Do darmowej dostawy brakuje: 250 zł *
Call Us Zadzwoń:   44 649 47 37   696 088 990

Domane Wachau Gruner Veltiner Terassen Federspiel

  • ekologiczne
  • na co dzień
  • polecane
  • przyjazne dla vegan

Domane Wachau
69,00 zł

 X 

w zestawie

Czas realizacji zamówienia: 3-5 dni

Opinia eksperta

1.„Federspiel” oznacza wino wytrawne, średnio mocne i elegancko zrównoważone. Jest tradycyjnym przykładem Grünera Veltlinera z jego wyrazistą kwasowością, soczystymi owocami i białym pieprzem na finiszu zrobionego go w Domäne Wachau- najlepszej winiarni w stolicy regionu Wachau – Dürnstein
2.Znakomite wino do szparagów, ryb, owoców morza i drobiu, a szczególnie polecałbym z tradycyjnym daniem kuchni austriackiej „Wiener Schnitzel”. Oczywiście z cielęciny! Guten Appetit.


Opis

Wino wykazuje bardzo typowy i konsekwentny styl Grüner Veltliner z Wachau, z dużą ilością owoców i wyraźnym charakterze mineralnym.


Domäne Wachau to ścisła czołówka austriackich producentów białych win premium i jedne z największych w kraju winnic (łącznie ponad 440 hektarów). Ponad połowę areału zajmują uprawy Grüner Veltliner, a oprócz tej odmiany m.in. Riesling, Neuburger (Domäne Wachau jest wiodącym na świecie wytwórcą win z tego szczepu), Rivaner, Pinot Blanc, Chardonnay i Muskateller. Winnice, po obu stronach Dunaju, znajdują się na stromych tarasach, wzmocnionych kamiennymi murami, które stanowią część Światowego Dziedzictwa Kulturowego. Uprawy w takich warunkach stanowią ogromne wyzwanie dla winiarzy, ale dzięki unikalnemu terroir wina mają niepowtarzalny charakter. Dewizą firmy jest dbałość o najwyższą jakość na każdym etapie produkcji.

Napisz własną opinię

Tylko zarejestrowani kiienci mogą pisać opinie. Prosimy zalogować się lub zarejestrować