Do darmowej dostawy brakuje: 250 zł *
Call Us Zadzwoń:   44 649 47 37   696 088 990

Purcari Chardonnay

  • na co dzień
  • na imprezę
  • na lato
  • na piknik
  • na randkę

Purcari
48,00 zł

 X 

w zestawie

Czas realizacji zamówienia: 3-5 dni

OpisPurcari Chardonay zawsze będzie królem win białych, jest wspaniały, wybitny i nieprzeciętny.

Wioska i majątek Purcari z wytwórnią win jest pięknie zlokalizowana w dolinie Dniestru,120 km na południowy wschód od Kiszyniowa, w pobliżu granicy z Ukrainą, w odległości 30 km od Morza Czarnego i Odessy. Tradycje wytwarzania w tym miejscu win sięgają antyku, zaś w zmodernizowanym niedawno obiekcie  – roku 1827. Wytwórnia win szczyci się wieloma medalami i wyróżnieniami. Pierwszym złotym medalem wino z Purcari nagrodzono już w roku 1848 na lokalnej wystawie agroturystycznej. Ogromny sukces odniosło ono na wystawie światowej w Paryżu w 1878 roku uzyskując medal złoty. Zaś współcześnie, od roku 2004,  wytwórnia zgromadziła za nie już ponad 40 medali i nagród wyższej rangi, np. Grand Prix prezydenta Mołdawii w roku 2008.

Główny obiekt wytworni przypomina zamek. Mieści się w nim m.in. czterogwiazdkowy hotel dla turystów. Z jego okien roztacza się piękny, rozległy widok na winnice oraz pobliskie jeziorko w którym pływają łabędzie i dzikie kaczki, a do którego schodzi się po schodach. Nad jeziorkiem stoją altanki, w których można odpocząć. Inną propozycją dla turystów jest łowienie ryb, przede wszystkim karpi i pstrągów. Złowione, kucharze z tutejszej restauracji przygotowują na życzenie wędkarza.

Zakład wraz z piwnicami w których wino fermentuje w ogromnych pojemnikach z nierdzewnej stali oraz leżakuje w drewnianych beczkach, wyposażony jest w nowoczesne urządzenia i produkuje ponad milion butelek wina rocznie. Najbardziej znanymi, tradycyjnymi mołdawskimi gatunkami są:  Negru  de Purcari i Roşu de Purcari. 

Opinie

Purcari Chardonnay
Opinia od Piotr

smakowicie pysznościowe :-) (Dodano 21.06.2020)
Letnia świeżość
Opinia od Małgorzata

Doskonałe na letni upalny wieczór. Można pić na plaży lub na pikniku w lesie. (Dodano 09.06.2020)
"na medal"
Opinia od Mieczysław

To wino chciałbym popijać w letnie wieczory. Nie ustępuje francuskim czy włoskim Chardonnay. Jest delikatne w smaku, polecam niekonieczne na wyjątkowe okazje. (Dodano 16.05.2020)
Moje nowe odkrycie z Mołdawii
Opinia od Małgorzata

WIna z winnicy Purcari są najlepsze z najlepszych i jeśli ktoś lubi Chardonnay i za butelkę doskonałego wina nie chce zapłacić majątku to właśnie Purcari Chardonnay spełni jego oczekiwania. Wino jest niezbyt ciężkie, a jednocześnie szlachetne w smaku. Nadaje nie na ciepły wiosenny lub letni wieczór do lekkiej kolacji lub na piknik w miłych okolicznościach przyrody. (Dodano 15.05.2020)
Swietne!
Opinia od Marek

Aromatyczne, wybalansowane, bardzo smaczne. Zamawiam ponownie! (Dodano 16.01.2018)

Napisz własną opinię

Tylko zarejestrowani kiienci mogą pisać opinie. Prosimy zalogować się lub zarejestrować