Do darmowej dostawy brakuje: 250 zł *
Call Us Zadzwoń:   44 649 47 37   696 088 990

Purcari Vinohora Chardonnay-Feteasca Alba

  • na imprezę
  • na lato
  • na prezent
  • na randkę
  • polecane
Outlet
-10%

Purcari

Normalna cena: 76,00 zł

Promocja 68,40 zł


 X 
Czas realizacji zamówienia: 3-5 dni

Opis

Na limitowanej edycji butelek wina Purcari Vinohora widnieje znany obraz La Danse autorstwa Henri Matisse. Co wspólnego z Mołdawią ma francuski malarz? Otóż obraz powstał w 1910 roku, a linia produkcyjna Vinohory wyniosła 19 100 butelek. Łyk tego wyjątkowego wina przybliża emocje, które towarzyszą kontemplacji arcydzieła: wolność i hedonizm. 


Wioska i majątek Purcari z wytwórnią win jest pięknie zlokalizowana w dolinie Dniestru,120 km na południowy wschód od Kiszyniowa, w pobliżu granicy z Ukrainą, w odległości 30 km od Morza Czarnego i Odessy. Tradycje wytwarzania w tym miejscu win sięgają antyku, zaś w zmodernizowanym niedawno obiekcie  – roku 1827. Wytwórnia win szczyci się wieloma medalami i wyróżnieniami. Pierwszym złotym medalem wino z Purcari nagrodzono już w roku 1848 na lokalnej wystawie agroturystycznej. Ogromny sukces odniosło ono na wystawie światowej w Paryżu w 1878 roku uzyskując medal złoty. Zaś współcześnie, od roku 2004,  wytwórnia zgromadziła za nie już ponad 40 medali i nagród wyższej rangi, np. Grand Prix prezydenta Mołdawii w roku 2008.


Główny obiekt wytworni przypomina zamek. Mieści się w nim m.in. czterogwiazdkowy hotel dla turystów. Z jego okien roztacza się piękny, rozległy widok na winnice oraz pobliskie jeziorko w którym pływają łabędzie i dzikie kaczki, a do którego schodzi się po schodach. Nad jeziorkiem stoją altanki, w których można odpocząć. Inną propozycją dla turystów jest łowienie ryb, przede wszystkim karpi i pstrągów. Złowione, kucharze z tutejszej restauracji przygotowują na życzenie wędkarza.

Zakład wraz z piwnicami w których wino fermentuje w ogromnych pojemnikach z nierdzewnej stali oraz leżakuje w drewnianych beczkach, wyposażony jest w nowoczesne urządzenia i produkuje ponad milion butelek wina rocznie. Najbardziej znanymi, tradycyjnymi mołdawskimi gatunkami są:  Negru  de Purcari i Roşu de Purcari.

 

Opinie

Owocowe i nienachalne
Opinia od Paweł

Wino kupiłem do kolacji z okazji rocznicy ślubu. Było idealnym dotatkiem i nie zdominowało posiłku. Zdecydowanie polecam. (Dodano 24.11.2016)

Napisz własną opinię

Tylko zarejestrowani kiienci mogą pisać opinie. Prosimy zalogować się lub zarejestrować