Free shipping Do darmowej dostawy brakuje: 299 zł *
Call Us Zadzwoń:   44 649 47 37   696 088 990

Rozkoszne bąbelki, czyli o winach musujących


Wznoszenie toastów winem musującym zakorzeniło się w europejskiej kulturze na tyle głęboko, że dziś niewiele osób jest w stanie sobie wyobrazić celebrowanie ważnych i wyjątkowych okoliczności bez kieliszka takiego trunku w dłoni. Odgłos wystrzeliwanego korka i bąbelki łaskoczące podniebienie kojarzą się z radością, dumą i wspaniałym nastrojem. 

Nic więc dziwnego, że wina musujące, pomimo dużej konkurencji ze strony win spokojnych i wzmacnianych, wciąż święcą triumfy na salonach, a ich sprzedaż rośnie z roku na rok. Szczęście, jakie przywodzą na myśl uciekające z kieliszka perełki powietrza sprawiło, że wina musujące nie są już wyborem czysto Sylwestrowym. Dziś wina musujące towarzyszą nam na weselach, chrzcinach i komuniach, na przyjęciach urodzinowych i rocznicowych, a także przy okazji świętowania zdanych egzaminów czy kupna nowego mieszkania. Dzięki wykorzystaniu nowych metod produkcji wina musującego, które sprawiają, że gotowe jest w o wiele krótszym czasie i jego cena jest również o wiele niższa, wina musujące stały się na równi z winami spokojnymi, trunkami, które można sączyć na co dzień podczas spotkania z przyjaciółmi czy podczas wieczornego szykowania kolacji w domu. Czym jest wino musujące?

Skoro więc wino musujące stało się jednym z najpopularniejszych trunków ówczesnych czasów, warto wiedzieć czym tak naprawdę jest. Otóż wino musujące to rodzaj wina, w którym zawarty jest dwutlenek węgla naturalnie powstający podczas procesu fermentacji. Bąbelki to tak naprawdę efekt uboczny procesu, podczas którego drożdże zamieniają cukier w alkohol. W winach spokojnych bąbelki uciekają z kadzi, natomiast w przypadku win musujących bąbelki są zachowywane, zamykane szczelnie w beczkach. 

Win musujących istnieje tyle, ile regionów winiarskich na całym świecie, chociaż możliwe jest, że win musujących istnieje jednak więcej. Każdy z regionów wykorzystuje do ich tworzenia wybrane szczepy winorośli oraz jedną z metod produkcji. Dzięki tym różnicom każde z nich, mimo iż należy do tej samej grupy win, smakuje zupełnie inaczej. 

Z jakich szczepów produkuje się wino musujące?

Jak już wspomnieliśmy, wina musujące powstają z różnych odmian winorośli, które odpowiadają uprawom w danym regionie. W ten sposób słynne francuskie Szampany, które produkuje się jedynie we francuskim regionie Szampania, powstają ze szczepów Chardonnay, Pinot Noir oraz Pinot Meunier. Hiszpańska Cava, tworzona w Katalonii składa się z owoców winorośli Macabeo, Parallada i Xarello, a najpopularniejsze dziś wino musujące Prosecco, pochodzące z włoskiego Veneto, produkuje się z odmiany Glera. 

Wina musujące mogą być czerwone, białe lub różowe, dlatego wybór pośród odmian winorośli jest bardzo szeroki i zależy tak naprawdę od producenta i jego kreatywności lub też szacunku do tradycji. 

Jak powstaje wino musujące?

Wśród sposobów na produkcję wina musującego rozpoznaje się cztery różne metody. Trzy z nich są całkowicie naturalne, a jedna sztuczna. Od wybranej metody produkcji zależy w głównej mierze smak i aromat wina, ale także czas jego produkcji i oczywiście cena. Dlatego dziś obserwuje się wśród producentów win musujących trend odchodzenia od tradycyjnych metod na rzecz nowocześniejszych – szybszych i tańszych.Metoda Szampańska zwana Metodą Tradycyjną

Metoda Szampańska została tak nazwana oczywiście na cześć luksusowych francuskich Szampanów. Wina tworzone za pomocą tej metody przechodzą taki sam początek procesu produkcji jak inne wina. To, co je odróżnia od innych trunków to fakt, że Szampany przechodzą podwójną fermentację. Pierwsza fermentacja zachodzi w kadziach, natomiast druga już w szczelnie zamkniętych butelkach. Dzięki temu tworzący się w winie dwutlenek węgla nie ulatnia się, a zamienia w bąbelki powietrza. Po wykorzystaniu całego cukru komórki drożdży powoli umierają i w ten sposób tworzą drożdżowy osad, któremu Szampany zawdzięczają swój unikalny smak i aromat. By usunąć osad, butelki ustawiane są na półkach szyjką w dół i codziennie przekręcane, by mógł się on oddzielić od cieczy i opaść ku wylotowi szyjki. Po tym etapie wino poddawane jest tzw. oczyszczaniu, które polega na zamrożeniu szyjki w kąpieli chłodzącej, czyli roztworze solanki o temperaturze -18⁰C. Po zamrożeniu zdejmowany jest kapsel, a ciśnienie wytworzone przez gaz wyrzuca osad na zewnątrz. W tym momencie butelka uzupełniania jest mieszanką cukru i wina. To, ile cukru mieszanka zawiera, zależy od rodzaju wina, jakie jest produkowane – wytrawne czy słodkie?

W przypadku win produkowanych Metodą Szampańską wyróżnia się:

 • Zero dosage/ extra brut, czyli bardzo wytrawne
 • Brut, czyli wytrawne
 • Sec, czyli półwytrawne
 • Demi sec, czyli półsłodkie
 • Doux, czyli słodkie

Dopiero po przejściu tych procesów wino jest zamykane korkiem podtrzymywanym przez kapsel i plecionkę z drutu. Ostatnim etapem produkcji win musujących typu szampan jest dojrzewanie. W przypadku hiszpańskiej Cavy okres ten trwa minimum 9 miesięcy, ze względu na wysoką temperaturę panującą w Katalonii, a w przypadku Szampanii o chłodnym klimacie minimum 15 miesięcy. Na rynku spotykane są także wina musujące starzone o wiele dłużej, na przykład Cava Reserva – leżakująca 15 miesięcy lub Cava Gran Reserva – leżakująca aż 30 miesięcy. Widać więc, że tak jak w przypadku innych typów win, okres dojrzewania jest różny dla różnych kategorii. 

Trudny, wymagający i długi proces produkcji win za pomocą tradycyjnej metody wpływa znacząco na cenę tych trunków. Francuskie Szampany, do których wykorzystuje się owoce winorośli długo dojrzewających w chłodnym klimacie i  w przypadku których wino potrzebuje długich miesięcy leżakowania, by odpowiednio dojrzeć, potrafią wręcz zaskoczyć wysoką ceną. Najtańszym, jakościowym winem musującym, tworzonym tradycyjnie jest Cava, chociaż i jej najniższa cena oscyluje w okolicach 60 zł za butelkę. 

Metoda Charmata lub metoda Martinottiego

Dziś tę metodę opisuje się także jako „metodę Prosecco” ponieważ właśnie to włoskie wino dało temu procesowi początek wielkiej popularności. A może odwrotnie – to Metoda Charmata zapewniła Prosecco wielki światowy sukces. Tak jak w przypadku Szampanów, różnica w produkcji rozpoczyna się podczas drugiej fermentacji. Wina produkowane tą metodą przechodzą drugą fermentację w kadziach ze stali nierdzewnej. Do kadzi dodaje się, tak jak w przypadku metody tradycyjnej, mieszankę cukru, drożdży i wina, a po przejściu pełnej fermentacji wino jest filtrowane i przelewane do butelek pod ciśnieniem, by nie uszkodzić cennych perełek powietrza. Cały proces produkcji w przypadku Metody Martinottiego zajmuje od 15 do 20 dni! W porównaniu z 3 miesiącami, jakie potrzebuje Szampan, nic dziwnego, że w ostatnich latach produkcja Prosecco bije go na głowę. Wina produkowane w ten sposób są świeższe i bardziej owocowe i oczywiście nie ujawniają drożdżowo-piekarniczych nut, tak bardzo typowych dla Szampanów lub Cavy. Szybkość i brak komplikacji podczas produkcji win Metodą Charmata znacząco wpływa na ich cenę. Wysokiej jakości Prosecco, którego nie powstydzicie się przed gośćmi to koszt 60 zł, ale te najtańsze zaczynają się już od 25zł za butelkę. Do najpopularniejszych win tej metody należą uwielbiane na świecie włoskie wina musujące - Prosecco oraz Asti, które tak, jak w przypadku Szampana czy Cavy można znaleźć w różnych wersjach:

 • Brut – bardzo wytrawne
 • Extra Dry – półwytrawne
 • Dry – delikatnie wytrawne, z wyraźną słodyczą

Popularność tej metody przyczyniła się do powstania tzw. Charmat Lungo, czyli procesu tworzenia win o „cięższym” aromacie, które są niezwykle zbliżone do szampanów. Metoda ta pozwala na leżakowanie wina z osadem drożdżowym w kadzi ze stali przez około rok, lecz wciąż jest tańsza do zrealizowania od Metody Szampańskiej. Nie jest obecnie bardzo popularna, widząc jednak rosnącą sławę Prosecco, podejrzewać można, że w najbliższym czasie również Charmat Lungo zajmie swoje miejsce w światowych winiarniach.

Metoda Pradawna

Wina tworzone za pomocą tej metody nie przechodzą drugiej fermentacji. Bąbelki powstają podczas pierwotnej fermentacji alkoholowej, która zachodzi w szczelnie zamkniętej butelce. A to dlatego, że do użycia tej metody butelkuje się tylko częściowo wcześniej sfermentowane wino. Osad, który tworzy się wewnątrz nie jest usuwany, a w wyniku tego wino, które trafia na stoły jest delikatnie mętne, lekko musujące i o niewielkiej zawartości alkoholu. Nie jest to bardzo popularna metoda, niemniej jednak stosowana jest dość często we Francji. 

Wina Gazowane

W przypadku win gazowanych bąbelki ulatujące z trunku nie są naturalnym wynikiem fermentacji, a sztucznym dodatkiem CO2. Jest to najszybsza i najtańsza metoda nasycenia wina bąbelkami, ale również dająca najniższą jakość. Wina te przypominają raczej napoje gazowane, które owszem, da się wypić, ale z pewnością nie oddają one prawdziwej przyjemności i radości z celebrowania wyjątkowych chwil. Jak podawać i z czym łączyć wina musujące?

Podstawową i obowiązkową zasadą podawania win musujących jest ich odpowiednie schłodzenie! Wina musujące powinny przez długi czas przed podaniem przebywać w lodówce, a najlepiej smakują w temperaturze 4-6⁰C. Klasycznie podaje się je w wysokich, smukłych kieliszkach, z których subtelny aromat musujących win nie uchodzi tak szybko, a ulatujące w górę maleńkie perełki cieszą oko. 

Wina musujące najczęściej podaje się jako aperitif przed obiadem lub kolacją, który rozbudza apetyt. Do tego celu wybiera się raczej wytrawne lub półwytrawne wersje. Wytrawne i kremowe idealnie paruje się z owocami morza, a orzeźwiające i lekko kwaskowe ze świeżymi sałatkami. Słodkie wina musujące znakomicie komponują się ze słodkimi deserami na bazie śmietanki, jak na przykład Beza Pavlova z kremem mascarpone i malinami. Te orzeźwiające coraz częściej podaje się również do słodko-pikantnych dań kuchni azjatyckiej. 

Za sprawą rosnącej popularności Prosecco i jego uniwersalnego smaku, wina musujące coraz częściej stają się także składnikiem lub bazą kolorowych koktajli. Warto wypróbować drinki z ich udziałem, a już na pewno te włoskie, które podbiły serca konsumentów na całym świecie, jak Bellini czyli połączenie musu z białych brzoskwiń i Prosecco o cytrusowym aromacie. 

Czy wino musujące zarezerwowane jest na specjalne okazje?

Oczywiście, że nie! Chociaż może lepiej byłoby napisać, że przecież dla każdego inny moment w życiu będzie specjalną okazją i odpowiednią chwilą na sączenie pysznego, musującego wina. Te droższe, jak francuskie Szampany, chociażby ze względu na ich cenę, warto zarezerwować na specjalne wydarzenie. A te tańsze, jak Prosecco, mogą umilić każdy dzień, niezależnie od tego czy wydarzyło się coś cudownego, czy może właśnie kieliszek musującego wina jest tym cudownym wydarzeniem w ciągu dnia wypełnionego pracą. Niezależnie od tego, które z musujących win wybierzesz i z jakiej okazji, każde z nich z pewnością przyniesie ogromną przyjemność z degustacji i przypomni radosne chwile spędzone w przeszłości z kieliszkiem wypełnionym bąbelkami w dłoni.  

Sprawdź naszą ofertę win

 • DOR Brut Sparkling
  23,00 zł

  DOR Brut Sparkling


  Zobacz
 • Federico Paternina Cava Brut Organic
  42,90 zł

  Federico Paternina Cava Brut Organic


  Zobacz
 • Casa Pecunia Prosecco
  35,90 zł

  Casa Pecunia Prosecco


  Zobacz
 • Ferrari Brut Jeroboam 3L
  749,00 zł

  Ferrari Brut Jeroboam 3L


  Zobacz
 • Ferrari Brut Mathusalem 6L
  1 499,00 zł

  Ferrari Brut Mathusalem 6L


  Zobacz
 • Sandara Premium Sangria
  22,90 zł

  Sandara Premium Sangria


  Zobacz
 • Veuve Clicquot Ponsardin Brut
  199,00 zł

  Veuve Clicquot Ponsardin Brut


  Zobacz
 • Moet Chandon Brut Imperial

  Normalna cena: 199,90 zł

  Promocja 189,00 zł

  Moet Chandon Brut Imperial


  Zobacz
 • Dom Perignon
  749,00 zł

  Dom Perignon


  Zobacz
 • Cattier Brut Icone Karton
  179,00 zł

  Cattier Brut Icone Karton


  Zobacz
 • Pere Ventura Cava Brut Reserva
  59,00 zł

  Pere Ventura Cava Brut Reserva


  Zobacz
 • Pere Ventura CAVA Semi Seco Reserva

  Normalna cena: 49,00 zł

  Promocja 34,30 zł

  Pere Ventura CAVA Semi Seco Reserva


  Zobacz
 • Pere Ventura Cava Tresor Brut mini
  21,90 zł

  Pere Ventura Cava Tresor Brut mini


  Zobacz
 • Pere Ventura Cava Cupatge de Honor
  123,00 zł

  Pere Ventura Cava Cupatge de Honor


  Zobacz
 • Sandara Wine Mojito
  27,00 zł

  Sandara Wine Mojito


  Zobacz
 • Federico Paternina Banda Azul Cava Rose Brut
  34,90 zł

  Federico Paternina Banda Azul Cava Rose Brut


  Zobacz
 • Federico Paternina Banda Azul Cava Brut
  34,90 zł

  Federico Paternina Banda Azul Cava Brut


  Zobacz
 • Ferrari Perle
  92,00 zł

  Ferrari Perle


  Zobacz
 • Ferrari Giulio Riserva Del Fondatore
  499,00 zł

  Ferrari Giulio Riserva Del Fondatore


  Zobacz
 • Ferrari Rose
  84,00 zł

  Ferrari Rose


  Zobacz
 • Ferrari Brut
  139,00 zł

  Ferrari Brut


  Zobacz
 • Lambrusco Rosso IGT Rosso Dell' Emilia
  25,00 zł

  Lambrusco Rosso IGT Rosso Dell' Emilia


  Zobacz
 • Fragolino DuchessaLia
  33,99 zł

  Fragolino DuchessaLia


  Zobacz
 • Ferrari Brut Kartonik

  Normalna cena: 149,00 zł

  Promocja 111,75 zł

  Ferrari Brut Kartonik


  Zobacz
 • Da Luca Prosecco DOC
  51,90 zł

  Da Luca Prosecco DOC


  Zobacz
 • Ferrari Perle Nero
  329,00 zł

  Ferrari Perle Nero


  Zobacz
 • Zestaw Ferrari kufer 2 butelki + 2 kieliszki

  399,00 zł

  359,10 zł

  Zestaw Ferrari kufer 2 butelki + 2 kieliszki


  Zobacz
 • Da Luca Prosecco mini
  20,90 zł

  Da Luca Prosecco mini


  Zobacz
 • Ferrari Brut + skrzynka bejcowana

  170,00 zł

  144,50 zł

  Ferrari Brut + skrzynka bejcowana


  Zobacz
 • Ferrari Perle + skrzynka bejcowana

  113,00 zł

  101,70 zł

  Ferrari Perle + skrzynka bejcowana


  Zobacz
 • Ferrari Demi Sec

  Normalna cena: 139,00 zł

  Promocja 104,25 zł

  Ferrari Demi Sec


  Zobacz
 • Pere Ventura Cava Brut Reserva + skrzynka Eco

  76,00 zł

  64,60 zł

  Pere Ventura Cava Brut Reserva + skrzynka Eco


  Zobacz
 • Fiesta del Fuego Bronze
  39,90 zł

  Fiesta del Fuego Bronze


  Zobacz
 • Fiesta del Fuego Silver
  39,90 zł

  Fiesta del Fuego Silver


  Zobacz
 • Fiesta del Fuego Gold
  39,90 zł

  Fiesta del Fuego Gold


  Zobacz
 • Ferrari Giulio Riserva Del Fondatore + eleganckie opakowanie
  499,00 zł

  Ferrari Giulio Riserva Del Fondatore + eleganckie opakowanie


  Zobacz
 • 6 x Federico Paternina Cava Mix

  209,40 zł

  188,46 zł

  6 x Federico Paternina Cava Mix


  Zobacz
 • La Stoppa Malvasia Dolce Frizzante
  69,00 zł

  La Stoppa Malvasia Dolce Frizzante


  Zobacz
 • Ferro 13 The Boss Prosecco Millesimato DOC
  69,00 zł

  Ferro 13 The Boss Prosecco Millesimato DOC


  Zobacz
 • Casa Pecunia Prosecco

  Normalna cena: 36,90 zł

  Promocja 32,90 zł

  Casa Pecunia Prosecco


  Zobacz
 • Pere Ventura Cava Bienvenido Brut Reserva
  29,90 zł

  Pere Ventura Cava Bienvenido Brut Reserva


  Zobacz
 • Cattier Brut 1ER Cru Kartonik 1,5L
  399,00 zł

  Cattier Brut 1ER Cru Kartonik 1,5L


  Zobacz
 • Cattier Brut 1ER Cru Skrzynka 3,0L
  1 050,00 zł

  Cattier Brut 1ER Cru Skrzynka 3,0L


  Zobacz
 • DOR Brut Sparkling
  25,90 zł

  DOR Brut Sparkling


  Zobacz
 • Veuve Clicquot Demi Sec
  209,00 zł

  Veuve Clicquot Demi Sec


  Zobacz
 • Veuve Clicquot Rose
  269,00 zł

  Veuve Clicquot Rose


  Zobacz
 • Pere Ventura Cava Vintage 2014 + Gift Box
  179,00 zł

  Pere Ventura Cava Vintage 2014 + Gift Box


  Zobacz
 • Pere Ventura Cava Tresor Brut Reserva
  59,00 zł

  Pere Ventura Cava Tresor Brut Reserva


  Zobacz
 • Antichello Prosecco Extra Dry Treviso DOC
  55,90 zł

  Antichello Prosecco Extra Dry Treviso DOC


  Zobacz
 • Zestaw Da Luca Prosecco + pudełko z atłasem w kolorze złotym

  98,90 zł

  89,01 zł

  Zestaw Da Luca Prosecco + pudełko z atłasem w kolorze złotym


  Zobacz
 • Zestaw Prosecco MIX - 15%

  662,10 zł

  562,79 zł

  Zestaw Prosecco MIX - 15%


  Zobacz
 • Bisol Jeio Valdobbiadene Prosecco Superiore D.O.C.G. Brut 0.75 l
  76,00 zł

  Bisol Jeio Valdobbiadene Prosecco Superiore D.O.C.G. Brut 0.75 l


  Zobacz
 • Bisol Jeio Valdobbiadene Prosecco Superiore D.O.C.G. Brut Magnum 1.5 l
  169,00 zł

  Bisol Jeio Valdobbiadene Prosecco Superiore D.O.C.G. Brut Magnum 1.5 l


  Zobacz
 • Zestaw Ferrari Maximum + 2 kieliszki
  189,00 zł

  Zestaw Ferrari Maximum + 2 kieliszki


  Zobacz
 • Zestaw Prosecco MIx II -10%

  221,40 zł

  199,26 zł

  Zestaw Prosecco MIx II -10%


  Zobacz
 • Zestaw 3 x 4 Prosecco -15%

  491,20 zł

  417,52 zł

  Zestaw 3 x 4 Prosecco -15%


  Zobacz
 • Sandara Chardonnay & Sake
  29,90 zł

  Sandara Chardonnay & Sake


  Zobacz
 • Da Luca Sparkling Rose
  39,90 zł

  Da Luca Sparkling Rose


  Zobacz
 • Casa Pecunia Frizzante Bianco
  21,00 zł

  Casa Pecunia Frizzante Bianco


  Zobacz
 • Casa Pecunia Frizzante Rose
  21,00 zł

  Casa Pecunia Frizzante Rose


  Zobacz
 • Jacquart Mosaique Brut Champagne + Gift Box
  279,78 zł

  Jacquart Mosaique Brut Champagne + Gift Box


  Zobacz
 • Jacquart Alpha Brut Cuvee Champagne + Gift Box
  889,00 zł

  Jacquart Alpha Brut Cuvee Champagne + Gift Box


  Zobacz
 • Casa Pecunia Prosecco mini
  16,50 zł

  Casa Pecunia Prosecco mini


  Zobacz
 • Ferrari Brut Mini
  79,00 zł

  Ferrari Brut Mini


  Zobacz
 • Federico Paternina Cava Brut Organic
  39,90 zł

  Federico Paternina Cava Brut Organic


  Zobacz
 • Casa Pecunia Prosecco Delicato
  36,90 zł

  Casa Pecunia Prosecco Delicato


  Zobacz
 • Casa Pecunia 'Insight' Prosecco
  51,00 zł

  Casa Pecunia 'Insight' Prosecco


  Zobacz
 • Pere Ventura Cava Tresor Cuvée Gran Reserva 2014 + Gift Box
  79,90 zł

  Pere Ventura Cava Tresor Cuvée Gran Reserva 2014 + Gift Box


  Zobacz
 • Zestaw Ferrari Brut Black Tin Box
  259,00 zł

  Zestaw Ferrari Brut Black Tin Box


  Zobacz
 • Zestaw Ferrari Brut White Tin Box

  249,00 zł

  224,10 zł

  Zestaw Ferrari Brut White Tin Box


  Zobacz
 • Pere Ventura Cava Tresor
  69,00 zł

  Pere Ventura Cava Tresor "Anniversary" Gran Reserva Brut 2013


  Zobacz
 • Pere Ventura Cava Vintage Rose 2014 + Gift Box
  179,00 zł

  Pere Ventura Cava Vintage Rose 2014 + Gift Box


  Zobacz
 • Pere Ventura Cava Vintage 2014
  144,00 zł

  Pere Ventura Cava Vintage 2014


  Zobacz
 • Berlucchi ’61 Saten
  169,00 zł

  Berlucchi ’61 Saten


  Zobacz
 • Casa Pecunia Prosecco 1,5l
  64,90 zł

  Casa Pecunia Prosecco 1,5l


  Zobacz
 • Ferrari Perle Magnum 1,5l + Wooden Box
  299,00 zł

  Ferrari Perle Magnum 1,5l + Wooden Box


  Zobacz
 • Ferrari Maximum Magnum 1,5l + Wooden Box
  299,00 zł

  Ferrari Maximum Magnum 1,5l + Wooden Box


  Zobacz
 • Ferrari Perle Magnum 1,5l + Gift Box
  299,00 zł

  Ferrari Perle Magnum 1,5l + Gift Box


  Zobacz
 • Redentore 888 Millesimato
  47,00 zł

  Redentore 888 Millesimato


  Zobacz
 • Zestaw 6 x Moscato -25%

  179,40 zł

  134,55 zł

  Zestaw 6 x Moscato -25%


  Zobacz
 • Ferrari Maximum + skrzynka bejcowana

  165,00 zł

  140,25 zł

  Ferrari Maximum + skrzynka bejcowana


  Zobacz
 • Ferrari Rose + skrzynka bejcowana z logo producenta Ferrari

  105,00 zł

  94,50 zł

  Ferrari Rose + skrzynka bejcowana z logo producenta Ferrari


  Zobacz
 • Zestaw 3 x Ferrari B + Skrzynka bejcowana

  293,00 zł

  263,70 zł

  Zestaw 3 x Ferrari B + Skrzynka bejcowana


  Zobacz
 • Alto Barrica Cava Brut
  31,90 zł

  Alto Barrica Cava Brut


  Zobacz
 • Alto Barrica Cava Semi Seco
  31,90 zł

  Alto Barrica Cava Semi Seco


  Zobacz
 • Eco Gaia Organic Prosecco DOC
  36,90 zł

  Eco Gaia Organic Prosecco DOC


  Zobacz
 • Zestaw Casa Pecunia Prosecco SUPER MIX - 15%

  221,40 zł

  188,19 zł

  Zestaw Casa Pecunia Prosecco SUPER MIX - 15%


  Zobacz
 • Zestaw Casa Pecunia Prosecco + Spritz

  509,80 zł

  442,76 zł

  Zestaw Casa Pecunia Prosecco + Spritz


  Zobacz
 • Casa Pecunia
  39,99 zł

  Casa Pecunia "Diamond" Prosecco Spumante DOC + Schweppes Spritz Gratis!


  Zobacz
 • Casa Pecunia
  39,99 zł

  Casa Pecunia "Diamond" Prosecco Rose Spumante DOC + Schweppes Spritz Gratis!


  Zobacz
 • Prosecco Valdobbiadene Superiore DOCG Brut Contarini
  39,90 zł

  Prosecco Valdobbiadene Superiore DOCG Brut Contarini


  Zobacz
 • Prosecco Millesimato DOC Extra Dry Contarini
  37,90 zł

  Prosecco Millesimato DOC Extra Dry Contarini


  Zobacz
 • Szampan Moet & Chandon Ice Imperial 0,75L

  Normalna cena: 269,99 zł

  Promocja 249,00 zł

  Szampan Moet & Chandon Ice Imperial 0,75L


  Zobacz
 • Casa Pecunia Prosecco + Schweppes Spritz Gratis

  Normalna cena: 36,90 zł

  Promocja 32,90 zł

  Casa Pecunia Prosecco + Schweppes Spritz Gratis


  Zobacz
 • Casa Pecunia
  39,90 zł

  Casa Pecunia "Diamond" Prosecco Spumante DOC


  Zobacz