Do darmowej dostawy brakuje: 250 zł *
Call Us Zadzwoń:   42 295 02 10   695 14 00 15   696 088 990

The Wine of Kings, the King of Wines Tokaji Aszu 3 Puttonyos 2001

  • dla koneserów
  • na prezent
  • polecane

56,00 zł

 X 

w zestawie

Czas realizacji zamówienia: 1-2 dni

Opis

Tokaj to jedna z największych atrakcji na Węgrzech. Region ten został wpisany w 2002 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na swoje tradycje i krajobraz winiarski. To właśnie tu idealne warunki mikroklimatyczne łączą się z wyjątkowymi umiejętnościami winiarzy, którzy z pokolenia na pokolenie przekazują tajemną wiedzę.

Pochodzące stąd wino Tokaji Aszu ma długą i wybitną historię i jest dumnie cytowane nawet w węgierskim hymnie narodowym („…na winnych polach Tokaju sączyłeś słodki nektar..”). Król Francji Ludwik XIV Wielki nadał mu zaś zaszczytny tytuł Wina Królów – Króla Win. To właśnie w XVI wieku na europejskich dworach narodziła się tradycja obdarowywania osób cennych sercu butelką węgierskiego Tokaja Aszu.

Termin „aszu” nawiązuje do słodkich, pomarszczonych winogron, które są zbierane po dziś dzień ręcznie i odkładane w specjalnych drewnianych naczyniach zwanych „puttonami”. Każde z nich może pomieścić od 20 do 25kg winogron. Wino trafia potem do 136 litrowych beczek, które złożone w chłodnych piwnicach tokajskich winnic mogą leżakować latami, czekając na fanów tego niezwykłego trunku, przybywających do Tokaju z całego świata!

Opinie

Magia Aszu
Opinia od Kamil

Słyszałem wiele pozytywnych opini na temat Tokaju Aszu. Po niezliczonych degustacjach win deserowych o takim tu mowa wraz z moimi znajomymi, którym również temat wspaniałych win nie jest obcy... Na pewnym spotkaniu dowiedziałem się o Aszu o jego wspaniałym smaku, wręcz legendarnym co mnie niezmiernie zaciekawiło. Smak wina Aszu to poezja moja pozytywna opinia nie jest w stanie wyrazić rzeczywistego smaku. Zdecydowanie numer 1 wśród win deserowych na mojej liście. Polecam serdecznie i gwarantuje, że każda butelka Aszu swoją zawartością zadowoli najbardziej wybredne podniebienie i nikt nie powie złego słowa o o tym szlachetnym winie. (Dodano 29.07.2019)
Super
Opinia od Urszula

Polecam szybką i profesjonalna transakcja
(Dodano 03.07.2019)

Napisz własną opinię

Tylko zarejestrowani kiienci mogą pisać opinie. Prosimy zalogować się lub zarejestrować