Do darmowej dostawy brakuje: 250 zł *
Call Us Zadzwoń:   44 649 47 37   696 088 990

Loch Lomond Original Single Malt Kartonik


149,00 zł

 X 
Czas realizacji zamówienia: 3-6 dni

Opis

Jezioro (Loch) Lomond, najrozleglejszy zbiornik słodkowodny całej Wielkiej Brytanii wyznacza granicę pomiędzy szkockimi regionami Lowland i Highland. Obszar ten, był od wieków sercem szkockiego przemysłu gorzelniczego, w tym destylarni Loch Lomond założonej ok. 1814 roku na północnych krańcach jeziora. PO wielu problemach w 1965 roku na przeciwległym brzegu, w mieście Alexandria Duncan Thomas właściciel Littlemill Distillery Company wybudował nową siedzibę Loch Lomond.
W 1984 roku destylarnia została zamknięta, ale już 3 lata później po przejęciu przez firmę Glen Catrine Bonded Warehouse wznowiła działalność. Kiedy w 1993 roku rozszerzono produkcję o whisky typu grain – Loch Lomond stał się jedną z niewielu szkockich destylarni mogących produkować whisky single malt, single grain i blended w jednym zakładzie. Destylarnia jako jedna z czterech w całej Szkocji posiada własny zakład bednarski, a destylacja odbywa się w różnych typach alembików.

Inspiracją dla właścicieli gorzelni jest piękno regionu Highland z malowniczym jeziorem Loch Lomond i górującym nad nim masywem Ben Lomond. Powstające tu edycje whisky wzięły swe nazwy m.in. od znajdujących się na jeziorze wysp. Roczna produkcja destylarni to 5 mln litrów spirytusu słodowego i 18 mln litrów zbożowego, co stawia Loch Lomond w ścisłej czołówce szkockich producentów whisky. Przejęcie w 2014 przez Exponent Private Equity otworzyło nowy bardzo obiecujący rozdział w historii destylarni. Magazyny gorzelni kryją nawet 50-letnie destylaty, a nowa bardzo szeroka oferta whisky została bardzo pozytywnie przyjęta.

Napisz własną opinię

Tylko zarejestrowani kiienci mogą pisać opinie. Prosimy zalogować się lub zarejestrować