Free shipping Do darmowej dostawy brakuje: 299 zł *
Call Us Zadzwoń:   44 649 47 37   696 088 990

Davidoff - ‘Zest for life’, życie z pasją !

Niewiele światowych marek może pochwalić się takim przywiązaniem do swojej historii i życiowej filozofii, jakie ma firma Davidoff. Od dnia jej powstania do dziś sercem marki był, jest i będzie jej założyciel – Zino Dawidoff.

Urodzony 11 marca 1906 w Kijowie Zino już jako pięciolatek doświadczył trudów emigracji uciekając, wraz z całą rodziną, na Zachód ze względu na polityczne niepokoje. Porzuciwszy dom, rodzina Davidoffów ostatecznie osiedliła się w Genewie, gdzie ojciec Zina - Henri zdecydował się wynająć nieduży sklepik i zająć się tym na czym znał się najlepiej, czyli wytwarzaniem i sprzedażą wyrobów tytoniowych, wprowadzając swojego syna w technologię produkcji cygar. 
W 1925 młody, rządny wiedzy Zino wyjechał do Ameryki Południowej, gdzie pracował na argentyńskich i brazylijskich plantacjach tytoniu. Jednak jego chęć poznawania i odkrywania pchnęła go około 1928 roku na Kubę, gdzie obserwował produkcje osławionych, kubańskich cygar. Zdobywszy potrzebne informacje, bogaty w doświadczenia powrócił do Genewy, gdzie w piwnicy przy sklepie swojego ojca urządził humidor - pomieszczenie o szczególnych warunkach do przechowywania liści tytoniu. Był pod tym względem europejskim prekursorem tej metody. Pod koniec II wojny światowej Zino Davidoff otrzymał pozwolenie na stworzenie własnej marki cygar. W 1946 stworzył serię cygar o nazwie G.C. (Grand Cru). Nazwa była i jest zainspirowana klasyfikacją win francuskich. Prosperująca i rozwijająca się firma w 1970 otworzyła fabrykę cygar w Hawanie, gdzie powstały serie cygar Davidoff N°1, Davidoff N°2 oraz Ambasadrice a później wyprzedała prawa do marki Davidoff rodzinnej firmie dr Ernsta Schneidera – Oettinger. W 1989 Zino wraz z nowym właścicielem Ernstem przenieśli uprawę tytoniu na Dominikanę. 
   

14 stycznia 1994 Zino Davidoff zmarł mając 88 lat i będąc dożywotnio ambasadorem swojej dawnej firmy. Do dnia dzisiejszego opisywany jest jako prawdziwy Obywatel Świata i mistrz sztuki życia. Od dystyngowanej Rosji, przez Boulevard des Philosophes w Genewie do fascynacji odkrywania Ameryki Południowej wypełnił swoje życie przygodami i podróżami mając na celu wyszukiwanie w świecie rzeczy innowacyjnych i niezwykłych. Zino cenił prostotę i chciał dzielić się szczęściem płynącym z cieszenia się pięknymi rzeczami, co z resztą z powodzeniem robił, dzieląc się ze światem produktami swojej marki.


Zino Davidoff Group przez lata wzrastała naturalnie, na bazie rodzinnego biznesu i inspiracji jaką był jej założyciel. Kolekcje produkowanych aktualnie produktów są lustrzanym odbiciem naturalnej elegancji i autentyczności Zino Davidoffa hołdując jego filozofii doceniania wysokiej jakości  i wyczucia estetyki. Jako marka jest synonimem ponadczasowego stylu, pokory, ekscytacji i delektowania się życiem.

,,Przyjemność płynąca z rzeczy pięknych jest esencją szczęśliwego życia.” - ZINO DAVIDOFF

   

    Dziś portfolio marki Davidoff jest zbudowane z pozyskanych z całego świata luksusowych dóbr, starannie wyselekcjonowanych po to, aby zapewnić przyjemność swoim klientom. Od pięknie wykonanych zegarków, instrumentów piśmienniczych, perfum i galanterii skórzanej, po stylowe okulary, spinki do mankietów, kawę i koniak produkty te reprezentują unikatową mieszankę wykwintnego kunsztu, namiętności, poświęcenia i wyrafinowania. Filozofia firmy rzeczywiście trwale opiera się na ponadczasowości i kładzie nacisk na dobry smak najdrobniejszych szczegółów, otwartość i hojność a także na dzielenie się przyjemnościami życia. Firma nazywa ten element filozofii ‘Zest for life’ – gdzie słowo ‘zest’ definiuje się jako ‘przyjemnie ekscytującą jakość’, ‘żądzę przyjemności’, ‘wielki entuzjazm lub zainteresowanie’ lub dosłownie: fragment aromatycznej, cytrusowej skórki. Jest to chęć poznania nieznanego i delektowania się drobnymi chwilami. Iskra oryginalności, którą można odnaleźć w każdym produkcie. Pozwalanie sobie na rozkoszowanie się małymi przyjemnościami i docenianie trwałej jakości. Zachęca to do kroczenia własną drogą i spotykania się każdego dnia z lekką elegancją i szczyptą humoru. Posiadanie radości życia oznacza, że żyjemy w tej chwili i pozostajemy autentyczni. To pasja do prostoty wpleciona w naszą wyjątkową podróż. Prawdziwa pasja do życia. Esencja marki Davidoff.

   


DAVIDOFF Cognac VS

Współczesny koniak z nutą świeżo upieczonego chleba, maślanego kremu i kasztanowego miodu. Gładkie nuty karmelu i wanilii doskonale współgrają z żywymi tonami moreli i ziemistym wykończeniem kasztanów.DAVIDOFF Cognac VSOPWspółczesny koniak z nutą świeżo upieczonego chleba, śmietankowego masła i miodu kasztanowego. Gładkie nuty karmelu i wanilii doskonale współgrają z żywymi tonami moreli i ziemistym wykończeniem kasztanów.   DAVIDOFF Cognac XO

   Idealnie okrągły i znakomicie zbalansowany, z aromatami brzoskwiń i nektarynek oraz delikatnymi, szepczącymi     aluzjami drewna i orzecha. Harmonijna kompozycja kwiatowych podtekstów, gładka owocowość, bogaty ton           miodowy, nuta goździków i lukrecji.

Sprawdź naszą ofertę win

 • Davidoff V Special Cognac 0,7l
  216,00 zł

  Davidoff V Special Cognac 0,7l


  Zobacz
 • Davidoff VSOP Cognac 0,7l + Gift Box
  299,90 zł

  Davidoff VSOP Cognac 0,7l + Gift Box


  Zobacz
 • Davidoff XO Cognac 0,7l + Gift Box

  Normalna cena: 967,00 zł

  Promocja 899,00 zł

  Davidoff XO Cognac 0,7l + Gift Box


  Zobacz