Do darmowej dostawy brakuje: 250 zł *
Call Us Zadzwoń:   42 295 02 10   695 14 00 15   696 088 990

Glenfiddich Project XX + 2 szklanki

Darmowa dostawa
Nowość

299,00 zł

 X 
Czas realizacji zamówienia: 3-6 dni

Dostępność: Ostatnie sztuki

Opis

W 1886 William Grant założył destylarnię w Dufftown, w dolinie w pobliżu rzeki Fiddich. Whisky Glenfiddich po raz pierwszy można było się napić w Boże Narodzenie w 1887 roku.
Glenfiddich w języku gaelickim oznacza Dolina Jeleni, stąd głowa jelenia w logotypie tej marki whisky.
Dzięki wytrwałości założyciela oraz wielu pokoleń jego rodziny Glenfiddich jest dziś najlepiej sprzedającym się singlemalt-em na świecie.
Ta unikalna whisky powstaje z najlepszego jęczmienia i krystalicznie czystej wody uzyskiwanej z podziemnego źródła Robbie Dhu. Niezrównany smak i aromat Glenfiddich to rezultat leżakowania w beczkach z najlepszego drewna z różnych części świata: hiszpańskich beczkach po sherry, beczkach po bourbonie z USA oraz po karaibskim rumie. Whisky Glenfiddich uzyskała od 2000 roku najwięcej nagród na najbardziej prestiżowych konkursach the International Wine & Spirit Competition oraz the International Spirits Challenge spośród wszystkich szkockich whisky single malt na świecie.
Glenfiddich Project XX jest wynikiem współpracy 20 ekspertów whisky i Malt Mastera marki Glenfiddich Briana Kinsmana, którzy stworzyli niezwykłą whisky, będącą mieszanką 20 whisky słodowych, pochodzących z destylarni Glenfiddich.

Napisz własną opinię

Tylko zarejestrowani kiienci mogą pisać opinie. Prosimy zalogować się lub zarejestrować