Do darmowej dostawy brakuje: 250 zł *
Call Us Zadzwoń:   44 649 47 37   696 088 990

Pio Cesare Nebbiolo Langhe DOC

  • dla koneserów
  • na piknik
  • na prezent
  • polecane

Pio Cesare
166,00 zł

 X 

w zestawie

Opinia eksperta

Jedna z wielkich rodzinnych winiarni Pio Cesare z Piemontu i jego Nebbiolo, które pochodzi z najważniejszych winnic La Morra, Serralunga (Barolo), San Rocco (Barbaresco) i Diano w d’Alba. Dzięki konfiguracji położenia w topowych miejscach, wino jest bardziej złożone i strukturalne. Selekcja winogron z Barolo i Barbaresco sprawia, że jest etryczne i kompleksowe. Eleganckie w każdym calu, finezyjne, o balsamicznych i czereśniowych nutach z fiołkową delikatnością w nosie. Mimo słodyczy ciągle dzikie, o dużym potencjale starzenia. 

Dariusz Jażdżyk Wicemistrz Mistrzostw Polski Sommelierów. Wieloletni członek Stowarzyszenia Sommelierów Polskich i sędzia Mistrzostw Polski Sommelierów.

Opis

Od ponad 100 lat – rodzina Pio Cesare produkuje wina dojrzewające w najsławniejszym regionie Włoch. Tradycja ta sięga roku 1881, kiedy to Pio Cesare nabył pierwsze winnice i rozpoczął uprawy w winnicach Barolo i Barbaresco. Obecnie prowadzony przez piątą generację Pio Boffa, był jednym z pierwszych producentów, którzy wierzyli w potencjał i jakość wspaniałych win z Piemontu i eksport do Wielkiej Brytanii. Nieustanne poświęcanie się indywidualności każdego z win regionu informuje o wyborach Pio w winnicach i piwnicach. Stosuje filozofię "minimalnej interwencji" do produkcji wina, tworząc wina, które rok po roku zaliczane są do najlepszych win na świecie.

Napisz własną opinię

Tylko zarejestrowani kiienci mogą pisać opinie. Prosimy zalogować się lub zarejestrować