Do darmowej dostawy brakuje: 250 zł *
Call Us Zadzwoń:   44 649 47 37   696 088 990

Vinul Cavalerului Pinot Noir

  • na lato
Promocja
-20%

Serve Ceptura

Normalna cena: 39,00 zł

Promocja 31,20 zł

Czas realizacji zamówienia: 3-5 dni

Dostępność: Brak w magazynie

Produkt chwilowo niedostępny. Jeśli chcesz dostać wiadomość, gdy będzie dostępny, podaj swój adres mailowy.

Opis

Winnica Dealurile Munteniei leży w południowo wschodniej części kraju, sąsiaduje z nią Oletnia położona w bardziej zachodnim regionie. Wiele winnic Muntenii usytuowanych jest na południowo-wschodnich zboczach gór karpackich w północnej części regionu. Muntenia jest cieplejsza od Moldovy czy Transylwanii. 


Znaną lokalna odmianą jest delikatna biała tamaioasa romaneasca, a poza tym: feteasca neagra, cabernet sauvignon, pinot noir, merlot, feteasca alba, feteasca regala, italian riesling, pinot gris, muscat ottonel, pinot gris, chardonay, aligote. Gleby jakie tu spotkamy to: gliniaste brązowe leśne, kredowe i terra rossa.


Wschodni okręg regionu - Dealu Mare, ma dobry mikroklimat dla czerwonych win wytrawnych z odmiany feteasca neagra czy cabernet sauvignon, zwłaszcza w zachodniej części regionu. W 2013 roku zbiory w regionie Dealu Mare były wyjątkowe. Vinul Cavalerului Pinot Noir charakteryzuje się aromatem wiśni i czerwonych owoców i ma delikatny, a jednocześnie kompleksowy smak. Winogrona użyte do tego wina pochodzą z plantacji ponad dziesięcioletnych. Ma łagodne taniny, świeże i delikatne aromaty. Miękkie, a zarazem eleganckie Pinot Noir. Zaleca się spożywanie w temperaturze 15-16 stopni C.

Opinie

dobra relacja
Opinia od Mieczysław

Napisałem o tych winach kilka opinii. Ciągle je podtrzymuję. Dobra relacja jakości do stosunkowo niskiej ceny. W końcu to Pinot Noir a nie zawsze można kupić wina z tego szczepu w takiej cenie i o takim przyzwoitym smaku. (Dodano 18.06.2019)
dobra cena do jakości
Opinia od Mieczysław

Wino o bardzo przyjemnym smaku. Delikatne taniny i wiśniowe krągłości powodują, że pije się to wino z satysfakcją zwłaszcza, że relacja ceny do jakości wypada bardzo korzystnie. (Dodano 11.09.2018)
dobra relacja ceny do jakości
Opinia od Mieczysław

Vinul Cavalerului to wino o przyjemnym smaku i aromacie. Łagodne. Schłodzone do temp. 15/16 st.C smakuje najlepiej. "Dobre wino w niezłej cenie."
(Dodano 27.06.2018)
Warto powtórzyć
Opinia od Mieczysław

Delikatne i przyjemne w smaku. Dobra relacja ceny do jakości. (Dodano 04.06.2018)
dobre wino w relacji do ceny
Opinia od Mieczysław

Bardzo łagodne w smaku. Sprawdza się także jako aperitif. Dobre "na co dzień" (Dodano 22.12.2017)
Tani Pinot Noir
Opinia od Mieczysław

Dobra cena do jakości. Wina te kupiłem po raz trzeci, co oznacza, że zaakceptowałem ich jakiość i cenę. Bardzo dobre jako aperitiv i nie tylko. (Dodano 15.11.2017)

Napisz własną opinię

Tylko zarejestrowani kiienci mogą pisać opinie. Prosimy zalogować się lub zarejestrować