Do darmowej dostawy brakuje: 250 zł *
Call Us Zadzwoń:   42 295 02 10   695 14 00 15

Barbi Brunello di Montalcino DOCG

  • bestsellery
  • dla koneserów
  • na prezent
  • nagrodzone
  • najwyżej oceniane

Fattoria dei Barbi
219,00 zł

 X 

w zestawie

Czas realizacji zamówienia: 3-5 dni

Opinia eksperta

Prestiżowa niewielka, rodzinna winnica Barbi robiąca wina od XIX w i jej świetne Brunello z którego słynie. Tradycja, doświadczenie w uprawie i produkcji wina widać szczególnie w Brunello di Montalcino. Wino o kwiatowych aromatach fiołków i lukrecji, ale też aromatów drewnianych, tytoniu i pudełka cygar. Owoc bardzo czysty z nutami rabarbaru i dzikich, słodkich czereśni, harmonijna i ciągle wysoka tanina na końcu elementy dzikich ziół. Potencjał starzenia przy młodej jeszcze taninie i wysokiej kwasowości ok. 15 -20 lat.

Dariusz Jażdżyk Wicemistrz Mistrzostw Polski Sommelierów. Wieloletni członek Stowarzyszenia Sommelierów Polskich i sędzia Mistrzostw Polski Sommelierów.

Opis

Winnice Fattoria dei Barbi są umiejscowione w Montalcino, Scansano i Chianti. Od XIV wieku rodzina Colombini prowadziła działalność rolniczą w tych okolicach. Colombini są uważani za absolutnego pioniera historii winiarstwa w tym okręgu. Jako pionierzy w 1817 roku sprzedali pierwsze butelki Brunello, w 1936 roku jako pierwsi eksportowali wina, jako pierwsi również wykonali Super Toskan - Brusco dei Barbi, a w latach 60 ubiegłego wieku również jako pionierzy wprowadzili ekologiczną produkcję w winnicach. Dziedzictwo firmy jest dziś kontynuowane przez Stefano Cinelli Colombini, którego pomysłowość i pasja jest godna międzynarodowego uznania. Tajemnicą Columbini jest respektowanie tradycji i drogi wyznaczonej przez przodków. Poprzez regionu. Jednocześnie nie rezygnują z nowoczesnych technologii w ulepszaniu swojego wina. Potencjał starzenia wina do 15 lat.

Napisz własną opinię

Tylko zarejestrowani kiienci mogą pisać opinie. Prosimy zalogować się lub zarejestrować