Do darmowej dostawy brakuje: 250 zł *
Call Us Zadzwoń:   42 295 02 10   695 14 00 15

La Stoppa Ageno

  • dla koneserów
  • ekologiczne

La Stoppa
149,00 zł

 X 

w zestawie

Opis

Wino nazwane od pierwszego właściciela winnicy, adwokata Ageno, który od razu uwierzył w potencjał tego miejsca. Pierwszy wyporodukowany rocznik tego wina był w 2002 roku. W wyniku długiego kontaktu ze skórkami, pestkami i szypułkami zyskuje ono rzeczywiście dość ciemny, herbaciany albo bursztynowy kolor, nierzadko z różowym odcieniem. Posiada także dużo wyższą zawartość związków fenolowych oraz inne spektrum aromatów. 


Wino posiada certyfikat "Triple A" czyli Agricoltori, Artigiani i Artisi co w skrócie oznacza rolników, rzemieślników oraz artystów. To globalna organizacja skupiająca producentów z całego świata produkujących swoje wina w zgodzie z naturą oraz według sciśle określonych przepisów dziedziczonych z pokolenia na pokolenie.


Posiadłość zarządzana przez Elenę Pantaleoni liczy sobie 32 hektary, a najważniejszymi odmianami są czerwone Barbera i Bonarda. Są to obecnie jedne z najciekawszych win „naturalnych” we Włoszech – minimalnie siarkowane, niefiltrowane, niektóre przechodzą długą macerację na skórkach. Ten styl nie jest łatwy w odbiorze – cięższe wina La Stoppa wymagają długiego leżakowania.

Opinie

ageno.pl
Opinia od Maksymilian

Polecamy! :) (Dodano 10.12.2018)

Napisz własną opinię

Tylko zarejestrowani kiienci mogą pisać opinie. Prosimy zalogować się lub zarejestrować