Free shipping Do darmowej dostawy brakuje: 299 zł *
Call Us Zadzwoń:   44 649 47 37   696 088 990

Flagstone - radość zawarta w butelce

Flagstone to południowo afrykański producent, który stawia na jakość a nie ilość. Każda butelka wina to podróż z wieloma niespodziankami. Nie ma w niej miejsca na pośpiech i drogę na skróty. Owocem tej ciężki pracy są doskonałe produkty, coraz częściej wysoko nagradzane przez ekspertów ale i przez konsumentów.


„Wierzymy w to, iż wino potrafi zmienić świat. Nie w sposób oczywisty, ale jeśli wino jest tworzone ze starannością, poświęceniem i miłością to przyniesie trochę radości na świecie. To właśnie tworzymy we Flagstone- małe butelki radości.”To hasło to dewiza południowo-afrykańskiego producenta wina Flagstone. Jest to jeden z większych producentów w RPA, który nie tylko przyciąga miłośników dobrego wina ale i ludzi, którzy kochają przyrodę i ekologię. Firma Flagstone zrzesza winnice o największych uprawach winorośli, które znajdują się w południowej części Republiki Południowej Afryki np. Elim, położoną w najbardziej wschodniej części ww. obszaru, w górach Swartberg, w dolinie Breed River, niedaleko Kapsztadu. 

Głównym winiarzem w firmie jest Bruce Jack.

To właśnie według jego filozofii powstają wyjątkowe wina Flagstone. Wszystkie uprawy związane z Flagstone przez przeszło 8 lat są związane z ekologami. Zajmują się dokładną analizą gleby i badaniami nad parametrami klimatycznymi, aby wykorzystać  jak najmniejszy teren na uprawy i nie niszczyć przy okazji naturalnej flory i fauny. Flagstone należy do IPW (Integrated Production of Wine) oraz BWI (Biodiversity in Wine Initiative), które zrzeszają rolników i pomagają im uprawiać rośliny zgodnie z ekologią.


To podejście pozwala osiągnąć niezwykłe rezultaty w produkcji win. Wszystko odbywa się powoli, bez pośpiechu. Każda butelka jest dopieszczona do granic możliwości. Jak mawia Bruce Jack, główny szef winiarni - „Wino powinno dawać jedną prostą rzecz w życiu- radość”. Nawet etykiety butelek są projektem ręcznego rysowania i nawiązują do mitów starożytnych aż po alegorię dzikości - czarnego konia. Producent lubi przekraczać granicę (np. wyproduować sorbet z soku z winogron), ryzykować i odkrywać przy tym tajniki produkcji najlepszego wina w RPA. Dzięki starannemu i pracowitemu podejściu do winiarstwa firma Flagstone otrzymała ponad  5 prestiżowych wyróżnień i co najważniejsze posiada pokaźną rzeszę miłośników wina z całego świata, którzy chętnie rozkoszują się ich wysokojakościowymi trunkami.


W ofercie Flagstone znajdziemy wina, które docenił już cały świat:

Dark Horse (Shiraz)


Wino ma ciemną, bogatą barwę przechodzącą przez purpurowe obręcze. Nos napełniony jest dojrzałymi czarnymi porzeczkami i morwą, podparty subtelnymi, pikantnymi podcieniami cynamonu i goździków. Na podniebieniu dominują gładkie i jedwabiste taniny z dobrze wyważoną kwasowością i trwałym finiszem. Wino, które otrzymało m.in. Złoty Medal w 2014 roku na Sommelier Wine Awards oraz w 2015 roku  na International Wine Challange.

Writer’s Block (Pinotage)


Określenie bliskie  pisarzom – „brak weny”. Jednak kilka kieliszków tego wina sprawia, iż słowa od razu płyną na papier. Aromat jest bardzo intensywny i skoncentrowany, w którym wyczuwamy borówki, dojrzałe wiśnie, śliwki i jeżyny. W smaku mięsiste, z długim i intensywnym zakończeniem. Wino, które otrzymało m.in. Złoty Medal w 2012 na International Wine Challenge Catavinum oraz Srebrny Medal w 2014 na Sommelier Wine Awards.

Dragon Tree (Cabernet Sauvignon, Shiraz, Pinotage, Merlot, Cabernet Franc, Touriga Nacional)


Nazwa wina pochodzi od „Drzewa Smoków” (rodzaj: Dracaena). Ponad 100 lat temu zostało ono podarowane dowódcy portu Cape Town. Do tej pory rośnie ono na terenie naszej winnicy. Wino o aromatach ciemnych owoców z niuansami cygara i mięty, a w tle niuanse dębowe. W ustach doskonale zbalansowane, bogate w owoce ze świeżą kwasowością. Długa i przyjemna końcówka. Produkt ten otrzymał m.in. podwójny Złoty Medal Michelangelo International Wine Awards w 2014 roku.


Noon Gun ( Chenin Blanc, Sauvignon Blanc, Viognier)


Wino nazwane na cześć działa Noon Gun, które stoi na Górze Signal nad centrum miasta w Kapsztadzie, znanym w Republice Południowej Afryki jako miasto Matki. Jego codzienne wypalanie to najstarsza oficjalna tradycja RPA. Wino łączące najlepsze białe odmiany rosnące dziś w RPA. Chenin Blanc pochodzi z dość starych, suchych upraw w winnicach Swartland. Odmiana ta nadaje niesamowitą strukturę oraz kremowość winom. Sauvignon Blanc kocha nasze mineralne, bogate gleby i chłodną bryzę. Daje aromaty owocu figi i marakui oraz zapewnia orzeźwiającą końcówkę. Te winogrona pochodzą z różnych winnic: Elim, Elgin i oddalonej na północ Lutzville. Viognier gwarantuje owocowo-kwiatowy nos i wiele dojrzałych aromatów cytrusowych na podniebieniu. Wino, które otrzymało m.in. w 2011 roku nagrodę najlepszego zakupu w swojej cenie przez WINE Magazin.


Linia Poetry - Merlot i Sauvignon Blanc

Poezja opiera się na sparowanych słowach, tworzeniu i kreatywności. Podobnie, poezja Flagstone'a polega na próbie stworzenia świetnej jakości wina w stosunkowo niskiej cenie. 

Poetry Merlot 


Dobrze zbudowane, bogate wino o aromatach czerwonych i czarnych owoców, cygar, beczki z delikatnymi nutami mięty. Wino to otrzymało w 2013 roku srebrny medal w Catavinum World Wine & Spirits Competition.

Poetry Sauvignon Blanc 


Wino urzeka aromatami owoców figi i marakui oraz zapewnia orzeźwiającą końcówkę. Piękny, utrzymujący się posmak z gładkim, miękkim zakończeniem. Produkt otrzymał w 2013 roku srebrny medal w Catavinum World Wine & Spirits Competition.Sprawdź naszą ofertę win

 • Flagstone Dragon Tree
  78,00 zł

  Flagstone Dragon Tree


  Zobacz
 • Flagstone Noon Gun
  66,00 zł

  Flagstone Noon Gun


  Zobacz
 • Flagstone Writer's Block Pinotage
  139,00 zł

  Flagstone Writer's Block Pinotage


  Zobacz
 • Flagstone Dark Horse Shiraz
  139,00 zł

  Flagstone Dark Horse Shiraz


  Zobacz
 • Flagstone Poetry Sauvignon Blanc
  29,00 zł

  Flagstone Poetry Sauvignon Blanc


  Zobacz
 • Flagstone Poetry Merlot
  29,00 zł

  Flagstone Poetry Merlot


  Zobacz
 • Flagstone 'Free Run' Sauvignon Blanc Reserve
  59,00 zł

  Flagstone 'Free Run' Sauvignon Blanc Reserve


  Zobacz
 • Flagstone 'Word of Mouth' Viognier
  59,00 zł

  Flagstone 'Word of Mouth' Viognier


  Zobacz
 • Flagstone Longitude
  59,00 zł

  Flagstone Longitude


  Zobacz
 • Flagstone Music Room
  139,00 zł

  Flagstone Music Room


  Zobacz