Free shipping Do darmowej dostawy brakuje: 299 zł *
Call Us Zadzwoń:   44 649 47 37   696 088 990

Mud House

Jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek winiarskich Nowej Zelandii, której początek dała wielka miłość do nowozelandzkiej natury. Założona została przez parę podróżników, którzy postanowili osiedlić się w Nowej Zelandii na stałe i podzielić się naturalnym nowozelandzkim smakiem z resztą świata - za pomocą wyjątkowych win.

Winiarnia Mud House jest wynikiem wielkiej miłości do nowozelandzkiej natury. Została założona w roku 1996 przez parę podróżników, którzy przemierzając świat dotarli do tego wyjątkowego kraju, jakim jest Nowa Zelandia i pokochali go na tyle, że postanowili w nim zostać na zawsze.

Od tamtej pory Nowa Zelandia została ich prawdziwym domem i sposobem na życie. Po zasadzeniu winorośli i stworzeniu winnicy z prawdziwego zdarzenia, postanowili wybudować dom, do którego konstrukcji wykorzystano nowozelandzką ziemię. Ten dom stał się inspiracją marki Mud House, a także jej nazwy – „mud house” po angielsku oznacza „dom z błota”. W roku 2006 założyciele Mud House, John i Jennifer Joslin, z powodu za szybko rosnącej popularności marki, oddali firmę pod skrzydła New Zealand Vineyard Estates, a w roku 2014 została ona wcielona do Accolade Wines. Dziś dumni Nowozelandczycy, tworzą niezmiennie wyjątkowe wina dla ludzi, którzy poszukują nowych doznań i nowych doświadczeń. Ich ogromna pasja znajduje odzwierciedlenie w szacunku, jakim obdarzają ich produkty mieszkańcy wyspy oraz rozpoznawalnością, jaką cieszy się marka na całym świecie. 

Mud House kieruje się kilkoma, prostymi zasadami przy tworzeniu swojej wyjątkowej marki. Są to:

 • Przedsiębiorczość, która pomaga przesuwać granice produkcji coraz dalej;
 • Szacunek do pracy, który sprawia, że zespół Mud House jest wybredny, precyzyjny, szczegółowy i jednocześnie cierpliwy w dążeniu do doskonałości;
 • Doświadczenie, które zdobyte podczas lat podróżowania pomogło stworzyć kosmopolityczne podejście do tworzenia wina;
 • Przystępność, dzięki której każdy gość winiarni czuje się mile widziany i każdy konsument równie ważny;


Podczas produkcji win Mud House skupia się na ziemi, na której uprawiane są krzewy winorośli i oddaje pełnię zaangażowania w precyzyjną pielęgnację winogron. W wyniku tych działań owoce osiągają optymalną dojrzałość, charakter odmianowy i unikalny smak, dzięki którym marka zasłynęła na arenie międzynarodowej.Kultowe winnice Mud House

Winiarnia jest w posiadaniu kultowych winnic w najlepszych regionach winiarskich Nowej Zelandii: Marlborough, Central Otago i Waipara, które konsekwentnie dostarczają najlepsze owoce do produkcji wina. 

Marlborough – w tym najbardziej cenionym ze względu na produkcję wina regionie Nowej Zelandii Mud House posiada winnicę o nazwie Woolshed. Zasadzona została w roku 2001 na obszarze 100 hektarów, z których znakomitą większość zajmuje odmiana Sauvignon Blanc. Pozostałymi uprawianymi tam szczepami są Pinot Noir oraz Pinot Gris. Winnica ta charakteryzuje się dwojaką glebą – w jednej części jest to gliniasta i aluwialna gleba, a w drugiej nieurodzajna i kamienista. Dzięki temu rozróżnieniu pierwsza część winnicy oddaje niskie plony, małych owoców o intensywnym smaku, a druga bardzo wysokie plony. Składa się to na złożoność oraz intrygujący charakter trunków tworzonych z owoców winorośli uprawianych w tej winnicy.

Waipara Valley – w tym regionie znajdują się dwie winnice Mud House o nazwach Home Block oraz The Mount Vineyards. Zajmują one łącznie 145 hektarów, a pierwszy raz obsadzone zostały w roku 1994. Winnice znajdują się na wysokości 800 metrów n.p.m. na glebach aluwialnych i żwirowych. Obsadzone są kilkoma, różnymi odmianami, m.in. Pinot Gris, Sauvignon Blanc, Chardonnay, Pinot Noir, Riesling oraz Gewurztraminer. 

Central Otago – nazwa winnicy z tego regionu, Claim 431 Vineyard, inspirowana jest faktem iż dawniej w tym miejscu wydobywano złoto. Krzewy zostały tam zasadzone w roku 2003 na obszarze obejmującym 250 hektarów. Winnica leży na niewielkim wzniesieniu 250 metrów n.p.m. i charakteryzuje się piaszczystą i łupkową glebą. W całości poświęcona jest odmianie Pinot Noir. Wyjątkowe i unikalne wina

Flagową odmianą Mud House jest Sauvignon Blanc, której wina pod etykietą marki wielokrotnie wygrywały prestiżowe międzynarodowe konkursy. Wyjątkowość gleb, na których rosną winorośle w połączeniu z zaangażowaniem winiarzy poskutkowała wydaniem 3 serii winiarskich Premium. 

 • Mud House Estate – w których skład wchodzą tylko owoce zebrane z winnic Mud House;
 • Mud House Sub Region Serier – które reprezentują subregiony winiarskie Nowej Zelandii;
 • Mud House Single Vineyard – tworzone z najlepszych owoców wybranych działek w winnicach;


Jak zaznaczają przedstawiciele marki, Mud House tworzy produkty, które mają łączyć ich twórców z konsumentami i zapraszać do wspólnej podróży jaką jest tworzenie wina. Dlatego dziś butelki sygnowane nazwą marki Mud House dostępne są praktycznie na całym świecie i uświetniają swoją obecnością jedzenie, podróże, wyjątkowe okazje a także po prostu codzienność.  

Sprawdź naszą ofertę win

 • Mud House Pinot Noir
  95,00 zł

  Mud House Pinot Noir


  Zobacz
 • Mud House Sauvignon Blanc
  86,00 zł

  Mud House Sauvignon Blanc


  Zobacz
 • Hay Maker Sauvignon Blanc by Mud House
  59,00 zł

  Hay Maker Sauvignon Blanc by Mud House


  Zobacz
 • Mud House Pinot Noir Claim 431
  99,00 zł

  Mud House Pinot Noir Claim 431


  Zobacz
 • Mud House Sauvignon Blanc Woolshed Vineyard
  89,00 zł

  Mud House Sauvignon Blanc Woolshed Vineyard


  Zobacz
 • Mud House Marlborough Sauvignon Rosé
  69,00 zł

  Mud House Marlborough Sauvignon Rosé


  Zobacz
 • Mud House Rapaura Sauvignon Blanc
  89,00 zł

  Mud House Rapaura Sauvignon Blanc


  Zobacz