Do darmowej dostawy brakuje: 250 zł *
Call Us Zadzwoń:   42 295 02 10   695 14 00 15   696 088 990

Purcari Rara Neagra

  • na imprezę
  • na prezent
  • na randkę

Purcari
44,00 zł

 X 

w zestawie

Czas realizacji zamówienia: 1-2 dni

Opis

Purcari Rara Neagra jest jak ucieczka od dnia codziennego - zabutelkowana elegancja i wdzięk.

Wioska i majątek Purcari z wytwórnią win jest pięknie zlokalizowana w dolinie Dniestru,120 km na południowy wschód od Kiszyniowa, w pobliżu granicy z Ukrainą, w odległości 30 km od Morza Czarnego i Odessy. Tradycje wytwarzania w tym miejscu win sięgają antyku, zaś w zmodernizowanym niedawno obiekcie  – roku 1827. Wytwórnia win szczyci się wieloma medalami i wyróżnieniami. Pierwszym złotym medalem wino z Purcari nagrodzono już w roku 1848 na lokalnej wystawie agroturystycznej. Ogromny sukces odniosło ono na wystawie światowej w Paryżu w 1878 roku uzyskując medal złoty. Zaś współcześnie, od roku 2004,  wytwórnia zgromadziła za nie już ponad 40 medali i nagród wyższej rangi, np. Grand Prix prezydenta Mołdawii w roku 2008.

Główny obiekt wytworni przypomina zamek. Mieści się w nim m.in. czterogwiazdkowy hotel dla turystów. Z jego okien roztacza się piękny, rozległy widok na winnice oraz pobliskie jeziorko w którym pływają łabędzie i dzikie kaczki, a do którego schodzi się po schodach. Nad jeziorkiem stoją altanki, w których można odpocząć. Inną propozycją dla turystów jest łowienie ryb, przede wszystkim karpi i pstrągów. Złowione, kucharze z tutejszej restauracji przygotowują na życzenie wędkarza.

Zakład wraz z piwnicami w których wino fermentuje w ogromnych pojemnikach z nierdzewnej stali oraz leżakuje w drewnianych beczkach, wyposażony jest w nowoczesne urządzenia i produkuje ponad milion butelek wina rocznie. Najbardziej znanymi, tradycyjnymi mołdawskimi gatunkami są:  Negru  de Purcari i Roşu de Purcari.

Opinie

Fantastyczne ,doskonale wyważone
Opinia od Ireneusz

Wino perfekcyjne ,doskonale wyważone godne polecenia. (Dodano 20.11.2019)
Prawie jak w Mołdawii
Opinia od Kamil

To nie jest takie Purcari jak pije się w Kiszyniowie...ale może to klimat, miejsce...
Bardzo dobre wino jednak. (Dodano 28.10.2019)
Tanie i dobre
Opinia od Piotr

Wino wypite :) Znajoma wkurzona że tylko 1 butelkę dostała . (Dodano 15.04.2019)
polecam
Opinia od Ewa

Kolejne, świetne wino mołdawskie. Mocno wyczuwalny aromat i smak wiśni oraz jeżyn (Dodano 14.11.2016)

Napisz własną opinię

Tylko zarejestrowani kiienci mogą pisać opinie. Prosimy zalogować się lub zarejestrować