Free shipping Do darmowej dostawy brakuje: 299 zł *
Call Us Zadzwoń:   44 649 47 37   696 088 990

Cavino


Cavino zostało założone w 1958 roku, w malowniczym miasteczku Aigio przez Konstantinosa Anastasiou i Ioannisa Douskasa. Pierwotnie jako winnica, ale w niedługim czasie została po części przekształcona w destylarnię.


Miasto Aigio znajduje się w północno-zachodniej części Peloponezu, miejsce, które zrodziło wizję stworzenia nowoczesnej winnicy - destylarni, otacza majestatyczny krajobraz. Stoki regionu Aigialia łączą góry i morze w zjawiskowy sposób, tworząc szczególny mikroklimat. Winnica znajduje się w wyjątkowym terroir na wysokości 800 metrów nad poziomem morza, w wąwozie Kalavrita.
Cavino Winery&Distillery używa przede wszystkim rodzimych odmian winogron, takich jak Roditis, Lagorthi, Sideritis, Agiorgitiko, Mavro Kalavrytino i oczywiście słynny Mavrodaphni. Jednak z powodzeniem uprawiane są również międzynarodowe odmiany, takie jak Sauvignon blanc, Chardonnay, Riesling, Merlot, Syrah oraz Cabernet Sauvignon. 


Dziś Cavino eksportuje ponad 75% swojej produkcji wina i ouzo. Firma, uważnie śledząc rozwój technologiczny, poczyniła w ciągu ostatnich 10 lat znaczne inwestycje w modernizację urządzeń produkcyjnych, linii rozlewniczych i znaczny wzrost klimatyzowanych pomieszczeń magazynowych.Na dzień dzisiejszy posiadają już dwie linie do rozlewania wina i dwie linie do rozlewania napojów spirytusowych (ouzo, tsipouro, brandy), najnowocześniejszy sprzęt do zbioru i przetwarzania winogron oraz 5000 m2 klimatyzowanych pomieszczeń magazynowych. Linię rozlewniczą wina o wydajności ponad 7.000 butelek na godzinę, sprzedaż 8,5 mln butelek wina rocznie oraz nowoczesny magazyn o powierzchni 12.500 m2. Firma jest certyfikowana na najwyższym poziomie ISO i IFS, co zapewnia jej wysoki poziom jakości.W 1999 r. Główni akcjonariusze Yannis i Theodore Anastasiou dokonali równie ważnej wizji, stworzenia plantacji, która produkuje wina bardzo wysokiej jakości i światowej klasy.


Tak więc narodziło się Domain Mega Spileo wraz z plantacją o powierzchni dziesięciu hektarów, która wkrótce dała rynkom Grecji i zagranicy wyjątkowe, wysokiej jakości wina z winnicy mieszczącej się na terenach klasztoru Mega Spileo (Wielka Jaskinia). Dokładnie w miejscu Lovas na płaskowyżu nad malowniczym kanionem Vouraikos, na wysokości między 780-880 m. Podłoże jest tam piaszczyste z domieszką gliny i żwiru. Na jeden hektar przypada 4100 winorośli.
Oficjalne wzmianki o klasztornej winnicy pojawiają się około 1550 roku. Obszary te były używane przez mnichów do uprawy winorośli i zbioru winogron. Mnisi transportowali moszcz winogronowy za pomocą mułów do słynnej piwnicy klasztoru, gdzie dekantowali go do 500 litrowych drewnianych beczek. W proces zaangażowani byli lokalni mieszkańcy, pomagając mnichom i wychwalając Wielką Winnicę „li Ambelos” i jej wino.
Pod koniec lat 80. uprawa winorośli ustała z powodu stopniowego opuszczania mnichów słynnego niegdyś klasztoru.
 Nowoczesne zaplecze, doświadczona kadra produkcyjna, doskonała  infrastruktura logistyczna oraz silny dział sprzedaży i marketingu  pozwalają Cavino pewnie patrzeć w przyszłość w pełnej gotowości do  stawienia czoła nowym wyzwaniom.
 Wysokiej jakości zespół enologiczny i winiarski, który nieustannie eksperymentuje nad odmianami, winami, starzeniem i temu podobnymi, stale nadaje nowy impuls firmie i kształtuje jej przyszłość.
Cavino, ustanawiając bardzo wysoką jakość i spójność, codziennie udowadnia, że słusznie zajmuje wiodącą pozycję w branży winiarskiej. Produkują wina dystrybuowane do Grecji i 40 krajów na całym świecie.

Cavino zostało wyróżnione w 2009 roku jako najlepsza grecka winnica przez International Wine & Spirits UK.

Sprawdź naszą ofertę win

 • Mega Spileo III Cuvee Red
  74,00 zł

  Mega Spileo III Cuvee Red


  Zobacz
 • Mega Spileo
  55,00 zł

  Mega Spileo


  Zobacz
 • Mega Spileo Malagouzia White
  49,00 zł

  Mega Spileo Malagouzia White


  Zobacz
 • Mega Spileo Cuvee III White
  69,00 zł

  Mega Spileo Cuvee III White


  Zobacz
 • Mega Spileo Moschato
  49,00 zł

  Mega Spileo Moschato


  Zobacz
 • Mega Spileo III Cuvee Red 5,0L
  456,00 zł

  Mega Spileo III Cuvee Red 5,0L


  Zobacz
 • Domain Mega Spileo Cabernet Sauvignon
  89,90 zł

  Domain Mega Spileo Cabernet Sauvignon


  Zobacz
 • Domaine Mega Spileo White
  59,00 zł

  Domaine Mega Spileo White


  Zobacz
 • Mega Spileo III Cuvee Red 3,0L
  299,00 zł

  Mega Spileo III Cuvee Red 3,0L


  Zobacz
 • Mega Spileo III Cuvee Red 1,5L
  269,00 zł

  Mega Spileo III Cuvee Red 1,5L


  Zobacz