Free shipping Do darmowej dostawy brakuje: 299 zł *
Call Us Zadzwoń:   44 649 47 37   696 088 990

Włochy

Włochy to kraj o ponad 4 tysiącach lat tradycji winiarskiej, z której winiarze chętnie czerpią wiedzę i inspirację, nie zapominając jednocześnie o najnowszych technologiach pozwalających uzyskać najlepszą jakość. 3. na liście światowych potęg winiarskich, która może pochwalić się takimi trunkami jak Chianti, Brunello di Montalcino, Primitivo czy Prosecco.

Historia włoskiego winiarstwa zaczyna się już 4 tysiące lat temu, kiedy starożytne ludy zamieszkujące tereny dzisiejszych Włoch odkryły, że sok wyciśnięty z winogron ulega fermentacji, a następnie staje się smacznym winem. Obszar Włoch zamieszkiwali Etruskowie, którzy z chęcią oddawali się zajęciu wytwarzania wina, o czym świadczą archeologiczne znaleziska – malowidła, rzeźby i przedmioty odkryte w grobowcach i zakopanych dziś pod ziemią mieszkaniach. Tereny podbite przez starożytnych Greków zostały wręcz nazwane „Oenotria”, co znaczy tyle, co „kraina wina”. Jednak największy rozkwit winiarstwa i wpisanie na stałe tradycji wytwarzania trunku przypadł na okres Starożytnego Rzymu. To właśnie za czasów panowania Rzymian cały Półwysep Apeniński pokrył się winnicami, które do dziś stanowią główny obraz włoskiego pejzażu. Dzisiejsze Włochy to spadkobiercy tej tradycji – charakteryzujące się mnogością lokalnych odmian, zróżnicowanych stylów i regionów winiarskich. 

Winiarstwo we Włoszech nigdy nie przestało się rozwijać. Na XIX wiek przypadł okres udoskonaleń winifikacji oraz starzenia, a także przechowywania trunków w butelkach z korkiem. Wtedy też powstała możliwość wysyłania włoskich win na rynki zagraniczne. Skoro jednak wino z Włoch wychodziło, także do nich wchodziło – w ten sposób w kraju zaczęły pojawiać się uprawy międzynarodowych odmian, takich jak Merlot, Pinot czy Cabernet. Na przełomie XIX i XX wieku włoskie winnice zaatakowane grzybem filoksery zmuszone zostały zmniejszyć swoje obszary, a sama filoksera spustoszyła plantacje nie tylko we Włoszech, ale w całej Europie. W czasach I i II Wojny Światowej kraj znany był z produkcji tanich win, które na ten moment w historii zniszczyły wizerunek doskonałego wina włoskiego. Zanim udało się włoskim winiarzom powrócić do dawnego wizerunku, a ich produkty uzyskały dawną świetność minęło kilkadziesiąt lat. Ustanowione w latach 60. XX wieku apelacje były tego zwieńczeniem, a w świecie winiarskim nazywa się to „współczesnym renesansem win włoskich”. Dziś Włochy konkurują z takimi krajami jak Francja i Hiszpania o miano największego producenta win na świecie. W kraju tym produkuje się rocznie 55 milionów hektolitrów wina (!) z czego ponad 20 milionów przeznaczana jest na eksport. Mnogość różnorodnych szczepów i zróżnicowanych klimatów na terenie Włoch pozwala na produkcję bardzo różnych trunków, a to sprzyja pokrywaniu zapotrzebowania dzisiejszych konsumentów. 

Jeden kraj o wielu różnych klimatach

Ogromny wpływ na winiarskie style i regiony ma kształt półwyspu zorientowanego z północy na południe, dzięki czemu na jego obszarze występują klimaty od subalpejskiego, występującego w okolicach Trydentu do gorącego, śródziemnomorskiego klimatu Sycylii. Dlatego trudno jest spojrzeć na Włochy pod względem winiarskim jak na całość. Włoskie winiarstwo powinno się dzielić więc na poszczególne regiony i w ten sposób je poznawać. Główny podział Włoch naturalnie dzieli je na północ z zimniejszym klimatem, centrum o umiarkowanym klimacie i gorące południe. Na terenie kraju znajduje się około 20 regionów, z czego każdy z nich charakteryzuje się zupełnie odmiennym i właściwym sobie mikroklimatem. 

Winiarskie regiony

Wśród regionów winiarskich Włoch wyróżnia się prawdziwe ikony, miejsca o średniej popularności i obszary kompletnie niepopularne, które są niepozorne, jednak potrafią zaskoczyć. W każdym z regionów istnieją także różne apelacje, z których niektóre są doceniane i szanowane, a drugie traktowane nieco po macoszemu. 

Piemont – szanowany obszar Włoch, na którego żyznych glebach powstają długowieczne, uznane na całym świecie wina ze szczepów Barolo i Barbaresco. Wina te charakteryzują się nie tylko długim potencjałem starzenia, lecz także mocnym smakiem, pikantnymi nutami, wyrazistymi taninami i intensywną owocowością. 

Veneto (Wenecja Euganejska) – jeden z największych producentów wina we Włoszech. Znany jest głównie z produkcji win musujących, w tym uwielbianego przez Polaków Prosecco, które otrzymało własną apelację. Jednak równie ważną apelacją jest Valpolicella z winami tworzonymi na bazie suszonych winogron – amarone, reciotto, czy ripasso.

Toskania – prawdziwa gwiazda wśród włoskiego winiarstwa! W jej obszarze mieszczą się takie apelacje jak Chianti Classico, Brunello di Montalcino, Vino Nobile di Montepulciano i wiele innych. 

Apulia – przez wiele lat skrywała się w cieniu innych, bardziej „prestiżowych” regionów, lecz w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularna dzięki apelacji Primitivo. 

Kampania – słynie z win produkowanych w białych odmian winorośli, takich jak Fiano i Greco di Tufo. Szeroko znane są również czerwone wina tego regionu tworzone z odmiany Aglianico. 

Abruzja – najsłynniejsza apelacja tego regionu to Montepulciano d’Abruzzo. 

Sycylia – przez lata zdobywała sławę jako producent słodkich win z okolic Marsali, obecnie jej popularność wzrasta dzięki winom z lokalnego szczepu Nero d’Avola.

Emilia – Romagna – to jeden z tych niepozornych regionów, które pomimo posiadania długiej tradycji winiarskiej, dopiero zaczynają zdobywać popularność. Najbardziej rozpoznawalnym winem tego regionu jest musujące Lambrusco. 

Trydent i Górna Adyga – królestwo białych odmian oraz szczepów endemicznych, czyli takich, których upraw nie spotka się nigdzie indziej na świecie. 

Apelacje i ich klasyfikacja

Włoskie winiarstwo, podobnie jak francuskie czy hiszpańskie, posiada ściśle określone normy i reguły, które zamykane są w apelacjach. W apelacjach zawierane są takie informacje dotyczące trunków, jak miejsce pochodzenia, rodzaj szczepu i jakość. Biorąc pod uwagę te kryteria wyróżniono we Włoszech cztery stopnie. DOCG - Denominazione di Origine Controllata e Garantita jest najwyższym włoskim odznaczeniem. W tej kategorii panują bardzo surowe zasady produkcji, określające odmiany winogron, limit plonów, dojrzałość owoców, metody produkcji oraz sposób i czas dojrzewania wina w beczkach i butelkach. Każda butelka klasy DOCG posiada na szyjce numerowaną pieczęć rządową, która zapobiega fałszowaniu. Obecnie we Włoszech znajduje się 75 apelacji o najwyższej klasie DOCG.

DOC – Denominazione di Origine Cotrollata to najpowszechniejsza klasa włoskich win, pod którą kryje się przede wszystkim określony obszar uprawy winorośli i produkcji. W tej klasie istnieje około 330 apelacji, z których każda posiada własne przepisy i regulacje dot. sposobu uprawy, produkcji i dozwolonych odmian. Te z apelacji, które przez lata wyróżniają się niezmiennie wysoką jakością mogą awansować do odznaczenia DOCG. 

IGT - Indicazione Geografica Tipica to klasa o bardzo ciekawej historii. Powstała dzięki włoskim winiarzom, którzy zmęczeni produkcją wina o dokładnie wyznaczonych cechach, postanowili tworzyć trunki wychodzące poza ramy DOCG czy DOC. Skoro więc trunki nie mogły zostać przypisane do nich przypisane, pozostawały winami domowymi. Nierzadko jednak zdarzało się, że jakość i smak tych „domowych win” były doskonałe i znacznie przewyższały powszechnie niską jakość win stołowych. W ten sposób utworzono dla nich osobną klasę – IGT, która z czasem stała się najbardziej prestiżową ze wszystkich włoskich kategorii, a wina, które wchodzą w jej skład należą do najciekawszych i najdroższych w kraju. 

VdT – Vino da Tavola to oczywiście najniższa klasa włoskich win, czyli tzw. „wina stołowe”. Stanowi ona najbardziej podstawowy poziom win z Włoch i nie ograniczają jej specjalne reguły i zasady. 

Szczepy

Włochy słyną z dużej różnorodności uprawianych odmian winorośli, liczy się, że na terenie kraju znajdują się uprawy aż 2 tysięcy odmian, z czego aż co czwarta jest odmianą autochtoniczną. Autochtoniczną, znaczy taką, której upraw nie sposób znaleźć nigdzie indziej na świecie. Do najpopularniejszych odmian czerwonej winorośli należą Nebbiolo i Sangiovese, których większość winnic znajduje się w Piemoncie i Toskanii. Dużą rozpoznawalnością cieszą się również szczepy Montepulciano, Primitivo, Barbera i Corvina. Do najbardziej znanych wśród odmian białych znajdują się takie odmiany jak Pinot Grigio, znane również jako Pinot Gris, Glera, z której powstaje Prosecco i Garganega. Najpopularniejsze odmiany międzynarodowe, które znalazły uznanie także wśród włoskich winiarzy to Chardonnay i Merlot. 

Wina

Naturalnie chłodniejsza północ oferuje wina o wyższej naturalnej kwasowości z dominującymi aromatami zielonych jabłek, gruszek, cytrusów i przypraw. Wschodnia część to wina białe, głównie z takich odmian jak Pinot Grigio czy Gewurztraminer oraz wina musujące, takie jak słynne Prosecco. Zachodnia część z Piemontem podzielona jest na wina białe i czerwone ze szczepów Barolo, Barbera czy Nebbiolo. 

Centralna część charakteryzuje się umiarkowanym, ciepłym klimatem. Wina produkowane w tym obszarze wyróżniają się wysoką kwasowością i bogatszym smakiem pełnym owocowości, nut skórzanych i gliniastych. W tej części kraju mieści się sławna Toskania, a w niej równie sławna apelacja Chianti. Centralne Włochy zdominowane są czerwonymi odmianami, takimi jak Sangiovese i Montepulciano, chociaż nie brakuje też białych winogron, w tym Trebbiano czy Malvasia, a także doskonałe Orvieto. 

Upalne południe kraju znane jest z wręcz idealnych warunków do uprawy winorośli. Jednym z największych regionów tej części Włoch jest Apulia, czyli producent uwielbianego w Polsce wina Primitivo di Manduria. W prawdzie ta część kraju jest bardzo zróżnicowana pod względem jakości gleby, dlatego na jej obszarze powstaje dużo odmiennych trunków. Do południa zalicza się także Sardynię słynącą z Vermentino i Sycylię z wulkaniczną glebą i coraz bardziej popularnym szczepem Nero d’Avola. Sprawdź naszą ofertę win

 • Casa Pecunia Prosecco
  35,90 zł

  Casa Pecunia Prosecco


  Zobacz
 • Casa Pecunia Primitivo
  29,90 zł

  Casa Pecunia Primitivo


  Zobacz
 • Ruffino Chianti Classico Riserva Ducale ORO
  209,00 zł

  Ruffino Chianti Classico Riserva Ducale ORO


  Zobacz
 • Ruffino Chianti
  56,00 zł

  Ruffino Chianti


  Zobacz
 • Ruffino Libaio Chardonnay
  66,00 zł

  Ruffino Libaio Chardonnay


  Zobacz
 • Ruffino Lodola Nuova Vino Nobile de Montepulciano
  119,00 zł

  Ruffino Lodola Nuova Vino Nobile de Montepulciano


  Zobacz
 • Ruffino Modus Toscana
  229,00 zł

  Ruffino Modus Toscana


  Zobacz
 • Ruffino Orvieto Classico
  46,90 zł

  Ruffino Orvieto Classico


  Zobacz
 • Selvapiana Pomino Rosso DOC Villa Di Petrognano
  89,00 zł

  Selvapiana Pomino Rosso DOC Villa Di Petrognano


  Zobacz
 • Ferrari Brut Jeroboam 3L
  749,00 zł

  Ferrari Brut Jeroboam 3L


  Zobacz
 • Ferrari Brut Mathusalem 6L
  1 499,00 zł

  Ferrari Brut Mathusalem 6L


  Zobacz
 • Selvapiana Chianti Ruffina Vendemmia
  93,00 zł

  Selvapiana Chianti Ruffina Vendemmia


  Zobacz
 • Selvapiana Fornace
  159,00 zł

  Selvapiana Fornace


  Zobacz
 • Magnifico Fuoco Primitivo
  69,00 zł

  Magnifico Fuoco Primitivo


  Zobacz
 • Sammarco ARCHE’E Primitivo di Manduria DOP
  159,00 zł

  Sammarco ARCHE’E Primitivo di Manduria DOP


  Zobacz
 • Sammarco Primitivo Di Manduria DOP
  67,00 zł

  Sammarco Primitivo Di Manduria DOP


  Zobacz
 • Masseria Parione Primitivo
  42,99 zł

  Masseria Parione Primitivo


  Zobacz
 • Cristo Di Campobello Bianco
  69,00 zł

  Cristo Di Campobello Bianco


  Zobacz
 • Cristo Di Campobello Laudari Chardonnay

  Normalna cena: 119,00 zł

  Promocja 95,20 zł

  Cristo Di Campobello Laudari Chardonnay


  Zobacz
 • Cristo Di Campobello Lusira Syrah

  Normalna cena: 149,00 zł

  Promocja 134,10 zł

  Cristo Di Campobello Lusira Syrah


  Zobacz
 • Cristo di Campobello Lu Patri Nero d'Avola
  149,00 zł

  Cristo di Campobello Lu Patri Nero d'Avola


  Zobacz
 • Cristo Di Campobello Laluci Grillo
  99,00 zł

  Cristo Di Campobello Laluci Grillo


  Zobacz
 • Cristo Di Campobello Adenzia Rosso
  89,90 zł

  Cristo Di Campobello Adenzia Rosso


  Zobacz
 • Cristo Di Campobello Rosso
  69,00 zł

  Cristo Di Campobello Rosso


  Zobacz
 • Cristo Di Campobello Adenzia Bianco
  89,90 zł

  Cristo Di Campobello Adenzia Bianco


  Zobacz
 • Degani Valpolicella Classico
  54,00 zł

  Degani Valpolicella Classico


  Zobacz
 • Degani Ripasso Valpolicella Superiore DOC
  84,00 zł

  Degani Ripasso Valpolicella Superiore DOC


  Zobacz
 • Ferrari Perle
  92,00 zł

  Ferrari Perle


  Zobacz
 • Ferrari Giulio Riserva Del Fondatore
  499,00 zł

  Ferrari Giulio Riserva Del Fondatore


  Zobacz
 • Barbi Morellino di Scansano DOCG
  72,00 zł

  Barbi Morellino di Scansano DOCG


  Zobacz
 • Degani Amarone Della Valpolicella Classico DOC

  Normalna cena: 179,00 zł

  Promocja 159,90 zł

  Degani Amarone Della Valpolicella Classico DOC


  Zobacz
 • Brusco dei Barbi
  63,00 zł

  Brusco dei Barbi


  Zobacz
 • Degani Garganega Bianco

  Normalna cena: 54,00 zł

  Promocja 27,00 zł

  Degani Garganega Bianco


  Zobacz
 • Barbi Vin Santo
  0,00 zł

  Barbi Vin Santo


  Zobacz
 • Botter Secolo Montepulciano d'Ambruzzo
  34,90 zł

  Botter Secolo Montepulciano d'Ambruzzo


  Zobacz
 • Botter Secolo Pinot Grigio
  36,90 zł

  Botter Secolo Pinot Grigio


  Zobacz
 • Barbi Birbone Toscano
  89,00 zł

  Barbi Birbone Toscano


  Zobacz
 • Lunelli Ziggurat Montefalco Rosso D.O.C.
  69,90 zł

  Lunelli Ziggurat Montefalco Rosso D.O.C.


  Zobacz
 • Ferrari Rose
  84,00 zł

  Ferrari Rose


  Zobacz
 • Ferrari Brut
  139,00 zł

  Ferrari Brut


  Zobacz
 • Ferrari Brut Kartonik

  Normalna cena: 149,00 zł

  Promocja 111,75 zł

  Ferrari Brut Kartonik


  Zobacz
 • Da Luca Prosecco DOC
  51,90 zł

  Da Luca Prosecco DOC


  Zobacz
 • Lunelli Pietragrande Trentino Bianco D.O.C.G.
  59,90 zł

  Lunelli Pietragrande Trentino Bianco D.O.C.G.


  Zobacz
 • Ferrari Perle Nero
  329,00 zł

  Ferrari Perle Nero


  Zobacz
 • Kurtatsch Alto Adige Pinot Bianco DOC
  79,00 zł

  Kurtatsch Alto Adige Pinot Bianco DOC


  Zobacz
 • Kurtatsch Alto Adige Pinot Grigio DOC
  74,99 zł

  Kurtatsch Alto Adige Pinot Grigio DOC


  Zobacz
 • Kurtatsch Alto Adige Lagrein DOC
  91,00 zł

  Kurtatsch Alto Adige Lagrein DOC


  Zobacz
 • Kurtatsch Alto Adige Gewürztraminer DOC
  99,00 zł

  Kurtatsch Alto Adige Gewürztraminer DOC


  Zobacz
 • Kurtatsch Pinot Bianco Hofstatt Alto Adige DOC
  111,00 zł

  Kurtatsch Pinot Bianco Hofstatt Alto Adige DOC


  Zobacz
 • Kurtatsch Alto Adige Pinot Grigio DOC Penoner
  135,00 zł

  Kurtatsch Alto Adige Pinot Grigio DOC Penoner


  Zobacz
 • Kurtatsch Mitterberg Bronner IGT Bio-Vegan
  84,00 zł

  Kurtatsch Mitterberg Bronner IGT Bio-Vegan


  Zobacz
 • Kurtatsch Alto Adige Merlot/Cabernet Soma DOC

  Normalna cena: 139,00 zł

  Promocja 99,00 zł

  Kurtatsch Alto Adige Merlot/Cabernet Soma DOC


  Zobacz
 • Barbi Brunello di Montalcino DOCG
  249,00 zł

  Barbi Brunello di Montalcino DOCG


  Zobacz
 • Barbi Brunello di Montalcino Riserva DOCG
  456,00 zł

  Barbi Brunello di Montalcino Riserva DOCG


  Zobacz
 • Kurtatsch Alto Adige Gewurztraminer Brenntal Riserva DOC

  Normalna cena: 149,00 zł

  Promocja 139,00 zł

  Kurtatsch Alto Adige Gewurztraminer Brenntal Riserva DOC


  Zobacz
 • Kurtatsch Alto Adige Merlot Brenntal Riserva DOC
  189,00 zł

  Kurtatsch Alto Adige Merlot Brenntal Riserva DOC


  Zobacz
 • Ruffino Riserva Ducale Oro 3 Golden Decades
  1 099,00 zł

  Ruffino Riserva Ducale Oro 3 Golden Decades


  Zobacz
 • Da Luca Prosecco mini
  20,90 zł

  Da Luca Prosecco mini


  Zobacz
 • Collegiata Montepulciano d’Abruzzo
  29,90 zł

  Collegiata Montepulciano d’Abruzzo


  Zobacz
 • Zestaw Dostojna Toskania od Ruffino

  681,00 zł

  578,85 zł

  Zestaw Dostojna Toskania od Ruffino


  Zobacz
 • Zestaw biało-czerwona Toskania od Ruffino

  315,80 zł

  268,43 zł

  Zestaw biało-czerwona Toskania od Ruffino


  Zobacz
 • Zestaw 2 x Selvapiana Fornace + Chianti Ruffina i skrzynka bejcowana z logo

  275,00 zł

  247,50 zł

  Zestaw 2 x Selvapiana Fornace + Chianti Ruffina i skrzynka bejcowana z logo


  Zobacz
 • Kurtatsch Alto Adige Lagrein Frauenrigl Riserva DOC
  115,00 zł

  Kurtatsch Alto Adige Lagrein Frauenrigl Riserva DOC


  Zobacz
 • Kurtatsch Alto Adige Sauvignon DOC
  71,00 zł

  Kurtatsch Alto Adige Sauvignon DOC


  Zobacz
 • Ferrari Demi Sec

  Normalna cena: 139,00 zł

  Promocja 104,25 zł

  Ferrari Demi Sec


  Zobacz
 • Magnifico Fuoco Primitivo + skrzynka bejcowana

  90,00 zł

  74,00 zł

  Magnifico Fuoco Primitivo + skrzynka bejcowana


  Zobacz
 • Magnifico Fuoco Primitivo + skrzynka Eco

  88,00 zł

  74,00 zł

  Magnifico Fuoco Primitivo + skrzynka Eco


  Zobacz
 • Casa Pecunia Primitivo
  33,00 zł

  Casa Pecunia Primitivo


  Zobacz
 • Casa Pecunia Nero d'Avola
  33,00 zł

  Casa Pecunia Nero d'Avola


  Zobacz
 • Casa Pecunia Orvieto Classico
  33,00 zł

  Casa Pecunia Orvieto Classico


  Zobacz
 • Casa Pecunia Chianti
  33,00 zł

  Casa Pecunia Chianti


  Zobacz
 • Zestaw 4 x Ruffino A w drewnianej skrzynce

  330,90 zł

  297,81 zł

  Zestaw 4 x Ruffino A w drewnianej skrzynce


  Zobacz
 • Zestaw 4 x Ruffino B w drewnianej skrzynce

  413,00 zł

  371,70 zł

  Zestaw 4 x Ruffino B w drewnianej skrzynce


  Zobacz
 • Zestaw 4 x Ruffino C w drewnianej skrzynce

  556,00 zł

  500,40 zł

  Zestaw 4 x Ruffino C w drewnianej skrzynce


  Zobacz
 • Zestaw 4 x Ruffino Premium w drewnianej skrzynce

  729,90 zł

  693,41 zł

  Zestaw 4 x Ruffino Premium w drewnianej skrzynce


  Zobacz
 • Ferrari Giulio Riserva Del Fondatore + eleganckie opakowanie
  499,00 zł

  Ferrari Giulio Riserva Del Fondatore + eleganckie opakowanie


  Zobacz
 • La Stoppa Macchiona
  149,00 zł

  La Stoppa Macchiona


  Zobacz
 • La Stoppa Stoppa
  149,00 zł

  La Stoppa Stoppa


  Zobacz
 • La Stoppa Barbera della Stoppa
  119,00 zł

  La Stoppa Barbera della Stoppa


  Zobacz
 • La Stoppa Trebbiolo Rosso

  Normalna cena: 89,00 zł

  Promocja 79,00 zł

  La Stoppa Trebbiolo Rosso


  Zobacz
 • La Stoppa Malvasia Dolce Frizzante
  69,00 zł

  La Stoppa Malvasia Dolce Frizzante


  Zobacz
 • Ferro 13 The Boss Prosecco Millesimato DOC
  69,00 zł

  Ferro 13 The Boss Prosecco Millesimato DOC


  Zobacz
 • Ferro 13 Hashtag Sauvignon Blanc

  Normalna cena: 67,00 zł

  Promocja 33,00 zł

  Ferro 13 Hashtag Sauvignon Blanc


  Zobacz
 • Ferro 13 Hipster Negroamaro
  67,00 zł

  Ferro 13 Hipster Negroamaro


  Zobacz
 • Ferro 13 Hacker Sangiovese
  67,00 zł

  Ferro 13 Hacker Sangiovese


  Zobacz
 • Ferro 13 Nerd Nero d'Avola
  67,00 zł

  Ferro 13 Nerd Nero d'Avola


  Zobacz
 • Casa Pecunia Prosecco

  Normalna cena: 36,90 zł

  Promocja 32,90 zł

  Casa Pecunia Prosecco


  Zobacz
 • Zestaw 6 x Ruffino w drewnianej skrzynce

  684,90 zł

  582,17 zł

  Zestaw 6 x Ruffino w drewnianej skrzynce


  Zobacz
 • Zestaw 6 x Casa Pecunia Mix

  205,80 zł

  174,93 zł

  Zestaw 6 x Casa Pecunia Mix


  Zobacz
 • Santa Sofia Amarone Della Valpolicella
  289,00 zł

  Santa Sofia Amarone Della Valpolicella


  Zobacz
 • Santa Sofia Arleo Rosso
  143,00 zł

  Santa Sofia Arleo Rosso


  Zobacz
 • Santa Sofia Merlot Corvina IGT
  57,00 zł

  Santa Sofia Merlot Corvina IGT


  Zobacz
 • Santa Sofia Soave Montefoscarino DOC
  48,00 zł

  Santa Sofia Soave Montefoscarino DOC


  Zobacz
 • Santa Sofia Valpolicella Ripasso Superiore DOC
  119,00 zł

  Santa Sofia Valpolicella Ripasso Superiore DOC


  Zobacz
 • Santa Sofia Valpolicella Classico DOC
  65,00 zł

  Santa Sofia Valpolicella Classico DOC


  Zobacz
 • Zestaw Casa Pecunia MIX I -10% Prosecco + Primitivo

  419,40 zł

  377,46 zł

  Zestaw Casa Pecunia MIX I -10% Prosecco + Primitivo


  Zobacz
 • Bestseller Primitivo Da Luca x 12 -20%

  552,00 zł

  441,60 zł

  Bestseller Primitivo Da Luca x 12 -20%


  Zobacz
 • Ruffino Chianti Classico Riserva Ducale 1996
  297,00 zł

  Ruffino Chianti Classico Riserva Ducale 1996


  Zobacz
 • Ruffino Chianti Classico Riserva Ducale 2007
  189,00 zł

  Ruffino Chianti Classico Riserva Ducale 2007


  Zobacz
 • Pio Cesare Barbera d'Alba DOC

  Normalna cena: 128,00 zł

  Promocja 109,00 zł

  Pio Cesare Barbera d'Alba DOC


  Zobacz
 • Ferro 13 The Lady Pinot Grigio
  67,00 zł

  Ferro 13 The Lady Pinot Grigio


  Zobacz
 • Santa Sofia Valpolicella Ripasso Superiore DOC Magnum 1.5 l
  239,00 zł

  Santa Sofia Valpolicella Ripasso Superiore DOC Magnum 1.5 l


  Zobacz
 • Casa Pecunia 'Insight' Prosecco
  51,00 zł

  Casa Pecunia 'Insight' Prosecco


  Zobacz
 • Ruffino Chianti Organic
  54,00 zł

  Ruffino Chianti Organic


  Zobacz
 • Maturo Primitivo Brondello
  38,90 zł

  Maturo Primitivo Brondello


  Zobacz
 • Casa Pecunia Prosecco 1,5l
  64,90 zł

  Casa Pecunia Prosecco 1,5l


  Zobacz
 • Zestaw Da Luca 24 MIX -25%

  1 119,60 zł

  839,70 zł

  Zestaw Da Luca 24 MIX -25%


  Zobacz
 • Zestaw Włoski Mix 24 butelki –25%

  1 083,60 zł

  812,70 zł

  Zestaw Włoski Mix 24 butelki –25%


  Zobacz
 • Ferrari Perle Magnum 1,5l + Wooden Box
  299,00 zł

  Ferrari Perle Magnum 1,5l + Wooden Box


  Zobacz
 • Ferrari Perle Magnum 1,5l + Gift Box
  299,00 zł

  Ferrari Perle Magnum 1,5l + Gift Box


  Zobacz
 • 6 x Ruffino Chianti Organic + Gift Box

  Normalna cena: 299,00 zł

  Promocja 254,15 zł

  6 x Ruffino Chianti Organic + Gift Box


  Zobacz
 • Maturo Pinot Grigio Brondello
  38,90 zł

  Maturo Pinot Grigio Brondello


  Zobacz
 • Casa Pecunia Prosecco + Schweppes Spritz Gratis

  Normalna cena: 36,90 zł

  Promocja 32,90 zł

  Casa Pecunia Prosecco + Schweppes Spritz Gratis


  Zobacz