Do darmowej dostawy brakuje: 250 zł *
Call Us Zadzwoń:   42 295 02 10   695 14 00 15   696 088 990

El Coto Blanco

  • na co dzień
  • na piknik
  • polecane

Bodegas El Coto de Rioja
33,00 zł

 X 

w zestawie

Czas realizacji zamówienia: 1-2 dni

Opis

Żaden inny region Hiszpanii nie cieszy się tak powszechną i zasłużoną popularnością. W sławie win tego regionu niemały udział mają winiarze bordoscy. Po klęsce filoksery w 1864 roku, która doprowadziła do ruiny większość francuskich winnic, wielu zdesperowanych winiarzy przeniosło się właśnie tutaj. Pozostawili po sobie francuskie metody oraz idee wyrobu doskonałych win. Rioja jest bez wątpienia królową czerwonych win ze szczepu Tempranillo (80 % upraw w regionie), starzonych w dębowych beczkach, dla każdego podniebienia - od prostych po te z najwyższej półki, złożone i długowieczne. Tempranillo uprawiany w Rioja często porównuje się z francuskim Pinot Noir i włoskim Sangiovese. W regionie działa aż 500 winiarni, które rocznie produkują ponad 400 milionów butelek wina.  Założona w 1970 roku winiarnia El Coto De Rioja zaczęła swą działalność jako mały, indywidualny projekt grupki pasjonatów. Choć jej początki były skromne, dziś winiarnia należy do grona największych sprzedawców wina w całej Europie. Pierwszy rocznik wyprodukowanego tu wina wypuszczono na rynek w 1975 roku. Od tamtej pory winiarnia znacznie się rozrosła, co zawdzięcza swojej otwartości na inwestycje w nowe budynki i sprzęt oraz stałemu powiększaniu się obszaru zajmowanego przez należące do niej winnice. Dzięki niezwykłej biegłości w wytwarzaniu wina, wzrosła też ranga winiarni. W ciągu kilkudziesięciu lat od daty powstania El Coto de Rioja zdobyła powszechne uznanie dla produkowanych przez siebie marek, nie tylko w Hiszpanii, ale również w 50 innych krajach. Obecnie winiarnia tworzy nową generację wysokiej jakości win hiszpańskich, wykorzystując przy tym najnowsze technologie.

Opinie

Twoją El CoTo
Opinia od Przemysław

Doskonale wino ma każdą okazję szczególnie polecam na spotkania towarzyskie z przyjaciółmi naprawdę się nie zawiedziecie (Dodano 17.01.2019)
:)
Opinia od Katarzyna

Podałam to wino znajomym na imprezie....wszystkim bardzo smakowało...bardzo przyjemnie się je pije, przeważa owoc cytryny i jabłka. (Dodano 13.05.2017)

Napisz własną opinię

Tylko zarejestrowani kiienci mogą pisać opinie. Prosimy zalogować się lub zarejestrować