Free shipping Do darmowej dostawy brakuje: 299 zł *
Call Us Zadzwoń:   44 649 47 37   696 088 990

Ferro 13

Ferro 13 to innowacyjna winiarnia, stworzona przez ludzi których łączy wspólna, silna pasja – tworzenie znakomitego wina.Alberto to typ kosmopolity, zawsze uśmiechnięty, wielki miłośnik wina, jego celem jest stworzenie wina, które zaspokoi gusta wszystkich klientów. Federico bardzo zdeterminowany i innowacyjny, chce stworzyć Sauvignon w przezroczystej (bezbarwnej) butelce. Marco, bardzo istotny członek zespołu, jest ekspertem w produkcji win jakościowych. Gabriele  towarzyski hipster, jego zdaniem wino powinno się pić tylko w gronie znajomych, bliskich osób…i Alberto – czysta energia zespołu ma świetne podniebienie – spektrum smaku, cechuje go wielka kultura picia wina.


Każde wino ma swoją historię i cechy charakterystyczne tak jak każdy z Ferro 13. Winiarnia prezentuje świetne wina włoskie od północy aż do południa.W ofercie naszych sklepów „Jak Pragnę wina” i Dobrewino.pl znajdziecie:

THE BOSS/PROSECCO DOC/MILLESIMATO EXTRA DRY


Kilka słów o sobie:
Jestem przywódcą gangu. Jestem wizją pięciu przyjaciół, którzy są pasjonatami cyfrowej komunikacji i innowacyjności oraz spojrzenia na wino jako sposobu dzielenia się współczesną kulturą.

Miejsce urodzenia:
Wzgórza Treviso, na północ od samego miasta, w odległości około 100 mnpm. Jestem w 85% z winogron Glera o zawartości alkoholu 11,5%.

Rozwój:
Winogrona zbierane są w różnych okresach między wrześniem a październikiem w celu uzyskania szerokiej gamy smaków i doznań. Do procesu produkcji używane są  lokalne drożdże. Proces produkcji wina musującego jest niezwykle powolny i trwa od 60 do 70 dni. To daje mi szansę na rozwijanie perlistości i świeżości.

Charakter i styl:
Jestem typem decydującym o silnym, zrównoważonym charakterze. Mam świeżą perlistość, podczas gdy mój bukiet nawiązuje do owocowych i kwiatowych nut. Jestem towarzyski; moja osobowość i styl fascynują i przyciągają ludzi.

Najlepiej smakuje z:
Aperitif to moja domena, ale doceniam całą dobrą kuchnię.

Muzyka:
Born in the U.S.A. – Bruce Springsteen

Kino:
The Big LebowskiHACKER/SANGIOVESE TOSCANA IGT

 

Kilka słów o sobie:
Jestem alter ego Federico Migliorini; komunikacja cyfrowa to mój świat, a komputery i urządzenia to moje narzędzia pracy.

Miejsce urodzenia:
Serce Toskanii - wzgórza Greve w Chianti, 300 mnpm. Zbierane są pod koniec września. Jestem w  85% z winogron Sangiovese o zawartości alkoholu 13% i 13,5% w zależności od roku.

Rozwój:
Pamiętając o tradycji, ale  myśląc o innowacyjności, proces winifikacji i dojrzewania ma miejsce oddzielnie dla każdej odmiany i terroir. Kiedy okres dojrzewania jest zakończony, całość jest łączona i spoczywa w kadzi na miesiąc przed butelkowaniem.


Charakter i styl:
Typ kosmopolity i sportowca, jestem lubiany za swoją strukturę i świeżość jaki i mój bukiet, który przypomina o nutach słodkich fiołków i drobnych, czerwonych owoców.


Najlepiej smakuje z:
Steak a’la Florentine z grillowanymi warzywami.


Muzyka:
Jazz


Kino:
In Time

HASHTAG/SAUVIGNON


Kilka słów o sobie:
Jestem alter ego Alberto Zampini; Jestem symbolem agregacji, łączę treść i słowa kluczowe. Żyję w mediach społecznościowych; Reprezentuję teraźniejszość i przyszłość.


Miejsce urodzenia:

Wzgórza wschodniej części Veneto. Zbierane są na początku września. Jestem w 85% z winogron Sauvignon Blanc o zawartości alkoholu 12,5%.


Rozwój:

Winogrona zbierane są w niskich temperaturach, macerowane na zimno przez okres około 7 dni. Zgniecione winogrona fermentują w temperaturze nie większej niż 14 ° C przez okres około 30-40 dni. Pozostaje na osadzie przez ponad 3 miesiące, a dzięki ponownemu wymieszaniu osadu z winem mój bukiet pozostaje niezmieniony. Po zmieszaniu całość spoczywa w kadzi na miesiąc przed butelkowaniem.


Charakter i styl:

Jestem nowoczesny, towarzyski, podążający za trendami, otwarty na zmiany.  Lubią mnie za mój wyraźny gorzki i mineralny smak. Mój bukiet przypomina białe kwiaty i delikatne nuty chili.


Najlepiej smakuje z:

Sushi i sashimi, surowymi rybami i kuchnią fusion.


Muzyka:

I can’t get no satisfaction – Rolling Stones


Kino:
Sideways
HIPSTER/NEGROAMARO PULIA IGT

Kilka słów o sobie:
Jestem alter ego Gabriele Stringa, twórczą osobą w grupie. Jestem syntezą przeszłości i przyszłości, ekspresją kultury międzynarodowej, która wybrała brody i wąsy jako jej symbole definiujące.

 

Miejsce urodzenia:
Jestem w 85% z winogron Negroamaro o zawartości alkoholu w przybliżeniu do 13%.

Rozwój:
Wybrzeże Salentine na południe od Brindisi, 80 mnpm. Zbierane od końca września do początku października. Wykorzystuję wiele źródeł i łączę je w harmonię. Zbiór winogron odbywa się w kilku etapach. Pierwsze zbiory odbywają się na szczycie dojrzałości aromatycznej, aby zapewnić integralność i typowość. Drugie zbiory odbywają się po dłuższym dojrzewaniu. Proces winifikacji następuje oddzielnie dla każdego zbioru i dojrzewania. Część wina dojrzewała przez 6 miesięcy w stali. Drugie zbiory dojrzewają przez 6 miesięcy w małych beczkach. Kiedy okres dojrzewania się kończy, te dwie części są mieszane i wino spoczywa jeszcze w kadzi na miesiąc przed rozlewem.

Charakter i styl:
Jestem mieszanką tradycji i kultur. Mój styl łatwo łączy koszulkę, trampki i czapkę z doskonałym wąsem. Mogę być otwarty i tajemniczy w tym samym czasie, mój bukiet jest złożony, przypominając czerwone owoce i jagody, nuty pieprzu i przyprawy.

Najlepiej smakuje z:
Baskijskimi przystawkami.

Muzyka:
Wake up – Arcade Fire

Kino:
The Royal Tenenbaums
NERD/NERO D’AVOLA TERRE SICILIANE IGT


Kilka słów o sobie:
Jestem alter ego Alberto Buratto, człowieka analitycznego. Urodzony w Veneto, ale  zaadoptowany od 15 lat przez Sycylię.

Miejsce urodzenia:
Wybrzeże Syrakuzy na wysokości 50 mnpm. Zbierane we wrześniu. Jestem w 85% z winogron Nero d'Avola o zawartości alkoholu między 13% a 13,5% w zależności od roku.

Rozwój:
Moja umiejętność analityczna wywodzi się z mojego doświadczenia i charakteru. Moje winogrona są macerowane przed fermentacją, aby zapewnić delikatny bukiet oraz aby zachować odpowiedni kolor. Dla zachowania charakteru i wartości każdej odmiany,  winogrona poddawane są winifikacji oddzielnie. Ostateczne podkreślenie mojego charakteru zawdzięczam spędzeniu 6 miesięcy na osadzie w zbiornikach ze stali nierdzewnej.

Charakter i styl:
Mam delikatny wygląd, ale silny i zdecydowany charakter. Jestem lubiany za moją tożsamość i osobowość. Mój bukiet przypomina nuty kwiatowe z dodatkiem przypraw takich jak anyż i cynamon.

Najlepiej smakuje z:
Ze wszystkim co można wrzucić na ruszt.

Muzyka:
Echoes – Pink Floyd

Kino:
The MatrixGENTELMAN/PINOT NERO OLTREWPO PAVESE DOC 


Kilka słów o sobie:
Jestem alter ego winiarza Marco Bernabei i żywym dowodem na to że dżentelmeni jeszcze istnieją: uprzejmi, pełni szacunku łączącego życie osobiste i zawodowe.

Miejsce urodzenia:
Wzgórza Pavia, 130 mnpm. Zbierany w ostatnich 10 dniach września. Jestem w 90% z winogron Pinot Nero o zawartości alkoholu od 12,5% do 13% w zależności od roku.

Rozwój:
Dżentelmeni mogą mieć klasyczny rozwój tylko z imponującymi standardami. To oczywiście oznacza burgundzki styl winifikacji w  stożkowych, drewnianych kadziach w  niekontrolowanej temperaturze. Jest to powolna, ale precyzyjna wiwifikacja. Osad miesza się jeszcze raz z winem i poddaje się fermentacji malolaktycznej. Spędzam około 9 miesięcy na osadzie.

Charakter i styl:
Wolę styl klasyczny i elegancki, wybierając garnitur i krawat przez cały czas, nawet przy winoroślach. Nie jestem wybredny, wolę odsłaniać się powoli. Lubią mnie za moją unikalną osobowość i mój bukiet wspominający o nutach czerwonych owoców i jagód.

Najlepiej smakuje z:
Makaronem Tagiollini z truflami.

Muzyka:
A Sky Full of Stars – Coldplay

Kino:
Casablanca

Sprawdź naszą ofertę win

 • Ferro 13 The Boss Prosecco Millesimato DOC
  69,00 zł

  Ferro 13 The Boss Prosecco Millesimato DOC


  Zobacz
 • Ferro 13 Hashtag Sauvignon Blanc

  Normalna cena: 67,00 zł

  Promocja 33,00 zł

  Ferro 13 Hashtag Sauvignon Blanc


  Zobacz
 • Ferro 13 Hipster Negroamaro
  67,00 zł

  Ferro 13 Hipster Negroamaro


  Zobacz
 • Ferro 13 Hacker Sangiovese
  67,00 zł

  Ferro 13 Hacker Sangiovese


  Zobacz
 • Ferro 13 Nerd Nero d'Avola
  67,00 zł

  Ferro 13 Nerd Nero d'Avola


  Zobacz