Do darmowej dostawy brakuje: 250 zł *
Call Us Zadzwoń:   44 649 47 37   696 088 990

Srebrna Góra Regent

Promocja
-10%

Winnica Srebrna Góra

Normalna cena: 59,00 zł

Promocja 53,10 zł


 X 

w zestawie

Czas realizacji zamówienia: 3-5 dni

Opis

Winnica położona jest na zboczach Srebrnej Góry u stóp klasztoru O.O. Kamedułów na Bielanach w Krakowie.Nawiązuje do sięgającej początku X wieku historii lokalnych upraw winorośli oraz klasztornych tradycji wytwarzania wina. Winnica Srebrna Góra jest drugą co do wielkości winnicą w Polsce i obejmuje obszar 12 ha. Jej główne atuty to: malownicze położenie w dolinie Wisły, południowe stoki gwarantujące doskonałe nasłonecznienie, unikalna wapienno–gliniasta gleba i stanowiący naturalną osłonę Las Wolski. Wina powstają w zabytkowych pomieszczeniach gospodarczych kamedulskiego klasztoru, jednak wytwarzane są w nowoczesnych tankach ze stali nierdzewnej, niektóre dojrzewają potem w kontakcie z drewnem akacjowym lub dębowym. Nad całością produkcji czuwa czołowy polski enolog - Agnieszka Rousseau. W najbliższych latach winiarnia zostanie rozbudowywana z zachowaniem historycznego charakteru lokalizacji. 

Opinie

sprawdzone polskie ale..
Opinia od Mirosław

To jest bardzo dobre wytrawne polskie wino, Należy jednak unikać rocznika 2017, zdecydowanie nie udany, prawdopodobnie z uwagi na panujące wówczas warunki pogodowe (Dodano 30.06.2020)
polskie czerwone za dobrą cenę
Opinia od Mirosław

Polskie wina są raczej drogie z uwagi na ujemny efekt skali. To wino charakteryzuje się bardzo dobrą jakością, nawet lepszą niż na to wskazuje jego cena. (Dodano 23.06.2020)
świętny smak polskiego wina
Opinia od Mirosław

Rzadkie połączenie dość delikatnego czerwonego wina z naprawdę głębokim ale nie ciężkim smakiem mieszanki szczepów (Dodano 27.04.2020)

Napisz własną opinię

Tylko zarejestrowani kiienci mogą pisać opinie. Prosimy zalogować się lub zarejestrować