. Intensywny bukiet pierw uderza aromatami słodkich owoców: dojrzałych śliwek i fig, by następnie przejść do delikatnych nut przypraw korzennych i szafranu. Na podniebieniu wyczuwalne są te same aromaty, co w nosie, słodkie figi i dojrzałe śliwki z dużą ilością tanin, jednak na tyle delikatnych, że degustacja trunku należy do jednych z najbardziej zmysłowych doznań. 

  Królewskie wino do królewskich potraw

  Negru de Purcari najlepiej skomponuje się z pieczoną roladą z jelenia, nadziewaną figami lub z pieczonym nadziewanym bażantem w towarzystwie puree z jadalnych kasztanów. Warto łączyć je także ze szlachetnie dojrzewającymi serami, np. Parmezanem. 

  Wino powinno być serwowane delikatnie schłodzone do temperatury około 18⁰C oraz, co najważniejsze, otwarte co najmniej 30 minut przed podaniem. 

  Sielankowe okolice Purcari

  Wino zamknięto w butelce o delikatnie pękatym kształcie, wykonanej z czarnego szkła. Butelka posiada tłoczenie na froncie, którym jest data – rok 1872, który jest rokiem przyznania winiarni statusu wyspecjalizowanego producenta. Szyjkę ozdobiono czarnym prostym kapturem z nazwą marki w kolorze srebrnym, a środkową część butelki szeroką etykietą w kolorze białym. Na etykiecie widnieje duży rysunek w szarawym odcieniu, przedstawiający posiadłość winiarni Purcari oraz jej sielankowe wiejskie okolice i winnice. Pod rysunkiem znajduje się nazwa wina oraz kilka drobnych informacji z kolorze czarnym. 

  Dowiedz się więcej
  139,00 zł

  Brak w magazynie

4 wynik(i)

na stronę