Do darmowej dostawy brakuje: 250 zł *
Call Us Zadzwoń:   42 295 02 10   695 14 00 15   696 088 990

Ruffino Chianti Classico Riserva Ducale ORO

  • na prezent
  • na randkę
  • nagrodzone
  • polecane

Ruffino
167,00 zł

 X 

w zestawie

Czas realizacji zamówienia: 1-2 dni

Opis

Ruffino to ikona toskańskiego winiarstwa. Winnica ta została założona w 1877 roku przez dwóch kuzynów: Ilario i Leopoldo Ruffino na obrzeżach małej miejscowości Pontassieve, nieopodal Florencji. Znani byli ze skrupulatnego przestrzegania wyznaczonych sobie standardów jakości. Skromny rodzinny biznes zmienił się w ciągu 90 lat w dom winiarski o światowej sławie. Dziś jakość win pod marką Ruffino jest znana i doceniana w wielu zakątkach globu. W 2012 roku Ruffino świętowało 135. rocznicę powstania.

Należy wspomnieć jeszcze rok 1984, gdyż to arcy ważna data dla całej apelacji Chianti, a dla Ruffino wybitnie szczególna – w tym bowiem roku, Apelacja uzyskała najwyższą klasę gwarantowanego pochodzenia i jakości – DOCG, a Chianti Ruffino otrzymało banderole z numerem pierwszym: #AAA00000001 !!!

Jako ciekawostka należy wspomnieć, iż pierwsze zaimportowane Chianti do USA to właśnie Ruffino, a legendarna Riserva Ducale na stałe zagościła w domach Włochów na emigracji amerykańskiej, w tym słynnej Rodziny Soprano. Prestiż Ruffino podkreślaja kolejne wyróżnienia i sława niczymgwazdy filmowej – Ruffino Chianti gościnnie wystąpiło również w niedawnym hicie kinowym „The Man From U.N.C.L.E.”

Wino z tzw. złotej serii ORO, produkowane od 1947 roku, ale tylko w najlepszych latach. Wino jest żywą legendą powojennego winiarstwa toskańskiego i włoskiego, znane wśród miłośników wina na całym świecie. Nazwa Ducale (książęce) pochodzi od edyktu wydanego przez księcia Aosta w 1890 roku, zapewniającego domowi Ruffino wyłączność dostaw na dwór książęcy. Obecnie etykieta Ducale jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Produkowane ze szczepu Sangiovese (90%) i innych czerwonych szczepów lokalnych (10% - Colorino, Cabernet, Merlot). Starzone w beczkach dębowych przez minimum 24 miesiące. Riserva Ducale Oro ma bardzo dobry potencjał starzenia.

Napisz własną opinię

Tylko zarejestrowani kiienci mogą pisać opinie. Prosimy zalogować się lub zarejestrować