Free shipping Do darmowej dostawy brakuje: 299 zł *
Call Us Zadzwoń:   44 649 47 37   696 088 990

Viña Maipo - laureat wielu prestiżowych nagród

Jako jedna z pięciu głównych winiarni eksportujących w Chile, obecnych na ponad 80 rynkach Viña Maipo stara się rozpowszechniać tożsamość Chile na całym świecie.


Kościół symbolem jakości


Od powstania miasta Maipo w 1583 r. mieszkańcy wykazywali głęboką religijność, skupiając swoje życie społeczne wokół kościoła. Kwintesencją życia religijnego jest uroczystość, którą mieszkańcy wioski przeprowadzają co roku, każdego 8 grudnia z szacunkiem do Dziewicy Maryi, modlą się do niej o ziemię i przyszłe zbiory. Przez wieki ludzie Maipo byli świadkami cudownej ochrony swoich winnic. Viña Maipo chce, aby każde z jego win miało przenosić pasję, jaką mają mieszczanie Maipo dla ziemi i ich zwyczajów. To właśnie ten duch inspiruje legendę do etykiety każdej butelki wina.
A wszystko miało swój początek…

… w 1948 roku w Dolinie Maipo, znanym na całym świecie regionie produkcji win o wyjątkowej jakości. Wtedy została założona pierwsza winiarnia Vina Maipo. 20 lat później Concha y Toro - największa chilijska grupa winiarska - przejęła winiarnię, zwiększając jakość swoich win i kładąc fundamenty dla swojego globalnego ducha. 
W  1990 obsadzono pierwsze winnice Syrah w Chile. Na tyle dobrze się przyjął ten szczep, że do dzisiaj jest podstawowym szczepem win Premium. 
W roku 2000 Viña Maipo wdrożyła agresywny plan rozwoju, który zaowocował w 2006 r., dzięki czemu firma stała się czwartym co do wielkości eksporterem wina z Chile.


W sercu winnicy Quinta de Maipo, winiarnia dała znak symbolu marki: Dom Quinta de Maipo. W nowoczesnym i przytulnym domu o eleganckiej architekturze Viña Maipo z zadowoleniem przyjmuje swoich najbardziej wybitnych gości, przekazując wartości, które reprezentują markę.
W 2007 roku Max Weinlaub dołączył do Viña Maipo jako główny producent win, dając drogę do nowej strategii koncentrującej się na rozwijaniu światowej klasy win, wyrażających ich pochodzenie.


Viña Maipo, obecny jest na ponad 80 rynkach. Wykazał potencjał Chile do produkcji wielkich win, urodzonych z długiej tradycji winiarskiej i prawdziwej pasji do autentyczności.
(…) „Nasze wysiłki koncentrują się na produkcji świeżych i zrównoważonych win, które wyrażają najlepsze terroir Chile. Chcemy pokazać bogactwo naszej geografii i odcisnąć naszą pasję do stworzenia najbardziej autentycznego chilijskiego wina” – Max Weinlaub.

Terroir

Dolina Maipo, szczególnie jej najwyższy obszar - znana jako Maipo Alto , jest znana na całym świecie jako miejsce narodzin najbardziej wybitnych win z Chile. Jest to także miejsce gdzie znajduje się pierwotna posiadłość winnicy: Quinta de Maipo.
Quinta de Maipo ma bardzo szczególne warunki klimatyczne. W równym punkcie pomiędzy Andami a zasięgiem przybrzeżnym prezentuje świeże bryzy i niepowtarzalne temperatury w zakresie od 10 ° C do 23 ° C. Również kamienista gleba, z dobrym odwadnianiem i niską płodnością, jest idealna do uprawy Syrah i Cabernet Sauvignon.
Jednakże, Viña Maipo poszerzyła swoją działalność do innych regionów winiarskich kraju, szukając najlepszego wyrazu każdej odmiany.Dolina Casablanca


Dolina Casablanca to wyjątkowy region uprawny białych odmian, takich jak Sauvignon Blanc i Chardonnay. Klimat odznacza się silnym oddziaływaniem  morza oraz poranną mgłą wiosną i latem. Piaszczysta glina i gleba gliniasta, zubożona w materii organicznej, nadaje się idealnie do uprawy winogron o niskiej krzepkości oraz produkcji win o wysokiej jakości i koncentracji.

Dolina Maipo


Słynna na całym świecie jakość win, Dolina Maipo jest wzorcem dla uprawy Cabernet Sauvignon i Syrah na całym świecie. Podmorski, łagodny klimat śródziemnomorski, z dość chłodną zimą i umiarkowanym opadem deszczu (najwięcej między majem a sierpniem), a długim, suchym i jasnym latem. Aluwialne, kamieniste gleby o niskiej płodności i wysokiej przepuszczalności.

Dolina Rapel


Ze względu na dużą różnorodność mikroklimatów, dolina Rapel umożliwia uprawę wielu odmian winorośli. Jest podzielony na dwie doliny podmorskie: Colchagua i Cachapoal, znanych na całym świecie. Klimat śródziemnomorski, bardziej wilgotny niż dolina Maipo, pod wpływem chłodnych, nadmorskich źródeł. Gleba gliniasta, bogata w minerały.

Dolina Maule


Dolina Maule znajduje się w najbardziej południowej części Doliny Środkowej. Z prawie 30 tys. hektarów winnic jest największym regionem winiarskim w Chile i ma najdłuższą tradycję w produkcji win. Zakres wybrzeża jest stosunkowo niski i pozwala świeżej bryzie z Pacyfiku przemieszczać się przez dolinę, dzięki czemu winnice korzystają z działania wiatrów pochodzących z And jak i tych z morza. Gleby zawierające wysoką zawartość gliny i granitu, szczególnie w pobliżu wybrzeża.

W ofercie producenta Vina Maipo znajdziemy wina wytwarzane z najszlachetniejszych odmian winogron:  Sauvignon Blanc, Chardonnay, Cabernet Sauvignon, Shiraz, Merlot oraz Carmenere.


Największym importerem linii Vitral Vina Maipo jest rynek azjatycki. Potwierdzają to badania Intelvid -chilijskiej firmy specjalizującej się w wywiadzie rynkowym dotyczącym eksportu wina- Vitral Syrah jest „numerem 1” w sprzedaży na rynku azjatyckim w kategorii wina  ze szczepu Syrah.
Vina Maipo zostało oficjalnym sponsorem ATP World Tour w Tokio. Podczas rozgrywek w 2016 prezentowano ofertę win własnie z tej z serii. 
W ubiegłym roku marka ta widoczna była również na wybiegu Mercedes-Benz Fashion Week w Chile.
Vina Maipo jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Podczas jednej z edycji Concours Mondial de Bruxelles(najbardziej prestiżowy konkurs jakości alkoholi na świecie) Vina Maipo odniosło duży sukces otrzymując aż trzy złote medale. Konkurencja ta była o tyle wyjątkowa, gdyż o najwyższe laury rywalizowało bowiem prawie 8400 win z 52 krajów.
Złote medale przyznawane były także na  Selection Mondiales des Vins Canada oraz Mundus Vini, a prestiżowy magazyn winiarski „Wine Spectator” przyznał winu Gran Devocion Cabernet Sauvignon/ Syrah tytuł „The Best Wine of the Week”.
Winnica tworzy  produkty na każdą kieszeń zaczynając od 20 zł do ponad 400 zł, natomiast każde wydanie oferuje butelkę w standardzie (lub lepszym), niż sugeruje cena etykiety.

Sprawdź naszą ofertę win

 • Vina Maipo Cabernet Sauvignon
  29,00 zł

  Vina Maipo Cabernet Sauvignon


  Zobacz
 • Vina Maipo Cabernet Sauvignon Merlot
  29,00 zł

  Vina Maipo Cabernet Sauvignon Merlot


  Zobacz
 • Vina Maipo Carmenere
  29,00 zł

  Vina Maipo Carmenere


  Zobacz
 • Vina Maipo Vitral Carmenere Reserva
  44,00 zł

  Vina Maipo Vitral Carmenere Reserva


  Zobacz
 • Vina Maipo Sauvignon Blanc
  29,00 zł

  Vina Maipo Sauvignon Blanc


  Zobacz
 • Vina Maipo Sauvignon Blanc Chardonnay
  29,00 zł

  Vina Maipo Sauvignon Blanc Chardonnay


  Zobacz
 • Vina Maipo Carmenere Cabernet Sauvignon
  29,00 zł

  Vina Maipo Carmenere Cabernet Sauvignon


  Zobacz
 • Vina Maipo Vitral Syrah Reserva
  44,00 zł

  Vina Maipo Vitral Syrah Reserva


  Zobacz
 • Vina Maipo Vitral Cabernet Sauvignon Reserva
  44,00 zł

  Vina Maipo Vitral Cabernet Sauvignon Reserva


  Zobacz
 • Vina Maipo Vitral Chardonnay Reserva
  44,00 zł

  Vina Maipo Vitral Chardonnay Reserva


  Zobacz
 • Vina Maipo Vitral Sauvignon Blanc Reserva
  39,90 zł

  Vina Maipo Vitral Sauvignon Blanc Reserva


  Zobacz
 • Vina Maipo Alto Tajamar
  399,00 zł

  Vina Maipo Alto Tajamar


  Zobacz
 • Vina Maipo Protegido
  167,00 zł

  Vina Maipo Protegido


  Zobacz
 • Vina Maipo Syrah Limited Edition
  137,00 zł

  Vina Maipo Syrah Limited Edition


  Zobacz