Free shipping Do darmowej dostawy brakuje: 299 zł *
Call Us Zadzwoń:   44 649 47 37   696 088 990

Familia Zuccardi - Ikona win argentyńskich

Mówisz Argentyna – myślisz Malbec . Mówisz Zuccardi – powinieneś myśleć o winach, które są „naj”. Tu nie ma półśrodków. Nawet nazwy od razu ustawiają nas przed butelką na baczność: jest Q jak quality , są i wina określane jako „ikony” – od razu wiemy, z kim mamy do czynienia. Zuccardi robi wrażenie i dobrą reklamę Argentynie – to kraj win poważnych i muskularnych. Tu nie ma żartów.

Winiarnia Familia Zuccardi została założona w roku 1963 przez inżyniera Alberto Zuccardiego. Jego winiarska historia rozpoczęła się od założenia kilku hektarowej winnicy, w której zainstalował i eksperymentował z własnoręcznie skonstruowanym, innowatorskim systemem nawadniającym. Opierał się on na kalifornijskich systemach, jednak był bardziej dopasowany do wymagających, piaszczystych i żwirowo-kamienistych gleb Argentyny. 

Pod kilkudziesięcioletnim kierownictwem założyciela winnica rozrastała się i stawała się coraz bardziej nowoczesna i bardziej dopasowana do klimatu gorącej Argentyny. Następnie Familia Zuccardi została przekazana jego synowi – Jose Alberto Zuccardiemu. Jose wyróżniał się determinacją i ciągłym pragnieniem doskonalenia, co znalazło swoje odzwierciedlenie w wypuszczanych każdego roku na winiarski rynek wspaniałych win. Po latach, kiedy produkty Zuccardich osiągnęły oczekiwaną przez kierownika Jose doskonałość, firma przeszła w ręce kolejnego, 3-ciego już pokolenia rodziny. Dziś na czele Familia Zuccardi stoi wnuk założyciela, Sebastian Zuccardi, który jak sam mówi, nie szuka już win doskonałych, a takich, które wyrażają miejsce swojego pochodzenia. Sebastian Zuccardi przewodzi młodemu zespołowi winiarzy i enologów, który odpowiada za produkcję win o najwyższych standardach jakości w podregionie Uco Valley. Sam chętnie pracuje zarówno w winncach, jak i winiarni, dzięki czemu sprawuje kontrolę nad każdym procesem powstawania wina. 

Z inicjatywy Sebastiana Familia Zuccardi nie zajmuje się jedynie produkcją wina, ale także osobnym, niezwykłym projektem. Od 2008 roku Zuccardi prowadzi projekt w obszarze badań i rozwoju, poświęcony analizie terroir i różnych, zmiennych czynników wpływających na finalną jakość wina. Powstał on w celu zachowania wszystkich, specyficznych cech i różnorodności trunków, pochodzących z różnych regionów i winnic, zwłaszcza, że każda z 6 posiadanych przez firmę winnic charakteryzuje się innymi właściwościami gleby, mikroklimatem, i wysokością położenia. Również z tego powodu – chęci wiernego odtworzenia terroir w winach – bardzo istotne było dla firmy stworzenie odpowiednich kadzi, które umożliwiły by przeprowadzenie winifikacji przy najmniejszej, możliwej ingerencji i w sposób jak najbardziej zrównoważony. W ten sposób w roku 2013 rozpoczęto całkowitą przebudowę winiarni, a zwłaszcza jej piwnicy. Od roku 2016 winiarnia mieści się w budynku skonstruowanym w całości jedynie z naturalnych elementów, lokalnych kamieni i betonu. Do produkcji wina wykorzystywane są tylko naczynia betonowe, bez żywicy epoksydowej, uformowane w kształt stożka i amfory. Betonowe kadzie do produkcji wina są wynikiem wieloletnich eksperymentów, które finalnie są w stanie oddać całkowitą naturalność winifikowanych wewnątrz trunków. Całość, budynek, piwnica i winiarnia mają stanowić hołd dla gór, pomiędzy którymi się znajdują, inspirowany zarówno klimatem jak i glebą regionu Mendoza. Śmiałe, innowatorskie posunięcia dzisiejszego kierownika winiarni, Sebastiana Zuccardiego, zdają się przynosić wspaniałe efekty. Każda z linii winiarskich wypuszczona pod nazwiskiem Zuccardi zachwyca i namawia do sięgnięcia po kolejną butelkę. Nie bez powodu wina wydawane są pod nazwami „Q” jak „quality” lub „Icon” czyli Ikony. Dzięki bogatej strukturze, wyjątkowości smaków i aromatów i elegancji w pełni zasługują na noszenie takich nazw. Wielu znawców przyznaje, że win Zuccardiego nie trzeba omawiać, ponieważ one same przemawiają za siebie.

Sebastian Zuccardi został wymieniony przez znawcę win Tima Atkinsa, w rankingu opublikowanym w prestiżowym, winiarskim magazynie Decanter, na liście najlepszych winiarzy Ameryki Południowej. Natomiast sama winiarnia Familia Zuccardi przez dwa lata z rzędu została wybrana Najlepszą winiarnią w Ameryce Południowej oraz Najlepszą winiarnią na świecie!

Konkurs prowadzony jest przez International Wine Challenge, w którego skład wchodzą sommelierzy i korespondenci luksusowych podróży z całego świata. Udział w nim bierze ponad 1500 winiarni na całym świecie, a do finału wchodzi jedynie 50 winiarni, z pośród których wybierani są zwycięzcy. Podczas wyboru brane są pod uwagę kryteria takie jak: gastronomia, zwiedzanie, atmosfera, personel, krajobraz, cena, reputacja i dostępność, czyli wszystko to, co sprawia, że odwiedzający czują się w pełni usatysfakcjonowani. 

Jeśli czujecie się zainteresowani, winiarnię można zwiedzić za uprzednim dokonaniem rezerwacji, a także można zjeść posiłek w ich wielokrotnie nagradzanej restauracji „Piedra Infinita”. Zwiedzanie winnicy możliwe jest przez 7 dni w tygodniu, natomiast kolacja w restauracji wydawana jest od środy do niedzieli. 

Sprawdź naszą ofertę win

 • Zuccardi Q Chardonnay
  109,00 zł

  Zuccardi Q Chardonnay


  Zobacz
 • Zuccardi Q Malbec
  109,00 zł

  Zuccardi Q Malbec


  Zobacz
 • Zuccardi Q Tempranillo
  109,00 zł

  Zuccardi Q Tempranillo


  Zobacz
 • Zuccardi Vida Organica Malbec
  46,00 zł

  Zuccardi Vida Organica Malbec


  Zobacz
 • Zuccardi Vida Organica Torrontes
  46,00 zł

  Zuccardi Vida Organica Torrontes


  Zobacz
 • Zuccardi Serie A Torrontes
  69,00 zł

  Zuccardi Serie A Torrontes


  Zobacz
 • Zuccardi Zeta
  199,00 zł

  Zuccardi Zeta


  Zobacz
 • Oliwa Familia Zuccardi Frantoio
  39,90 zł

  Oliwa Familia Zuccardi Frantoio


  Zobacz
 • Oliwa Familia Zuccardi Changlot
  39,90 zł

  Oliwa Familia Zuccardi Changlot


  Zobacz
 • Oliwa Familia Zuccardi Arauco
  39,90 zł

  Oliwa Familia Zuccardi Arauco


  Zobacz
 • Emma Zuccardi Bonarda
  189,00 zł

  Emma Zuccardi Bonarda


  Zobacz
 • Zuccardi Tito
  199,00 zł

  Zuccardi Tito


  Zobacz
 • Zuccardi Aluvional La Consulta Malbec
  369,00 zł

  Zuccardi Aluvional La Consulta Malbec


  Zobacz
 • Zuccardi Finca Piedra Infinita Malbec
  539,00 zł

  Zuccardi Finca Piedra Infinita Malbec


  Zobacz
 • Zuccardi Concreto Malbec
  199,00 zł

  Zuccardi Concreto Malbec


  Zobacz
 • Zestaw 2 x Zuccardi Q Biało czerwony

  246,00 zł

  221,40 zł

  Zestaw 2 x Zuccardi Q Biało czerwony


  Zobacz
 • Zestaw 4 x Zuccardi B w drewnianej skrzynce

  448,00 zł

  403,20 zł

  Zestaw 4 x Zuccardi B w drewnianej skrzynce


  Zobacz
 • Zuccardi Serie A Syrah
  69,00 zł

  Zuccardi Serie A Syrah


  Zobacz
 • Zuccardi Serie A Cabernet Sauvignon
  79,00 zł

  Zuccardi Serie A Cabernet Sauvignon


  Zobacz