Free shipping Do darmowej dostawy brakuje: 299 zł *
Call Us Zadzwoń:   44 649 47 37   696 088 990

Banrock Station - Z dobrej ziemi dobre wina

Banrock Station położone jest w przepięknym regionie Riverland w Południowej Australii i jest idealnym miejscem, aby cieszyć się znakomitym doświadczeniem z winem, jedzeniem i przyrodą.


Winnica Banrock Station powstała stosunkowo niedawno bo w 1994 z inicjatywy Hardy Wine Company które zakupiło posiadłość w tym samym roku. Mieści się ona na podmokłych terenach nieopodal rzeki Murray. Filozofią firmy jest produkcja wina polegająca na stworzeniu aromatycznego, obfitego, wartościowego australijskiego wina, wykazującego szacunek dla dobrej ziemi, z której pochodzą w myśl zasady „Good Earth Fine Wine”. Częścią tej filozofii jest wprowadzenie odmian rosnących w klimacie południowej Australii, które to pomimo małego zapotrzebowania w wodę dają jednocześnie wspaniałą różnorodność smaków. Wszystko to po to aby zapewnić bogate doznania dla szukających przygód w świecie nowoświatowych win.


Winnica Banrock Station

Z każdą sprzedaną butelką  Banrock Station przyczynia się do globalnej ochrony ziemi. To było, jest i będzie kluczowe dla filozofii firmy, gdyż towarzyszy jej od powstania po dziś dzień. Ich delikatne wina są dostępne na całym świecie, a dzięki każdej kupionej butelce pomagamy wspierać ponad 95 projektów w 13 różnych krajach, w tym badania nad zmianami klimatycznymi i przywracaniem naturalnych zasobów w Europie, ochronę dróg wodnych w Australii oraz ochronę łososi w Kanadzie.Mokradła w okolicy Banrock Station


Firma Banrock Station jest jednym z organizatorów oraz sponsorów corocznych spotkań w ramach projektu „ Riverland Wine and Food Festival” . Na festiwalu tym istnieje możliwość degustowania różnorodnych propozycji od producenta, jak i samego ich zakupu. W restauracji można skosztować regionalnych potraw oraz wypić filiżankę dobrej kawy. Dodatkowo organizowane są różnorodne atrakcje takie jak wycieczki piesze przez podmokłe tereny, gdzie usytuowana jest winnica oraz rejsy na pokładzie statku z którego podziwiać można malownicze tereny, zamieszkującą tam faunę oczywiście delektując się kieliszkiem wina Banrock Station.


Banrock dzięki swojemu doskonałemu terroir produkuje jedne z najlepszych australijskich win. Klimat, gleba, precyzja, dokładność, a przede wszystkim zamiłowanie i pasja producentów, sprawiają, że Banrock nadal utrzymuje swój wysoki poziom w świecie win.

Do najpopularniejszych szczepów używanych do produkcji wina należą znane i cenione na całym świecie Cabernet Sauvignon, Shiraz, Chardonnay, Verdelho czy Muscat oraz różne mieszanki t.j. Shiraz z Mataro, Colombard z Chardonnay czy Chardonnay z Sauvignon Blanc z którego produkowane jest wino typu „light” o obniżonej zawartości alkoholu, a zarazem kalorii.

W naszym portfolio znajdziecie państwo poniższe propozycje australijskiego producenta:

Sprawdź naszą ofertę win

 • Banrock Station Colombard Chardonnay
  29,90 zł

  Banrock Station Colombard Chardonnay


  Zobacz
 • Banrock Station Shiraz Mataro
  29,90 zł

  Banrock Station Shiraz Mataro


  Zobacz
 • Banrock Station Cabernet Sauvignon Shiraz Reserva
  49,90 zł

  Banrock Station Cabernet Sauvignon Shiraz Reserva


  Zobacz
 • Banrock Station Cabernet Sauvignon
  29,90 zł

  Banrock Station Cabernet Sauvignon


  Zobacz
 • Banrock Station Chardonnay
  29,90 zł

  Banrock Station Chardonnay


  Zobacz
 • Banrock Station Colombard Chardonnay mini 187 ml
  12,50 zł

  Banrock Station Colombard Chardonnay mini 187 ml


  Zobacz
 • Banrock Station Shiraz Mataro mini 187ml
  12,50 zł

  Banrock Station Shiraz Mataro mini 187ml


  Zobacz
 • Banrock Station Chardonnay Verdelho Reserva
  49,90 zł

  Banrock Station Chardonnay Verdelho Reserva


  Zobacz
 • Zestaw 2 x Banrock Station Reserva w drewnianej skrzynce

  127,80 zł

  121,41 zł

  Zestaw 2 x Banrock Station Reserva w drewnianej skrzynce


  Zobacz