Do darmowej dostawy brakuje: 250 zł *
Call Us Zadzwoń:   44 649 47 37   696 088 990

Purcari Pinot Noir

  • na co dzień
  • na imprezę
  • na piknik
  • na randkę

Purcari
48,00 zł

 X 

w zestawie

Czas realizacji zamówienia: 3-5 dni

Opis

Purcari Pinot Noir jest jak jedwab - lekki i delikatny.

Wioska i majątek Purcari z wytwórnią win jest pięknie zlokalizowana w dolinie Dniestru,120 km na południowy wschód od Kiszyniowa, w pobliżu granicy z Ukrainą, w odległości 30 km od Morza Czarnego i Odessy. Tradycje wytwarzania w tym miejscu win sięgają antyku, zaś w zmodernizowanym niedawno obiekcie  – roku 1827. Wytwórnia win szczyci się wieloma medalami i wyróżnieniami. Pierwszym złotym medalem wino z Purcari nagrodzono już w roku 1848 na lokalnej wystawie agroturystycznej. Ogromny sukces odniosło ono na wystawie światowej w Paryżu w 1878 roku uzyskując medal złoty. Zaś współcześnie, od roku 2004,  wytwórnia zgromadziła za nie już ponad 40 medali i nagród wyższej rangi, np. Grand Prix prezydenta Mołdawii w roku 2008.

Główny obiekt wytworni przypomina zamek. Mieści się w nim m.in. czterogwiazdkowy hotel dla turystów. Z jego okien roztacza się piękny, rozległy widok na winnice oraz pobliskie jeziorko w którym pływają łabędzie i dzikie kaczki, a do którego schodzi się po schodach. Nad jeziorkiem stoją altanki, w których można odpocząć. Inną propozycją dla turystów jest łowienie ryb, przede wszystkim karpi i pstrągów. Złowione, kucharze z tutejszej restauracji przygotowują na życzenie wędkarza.

Zakład wraz z piwnicami w których wino fermentuje w ogromnych pojemnikach z nierdzewnej stali oraz leżakuje w drewnianych beczkach, wyposażony jest w nowoczesne urządzenia i produkuje ponad milion butelek wina rocznie. Najbardziej znanymi, tradycyjnymi mołdawskimi gatunkami są:  Negru  de Purcari i Roşu de Purcari.

 

Opinie

Doskonale
Opinia od Andrzej

Moj ulubiony Pinot w bardzo dobrej cenie (Dodano 09.10.2020)
pinocik
Opinia od Andrzej

Doskonaly Pinot .Moj ulubiony
(Dodano 26.08.2020)
Moj Pinot
Opinia od Andrzej

Jezeli zamowienie ktore za moment zloze na nastepne butelki mojego ulubionego "Pinota" sa moja opinia To prosze to przyjac za potwierdzenie mojego wyboru. (Dodano 10.08.2020)
"zwiewne"
Opinia od Mieczysław

Zaskoczyła mnie jakość wina za tak umiarkowaną cenę. W końcu Pinot Noir to jeden z najlepszych szczepów. Wino godne polecenia dla smakoszy tego szczepu. (Dodano 16.05.2020)
pinot noir w dorbrej cenie
Opinia od Mirosław

Jak na ten segment to pinot noir smakuje zaskakująco dobrze (Dodano 12.05.2020)
Przeciętne stołowe
Opinia od Ireneusz

Wino bez charakteru,wodniste. (Dodano 20.11.2019)

Napisz własną opinię

Tylko zarejestrowani kiienci mogą pisać opinie. Prosimy zalogować się lub zarejestrować