Do darmowej dostawy brakuje: 250 zł *
Call Us Zadzwoń:   42 295 02 10   695 14 00 15

Domane Wachau Riesling Smaragd Kellenberg

  • dla koneserów

Domane Wachau
159,00 zł

 X 

w zestawie

Czas realizacji zamówienia: 3-5 dni

Opinia eksperta

Riesling o jakim chcą pamiętać ci co go piją. Mineralny, świeży, drażniący kubki smakowe swoją perlistą kwasowością, przy tym delikatny, mający potencjał do długiego leżakowania. Skoncentrowany o eleganckim lemonkowo-mineralnym finiszu. Wyrazisty, jasno określony nie pozostawiający cienia wątpliwości skąd pochodzi. Wyjątkowa parcela - wyjątkowy Master of Wine czuwający nad przebiegiem produkcji – to daje efekt w postaci czystego, nienagannie czytelnego wina.

Dariusz Jażdżyk Wicemistrz Mistrzostw Polski Sommelierów. Wieloletni członek Stowarzyszenia Sommelierów Polskich i sędzia Mistrzostw Polski Sommelierów.

Opis

Domäne Wachau jest jednym z najbardziej znanych winnic w Austrii, z siedzibą w najbardziej prestiżowym regionie uprawy winorośli w Austrii - Wachau. Strome winnice tarasowe, chłodny klimat i skalne gleby definiują znakomite wina. Smaragd jest najwyższą kategorią win z Wachau. Nazwa Smaragd pochodzi od słynnej szmaragdowo-zielonej jaszczurki, którą można znaleźć wygrzewającą się w ciepłych i słonecznych miejscach na terenie winnicy. Wina Smaragd są wytrawne, pełny i złożone z dużą finezją i wielkim potencjałem starzenia. Kellerberg jest stromą górą wznoszącą się tuż obok barokowej piwnicy zamku Domäne Wachau. Winorośl wykorzystuje bogactwo minerałów skalenia oraz kwarcu. Wina z Kellerberg są połączenie wyraźnego charakteru mineralnego Achleiten z mocą i pełnym ciałem Loibenberg.

Wino o długim, minimum 5 letnim potencjale stażenia.

Temperatura serwowania:10 stopni C

Napisz własną opinię

Tylko zarejestrowani kiienci mogą pisać opinie. Prosimy zalogować się lub zarejestrować