Free shipping Do darmowej dostawy brakuje: 299 zł *
Call Us Zadzwoń:   44 649 47 37   696 088 990

Santa Sofia - Klasyka z Veneto


"Wino unosi duszę i myśli oraz sprawia, że lęki opuszczają serce "
                                                                                         
                                                                         Pindaro
Villa Santa Sofia

HISTORYCZNE PIWNICE


Historia winnicy zaczyna się ok. roku 1560 kiedy to na zlecenie szlachcica Marcantonio Serego została zlecona budowa willi przez ówczesnego, znanego i cenionego architekta Andreę Palladio. Powstała ona w sercu regionu Valpolicella. Do dnia dzisiejszego z pierwotnej wersji projektu zostało ok. 30% budynku, a willa jest symbolem posiadłości Santa Sofia, winiarni która produkuje znakomite wina wysokiej klasy, ceni jakość, tradycję oraz przekazuje kolejnym pokoleniom doświadczenie i prestiż jaki wypracowała przez setki lat istnienia. Winiarnia posiada swoje piwnice do przechowywania wina. Najstarsza część została zbudowana w 1300 r. przez mnichów z San Bernardino, którzy mieszkali w kościele pod wezwaniem Santa Sofia, leżacego na obrzeżach murów osiedla. Ten kościół został zbudowany w okresie poprzedzającym budowę willi, a później stał się jego kaplicą. Ta część piwnicy została wyrzeźbiona z tufu (kamienia wydobytego z miejscowych kamieniołomów) oraz użyta do majestatycznej kolumnady arystokratycznej willi Palladio. To właśnie tutaj znajdują się duże słowiańskie dębowe beczki, w których dojrzewają jedne z najbogatszych win: Amarone, Valpolicella Superiore Montegradella, Arlèo, Predaia i Valpolicella Ripasso.
W sąsiedztwie XIV-wiecznej części znajduje się piwnica wybudowana  w  XVIII wieku ze sklepieniami z cegły. W tej przestrzeni znajdują się zbiorniki ze stali nierdzewnej, w których dojrzewają młodsze, świeższe wina: Bardolino, Bardolino Chiaretto, Soave, Lugana, Custoza, Pinot Grigio i Merlot Corvina.Pod willą palladiańską znajdują się XVI-wieczne piwnice - zbudowane w tym samym czasie co willa i używane do przechowywania wina - w których znajdują się beczki z dębu Alliera zawierające 225 litrów, do dojrzewania specjalnej rezerwy Amarone, Gioè, a także Arlèo, Predaia, Valpolicella Superiore Montegradella, Recioto della Valpolicella i Recioto di Soave.

Również tam umiejscowiona jest przestronna piwniczka na butelki, która także pochodzi z XVI wieku i może pomieścić do 80 000 butelek. W tym miejscu można znaleźć wina, które wymagają dłuższego starzenia butelek przed wprowadzeniem na rynek: Amarone, Valpolicella Superiore Montegradella, Arlèo, Predaia, Recioto della Valpolicella i Recioto di Soave.Winiarnia Santa Sofia założona w 1811 roku, mieszcząca się pomiędzy dwoma dolinami na wzgórzu z malowniczym widokiem na miasto oraz przepiękną roślinnością jest symbolem regionu i tradycji produkcji wina na tym terenie. Dziś w rękach włoskiej rodziny Bagnoni, która kontynuuje wiekowe tradycje oraz powiększa swoja działalność w branży winiarskiej kupując kolejne działki pod uprawę winorośli jak chociażby 45 hektarów poza klasycznym obszarem Valpolicelli w miejscowości Briago w gminie Grezzana. 

Sprawdź naszą ofertę win

 • Antichello Merlot Venezie IGT
  44,90 zł

  Antichello Merlot Venezie IGT


  Zobacz
 • Antichello Pinot Grigio Venezie IGT
  49,90 zł

  Antichello Pinot Grigio Venezie IGT


  Zobacz
 • Antichello Soave DOC White
  46,00 zł

  Antichello Soave DOC White


  Zobacz
 • Antichello Valpolicella DOC Red
  62,00 zł

  Antichello Valpolicella DOC Red


  Zobacz
 • Santa Sofia Amarone Della Valpolicella
  289,00 zł

  Santa Sofia Amarone Della Valpolicella


  Zobacz
 • Santa Sofia Arleo Rosso
  143,00 zł

  Santa Sofia Arleo Rosso


  Zobacz
 • Santa Sofia Merlot Corvina IGT
  57,00 zł

  Santa Sofia Merlot Corvina IGT


  Zobacz
 • Santa Sofia Soave Montefoscarino DOC
  48,00 zł

  Santa Sofia Soave Montefoscarino DOC


  Zobacz
 • Santa Sofia Valpolicella Ripasso Superiore DOC
  119,00 zł

  Santa Sofia Valpolicella Ripasso Superiore DOC


  Zobacz
 • Santa Sofia Valpolicella Classico DOC
  65,00 zł

  Santa Sofia Valpolicella Classico DOC


  Zobacz
 • Antichello Prosecco Extra Dry Treviso DOC
  55,90 zł

  Antichello Prosecco Extra Dry Treviso DOC


  Zobacz
 • Zestaw Veneto MIX - 15%

  632,40 zł

  537,54 zł

  Zestaw Veneto MIX - 15%


  Zobacz
 • Santa Sofia Valpolicella Ripasso Superiore DOC Magnum 1.5 l
  239,00 zł

  Santa Sofia Valpolicella Ripasso Superiore DOC Magnum 1.5 l


  Zobacz