Do darmowej dostawy brakuje: 250 zł *
Call Us Zadzwoń:   44 649 47 37   696 088 990

Museum Vinea Crianza

  • dla koneserów
  • polecane

Bodegas El Coto de Rioja
68,00 zł

 X 

w zestawie

Czas realizacji zamówienia: 3-5 dni

Opis

El Coto de Rioja jest jednym z czołowych producentów hiszpańskich win. Znajduje się wśród liderów w prestiżowej grupie Rioja Qualified Designation of Origin (D.O.Ca), a jego wina są obecne w zestawieniach najlepszych trunków w około 50 krajach. 


Cigales to niewielkie miasteczko w hiszpańskim regionie Kastylia ok. 220 kilometrów na północ od Madrytu, w pobliżu Valladolid. Obszar apelacji obejmuje 574 kilometry kwadratowe po dwóch stronach rzeki Pisuerga. Średnia wysokość upraw winorośli to 750 metrów n.p.m. a główne miejscowości, w których uprawia się winorośl to Cabezon de Pisuerga, Cigales, Corcos del Valle, Cubillas de Santa Marta, Fuensaldaña, Mucientes, Quintanilla de Trigueros, San Martin de Valveni, Trigueros del Valle i Valoria la Buena. D.O. Cigales zostało powołane do życia w 1991 roku, mimo iż historia uprawy winorośli w tym rejonie sięga XI wieku n.e. W ramach apelacji działa 35 zrzeszonych producentów w tym El Coto. Decanter Silver 2009 Decanter Silver 2005

Opinie

Bardzo dobra crianza!
Opinia od Michał

Świetna ciranza i złożone tempranillo. Nie jest za ciężkie, przez co każdemu będzie pasować. I ta butelka z etykietą, świetna opcja na prezent! (Dodano 13.08.2017)

Napisz własną opinię

Tylko zarejestrowani kiienci mogą pisać opinie. Prosimy zalogować się lub zarejestrować