Do darmowej dostawy brakuje: 250 zł *
Call Us Zadzwoń:   44 649 47 37   696 088 990

Robert Mondavi Fume Blanc Napa Valley

  • dla koneserów
  • na prezent
  • polecane

Robert Mondavi
189,00 zł

 X 

w zestawie

Czas realizacji zamówienia: 3-5 dni

Opinia eksperta

Wino od legendy kalifornijskiego i światowego winiarstwa Roberta Mondaviego. Pochodzi z Napa Valley – „Doliny Krzemowej” w USA. Winogrona zbierane są z najlepszych działek winnicy: District Stages Leap i Oakvill. Ikona Sauvignon Blanc leżakowanego w beczkach – oryginalny projekt Roberta Mondaviego z 1968r. Wino leżakowane na osadzie, tryskające świeżością i mineralnością. Aromaty trawy, agrestu, krzaków pomidorów połączone z dojrzałymi aromatami owoców tropikalnych, cytrusów, miodu i wanilii. To połącznie sauvignon blanc i semillon daje z jednej strony świeżość, mineralność i nerw winu a z drugiej strony spotyka się z dojrzałymi egzotycznymi owocami. Całość wzbogacona aromatami pochodzącymi z leżakowania na osadzie. Oryginalny portret ikony stylu win białych. 

Dariusz Jażdżyk Wicemistrz Mistrzostw Polski Sommelierów. Wieloletni członek Stowarzyszenia Sommelierów Polskich i sędzia Mistrzostw Polski Sommelierów.

Opis

Słynne "fume" czyli sauvignon blanc leżakowane w beczce, wymyślone przez nieżyjącego już Roberta Mondaviego w 1966 r. Świeże cytrusy, melon, kwiaty, agrest i mineralność winnic Napa Valley.
Dzisiaj Robert Mondavi Winery jest jedną z najprężniej rozwijających się winiarni.  Marka ta jest rozpoznawalna na całym świecie, a działania marketingowe przyciągają szeroką rzeszę turystów.
Realizacja własnych marzeń, spełnienie wizji, pozycja lidera i radość z pracy z winem z pewnością pozwoliły Robertowi po raz ostatni zamknąć oczy z uśmiechem na twarzy.  Już za życia był ikoną człowieka sukcesu, chodzącą legendą i niedoścignionym mistrzem dla wielu winiarzy.   

Napisz własną opinię

Tylko zarejestrowani kiienci mogą pisać opinie. Prosimy zalogować się lub zarejestrować