Do darmowej dostawy brakuje: 250 zł *
Call Us Zadzwoń:   44 649 47 37   696 088 990

Pago Casa Benasal Elegant Organic

  • ekologiczne
  • na co dzień
  • na imprezę
  • na piknik
  • polecane

59,90 zł

 X 

w zestawie

Czas realizacji zamówienia: 3-5 dni

Opis

Nowoczesna, w pełni ekologiczna winnica


Pago Casa Gran to młoda, nowoczesna winnica, która podczas produkcji kieruje się przede wszystkim dobrem środowiska naturalnego. Od roku 2006 wszystkie etapy produkcji trunków podlegają surowym normom ekologicznym uznanym przez Europejską Certyfikację. Szwajcarski system Delinat usytuował winiarnię w czołówce ekologicznych producentów wina na świecie. 


Produkcja dwóch win


Starannie wyselekcjonowane do produkcji tego wina owoce umieszczane są w kadziach i fermentują z dodatkiem naturalnych drożdży bez mechanicznego wyciskania soku. Po procesie naturalnej winifikacji część wina starzeje się w dębowych beczkach przez okres 10-12 miesięcy, a druga część leżakuje w betonowych kadziach. W ten sposób każda z odmian staje się winem osobno i dopiero na koniec mieszana jest razem, tworząc wyjątkowe Pago Casa Benasal Elegant Organic.


Czerwone, wytrawne, o intensywnym smaku


Wino to kupaż trzech szczepów: Garnacha Tintonera (30%), Syrah (30%) i Monastrell (40%). Ma ciemną, wiśniową barwę z rubinowymi refleksami. W bukiecie dominują aromaty czerwonych owoców wiśni, malin i truskawek z nutami karmelu i orzechów włoskich. W smaku wyczuwalne są dojrzałe owoce czerwonej porzeczki i malin. Smak jest intensywny i na długo pozostawia w ustach owocowy posmak. Ma wysoką zawartość alkoholu - 14%.


Do czerwonego mięsa


Wyrazisty smak wina sprawia, że najlepiej paruje się ono z czerwonym, hojnie doprawionym mięsem, np. pieczenią wołową z zielonym pieprzem, pieczoną polędwicą wołową z czekoladą czy stekami z grubą solą morską. Najlepiej serwować schłodzone, w temperaturze 13 – 17⁰C.


Nowoczesny design


Smukła butelka z czarnego szkła ozdobiona została minimalistyczną etykietą w kolorze intensywnej fuksji. Nad logotypem winnicy widnieje rysunek motyla, pierwszego owada, który przestaje pojawiać się na uprawach z wykorzystaniem pestycydów. Obecność motyla symbolizuje więc w pełni organiczną metodę produkcji wina. 


Nagrody


Pago Casa Benasal Elegant Organic w roku 2018 zdobyło złoty medal w konkursie Japan Women’s Wine Awards oraz złoty medal w konkursie International Organic Wine Awards.

Napisz własną opinię

Tylko zarejestrowani kiienci mogą pisać opinie. Prosimy zalogować się lub zarejestrować