Do darmowej dostawy brakuje: 250 zł *
Call Us Zadzwoń:   44 649 47 37   696 088 990

Purcari - Mołdawia w kieliszku
Chateau PurcariWiniarnia położona jest na obszarach wiejskich, rozciągających się między Dniestrem a Morzem Czarnym, gdzie nowoczesna technologia wtopiona jest wśród malownicze, zielone wzgórza. Pobliskie jeziora oferują tu możliwość wędkowana, pływania łodzią jak i różnych innych zajęć relaksacyjnych, kojących zmysły. Oczywiście w środku można skosztować wyśmienitych win w połączeniu z doskonałymi potrawami.
Miłośnicy kuchni europejskiej docenią domowe specjały takie jak stek Black Flank i Foie Gras, a Ci, którzy wolą tradycyjne jedzenie, mogą skosztować arcydzieł kuchni mołdawskiej (opracowanej na pograniczu, gdzie miesza się kilka etnicznych tradycji Europy).Do dyspozycji odwiedzających gości jest też:
Hotel z 8 luksusowymi pokojami
2 restauracje o pojemności od 60 do 120 osób
Patio dla 120, 250 lub 300 osób, wyposażone w system mikroklimatyczny.
W ofercie znajduje się również Château Tour czyli wizyta w zabytkowej winiarni z osobistym zawodowym przewodnikiem , sesja informacyjna o procesie produkcji i degustacji wina.
W ramach dodatkowych atrakcji można pożeglować, wybrać się na rower, powędkować, pograć w tenisa ziemnego oraz stołowego czy rozegrać mecz siatkówki. Są też różnego rodzaju gry i zabawy dla dzieci.

Początki

Pod koniec XII wieku przemysł winiarski w Mołdawii stał się ważnym sektorem gospodarki Europy Południowo-Wschodniej. Podczas gdy cały region ma dogodne warunki do uprawy winorośli, niektóre obszary posiadaj szczególny potencjał do uprawy najlepszej klasy winogron. Wioska Purcari i winnice klasztoru Agon Zograf leżały w sercu tego wyjątkowego terenu.
Dostrzegając podobieństwa w glebie i klimacie z regionem Bordeaux, francuscy osadnicy zawarli partnerstwo z klasztorem i zaczęli uprawiać specjalne krzewy w XVIII wieku.
Położenie winnic Purcari na tej samej szerokości geograficznej co słynny region winny Francji, Bordeaux, przyczyniło się w miarę rozwoju do powstania czerwonych win na tym terenie mogących osiągać bukiety porównywalne co do poziomu intensywności i złożoności jak u ich konkurencji z Francji.W 1827 r. Car Rosji Mikołaj I wydał specjalny dekret nadający Purcari status pierwszej wyspecjalizowanej wytwórni win w Besarabii i tak odtąd właściciele winnicy stali się mołdawskimi bojarami (baronami).

Dwie dekady później na Targach Rolniczych Besarabii, Purcari otrzymał swój pierwszy złoty medal.

W 1878 roku wina z Purcari gościły na zamkniętej degustacji wina na paryskim World Expo. Francuscy eksperci byli pod wrażeniem wytrawnego wina o intensywnym rubinowym kolorze … pewni, że jest to nowe wino z Bordeaux. Jakaż to była niespodzianka, gdy okazało się, że owe wino pochodzi z małej wioski nad brzegiem Dniestru. W ten oto sposób wino Negru de Purcari zdobyło swój pierwszy złoty medal na międzynarodowej wystawie.
Przez długi czas wina Purcari były tak popularne jak wina z Bordeaux czy Burgundii. Dostarczano je na dwory królewskie i carskie. Korzystał z nich car Mikołaj II Romanow, król Jerzy V oraz królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytani i Irlandii Wiktoria Hanowerska. Sprzedawane były również do Danii, Holandii, Szwecji, Niemczech oraz Francji. Były bardzo cenione i powoli zdobywały międzynarodowe uznanie w świecie winiarskim


Konsolidacja


Wyłaniająca się po wojnie nowa era w historii Purcari rozpoczęła się w 1950 roku, kiedy to mołdawscy producenci wina przywrócili klasyczne techniki produkcji słynnych win. Jeden z największych ówczesnych specjalistów - Pimen Cupcea, zrekonstruował legendarnego Negru de Purcari, a Ion Ungureanu stworzył nowe arcydzieło - Purpuriu de Purcari. Wina Purcari po raz kolejny zyskały szeroką popularność i stały się synonimem Republiki Mołdawii.Teraźniejszość

Na przełomie wieków, Château Purcari przesadził ponad 250 hektarów winnic i zainstalował najnowocześniejszą technologię w winnicy. Jako najbardziej prestiżowy eksporter Mołdawii, Purcari przewodzi międzynarodowemu rozwojowi w kraju, wprowadzając wina na ponad 25 światowych rynków, w tym w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Czechach, Chinach, Polsce i krajach nadbałtyckich.
W 2010 roku firma wprowadziła na rynek Alb de Purcari - nowy rocznik, który zdobył wiele międzynarodowych nagród i wyróżnień.
Od 2012 roku kolekcja Purcari wzbogaca się o Icewine, pochodzące z zamrożonych winogron Muscat Ottonel i Traminer. Za wybitne osiągnięcia w winiarstwie i promowanie wizerunku Mołdawii za granicą, Winiarnia Purcari staje się właścicielem Grand Prix w kategorii produkcji wina, przyznawanym przez rząd Republiki Mołdawii.
W ostatnim dziesięcioleciu Purcari osiągnęło swój najbardziej zaawansowany i złożony etap w rozwoju firmy. Nowe krzewy posadzono w 2003 roku i dziś ich jakość znacząco się poprawiła, a Château Purcari jest gotowy do ponownego konkurowania o różnorakie podniebienia klientów na całym świecie.  

Sprawdź naszą ofertę win

 • Purcari Freedom Blend

  Normalna cena: 76,00 zł

  Promocja 68,40 zł

  Purcari Freedom Blend


  Zobacz
 • Purcari Rara Neagra
  48,00 zł

  Purcari Rara Neagra


  Zobacz
 • Purcari Sauvignon Blanc
  48,00 zł

  Purcari Sauvignon Blanc


  Zobacz
 • Purcari Pinot Grigio
  48,00 zł

  Purcari Pinot Grigio


  Zobacz
 • Negru De Purcari
  129,00 zł

  Negru De Purcari


  Zobacz
 • Purcari Vinohora Chardonnay-Feteasca Alba

  Normalna cena: 76,00 zł

  Promocja 68,40 zł

  Purcari Vinohora Chardonnay-Feteasca Alba


  Zobacz
 • Rosu De Purcari
  129,00 zł

  Rosu De Purcari


  Zobacz
 • Purcari Cabernet Sauvignon
  48,00 zł

  Purcari Cabernet Sauvignon


  Zobacz
 • Purcari Pinot Noir
  48,00 zł

  Purcari Pinot Noir


  Zobacz
 • Purcari Vinohora Rara Neagra Malbec
  66,00 zł

  Purcari Vinohora Rara Neagra Malbec


  Zobacz
 • Purcari Chardonnay
  48,00 zł

  Purcari Chardonnay


  Zobacz
 • Purcari Vinohora Rose
  66,00 zł

  Purcari Vinohora Rose


  Zobacz