Do darmowej dostawy brakuje: 250 zł *
Call Us Zadzwoń:   42 295 02 10   695 14 00 15   696 088 990

Starka 40 Years Old Limited Edition

Darmowa dostawa
Nowość

2 839,00 zł

 X 
Czas realizacji zamówienia: 3-6 dni

Dostępność: Ostatnie sztuki

Opis

Produkcja okowity Starka ma już ponad 500-letnią historię. To tradycyjny szlachetny trunek, z którego Polska słynęła w Europie za czasów swojej świetności. Nie był to alkohol pospolity, jego produkcja rozpoczynała się w momencie narodzin syna na szlacheckim dworze. Wtedy to zakopywano dębową beczkę z alkoholem w ziemi, gdzie leżakowała do momentu ożenku młodego szlachcica. Dopiero w dniu wesela dojrzałą okowitę odkopywano i raczono nią gości. Pierwotne Starka była więc alkoholem weselnym, a jej wiek zależał od wytrwałości młodzieńca w stanie kawalerskim.

Wytworzona według staropolskiej receptury na bazie doskonałego destylatu żytniego. Była złożona do starzenia w dębowe beczki przez co najmniej 40 lat. Szlachetny smak, wspaniały aromat, głęboka, złocisto bursztynowa barwa to wynik wyłącznie naturalnych przemian zachodzących w procesie dojrzewania w najlepszym mikroklimacie głębokich piwnic Szczecińskiej Fabryki Wódek.

Szyjka od karafki została opleciona bydlęca skórką i zapięta pozłacaną spinką „S”. Butelka sama w sobie dekorowana za pomocą farb i lakierów zawierających prawdziwe złoto, które można wyrazić jako 24 karaty. Kolejnym elementem jest ręcznie numerowana etykieta, na której widnieje podpis prezesa Szczecińskiej Fabryki Wódek. Front pudełka ozdobiony mosiężnymi elementami. W pudełku zamieszczony jest certyfikat, który świadczy o 40-letnim leżakowaniu produktu. Opakowanie składa się ze skóry obitej na skrzynce drewnianej. Zamknięcie ze stopu metalowego postarzanego. Wnętrze wyścielone filcem. Całość wykonana ręcznie.

Napisz własną opinię

Tylko zarejestrowani kiienci mogą pisać opinie. Prosimy zalogować się lub zarejestrować